Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 25. Apr 2024 14:46:22


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Str 20. Sep 2017 7:14:18 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 11. Okt 2016 14:24:55
Príspevky: 80
Drevo na kurenie sa dnes uz da kupit akoze hotove, ze nastiepane a presne velkost aku do kotla potrebujes, pretoze pri kazdom tom splynovacom kotli mas aj rozmery ake drevo je do neho vhodne a potom treba pozerat aj na tu vlhkost, aby dobre horelo.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 21. Sep 2017 11:14:22 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 02. Sep 2017 9:28:10
Príspevky: 87
Bydlisko: Žilina
Aké veľké drievka je potrebné do kotla dávať? Mám to chápať tak, že každý kotol má nejakú svoju odporúčanú veľkosť aká by mala ísť do toho kotla? Ako vlastne funguje taký kotol, keď je splyňovací na drevo?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 22. Sep 2017 9:44:44 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 11. Okt 2016 14:24:55
Príspevky: 80
Priemer v podstate dreva je rovnaky tam je to pri kotloch ATMOS 80-150mm, avsak co sa tyka dlzky dreva, tak tam ano, tam je to potom od toho, o akom konkretnom kotli sa rozpravame. Pri takych, co maju mensi vykon je to 330mm a ked potom cim vacsi vykon kotla, tak ten rozmer potom je vyssi 530 a 730mm, ale do domu nie je potrebny vacsinou az taky velky vykon, takze myslim, ze by platil pre teba ten prvy rozmer.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 25. Sep 2017 7:19:48 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 02. Sep 2017 9:28:10
Príspevky: 87
Bydlisko: Žilina
Jasné, ďakujem ti za informáciu. Lebo toto je potom dosť dôležité, lebo premýšľam, že by som si zoháňal štiepané drevo, tak aby som vedel nejaké tie rozmery, že asi ktoré drevo by bolo ok a ktoré už veľkostne nie. Áno, rozumiem ti. Ako to splyňovanie toho dreva vlastne funguje v tom kotli?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 26. Sep 2017 10:24:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Aug 2017 18:53:35
Príspevky: 78
Bydlisko: Svätý Jur
zbytocne? to som rad, lebo neviem v tomto chodit, tak radsej si dam poradit od niekoho, kto uz takyto vyber robil, alebo kto s tym robi aby mi vedel poradit ako co radsej, ked uz by som isiel do toho dreva, tak je potrebne ked uz by som zapajat ho isiel tak to mozes urobit aj sam alebo nie?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 27. Sep 2017 18:47:11 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
julico píše:
zbytocne? to som rad, lebo neviem v tomto chodit, tak radsej si dam poradit od niekoho, kto uz takyto vyber robil, alebo kto s tym robi aby mi vedel poradit ako co radsej, ked uz by som isiel do toho dreva, tak je potrebne ked uz by som zapajat ho isiel tak to mozes urobit aj sam alebo nie?


Zbytočne, do toho sa dostaneš, keď si začneš o tom viac zisťovať a podobne, chce to len čas a chuť sa o tom dozvedieť niečo predsa len spravne kúrenie je pre dobré nažívanie doma veľmi dôležité, kotol musí vykúriť celý dom bez problémov, ale zase aby ho zbytočne neprekuroval. Zapájať, montovať ten kotol vlastnými rukami z môjho pohľadu nie je najšťastnejším riešením :?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 28. Sep 2017 8:41:35 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
Zapajanie kotla nie je taka jednoducha zalezitost ako sa moze na prvy pohlad asi zdat, preto je potrebne sa obratit na ludi, na skusenych odbornikov, ktory zapajali uz niekolko kotlov, ktory to uz maju v merku, ako nastavit kotol, ako to zapojit aby to bolo vsetko spravne v spravnej vzdialenosti. V podstate potom to mas bez starosti a najma vies, ze clovek, ktory to uz robil to spravi dobre, lebo ma potrebne znalosti ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 03. Okt 2017 10:06:24 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Aug 2017 18:53:35
Príspevky: 78
Bydlisko: Svätý Jur
jednoducho sa to pise, jednoduchsie sa to cita, ale nie som celkom presvedceny, ze bude jednoduche najst skuseneho odbornika, ktory by sa mi na to podujal a mi v tomto smere pomohol, ci? aspon ja teda mam taku obavu, ze najst niekoho, kto vie tieto veci nebude malina


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 09. Okt 2017 9:17:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob 08. Júl 2017 13:37:45
Príspevky: 59
Bydlisko: Trencin
- julico tiez som si myslel, ze to bude problem, no dnes uz viem, ze nie, je potrebne, respektive je dobre sa obratit na predajcov kotlov danej znacky a oni potom uz zvacsa vedia povedat, ze kde co ako, na koho sa obratit, ako si to zajednat a vsetky drobnosti okolo toho -


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 10. Okt 2017 9:27:24 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 28. Nov 2016 9:49:09
Príspevky: 66
Julico sú výrobcovia, čo viem, aj ten výrobca, čo tu zaznel, tak poskytujú odbornú montáž, len je potrebné sa na tom vopred dohodnúť, že teda kedy čo a ako, dá sa to riešiť aj cez predajcov, že im povieš, že by si chcel to aj odborne namontovať a oni by ti už mali vedieť v tomto smere pomôcť tak ako je potrebné ;-)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt