Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 17:40:06


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 154  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Štv 02. Dec 2021 17:17:52 
diskutér

Registrovaný: Štv 04. Máj 2017 12:11:54
Príspevky: 102
duflo ono sa moc neoplatí vŕtať sa v týchto nových kotloch. ako nieže by to bolo náročné alebo čo. však má to displej a všetko sa človek vie dočítať, ale predsa len keď sa to nechá na odborníka, tak je to lepšie a človek má aj istotu. predsa len sú tí ľudia školení na takéto veci. nie len na to, aby vedeli kotol zapojiť, ale aj nájsť chybu, ak sa nejaká pritrafí.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 02. Dec 2021 19:09:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 04. Okt 2016 9:02:19
Príspevky: 49
Duflo díky za rady, ako sa dostať k týmto informáciám. Skúsim si to sám najskôr nejak pozrieť a naštudovať, či by som vlastne spĺňal podmienky. Nebudem tým zaťažovať hneď predajcu. To by som až potom sa mu ozval, keď budem mať aspoň trochu prehľad. Tak pre istotu som sa na to pýtal, že ako to je medzi krajinami, lebo človek si už nemôže byť istý ničím v tejto dobe.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 03. Dec 2021 7:43:50 
diskutér

Registrovaný: Pon 09. Jan 2017 20:46:22
Príspevky: 114
neviete, ze ci takto predajne su pristupne normalne pre vsetkych alebo v obmedzenom rezime alebo su nebodaj zavrete uplne? to by mi dost nehralo do karat. chcem zobrat otca k predajcovi, aby sme sa mohli popytat na kotle, ale nemam predstavu, ako to teraz funguje, tak aby sme sa zbytocne neprehnali.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 03. Dec 2021 11:37:10 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 28. Nov 2016 9:49:09
Príspevky: 63
Tonak fíha paráda, som nečakal, že sa niekto sám od seba ozve, že by mi s tým pomohol. Tak len skúsim otázku na začiatok, že či máš kotol splyňovací na drevo a ak áno, tak že prečo si sa rozhodol práve pre túto možnosť.
Doros to ti moc ďakujem, že si mi to sem takto pridal. Mal som to bez starostí a hľadania. Už som si pozeral niečo a myslím si, že mám aj predbežne vybraté, len teda by som chcel sa nejak stretnúť s tým predajcom ešte, ak je to vlastne teraz možné.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 06. Dec 2021 7:43:10 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Baroon podľa mňa sa normálne dostaneš. Však bez kotla sa nedá v zime fungovať, hádam teraz nepomrznete kvôli tomu. Máš aj vybraté, čo idete kupovať? Myslím teraz, že či viete presne, aký kotol, akú značku, model a takto alebo sa chcete len tak všeobecne popýtať. Však skús si nájsť predajcov, ktorý ponúkajú, čo máte vybraté a zavolaj si pre istotu dopredu.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 06. Dec 2021 9:11:35 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 13. Jún 2017 12:01:22
Príspevky: 68
Bydlisko: Bratislava
Kliossi a tak pokiaľ viem, tak nie je problém. Mám splyňovací kotol na drevo a prečo som sa takto rozhodol? My sme už odkedy pamätám ako fagan mali kotol na drevo, takže som popravde ani neuvažoval nad niečím iným. K drevu sa viem dostať za dobrú cenu, mám ho kde na dvore zložiť. Asi toľko k tomu. No a tento kotol, čo som kupoval naposledy, tak tam sa vôjdu aj väčšie kusy dreva, takže nemusíš stráviť víkend len chystaním dreva.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 06. Dec 2021 10:23:18 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 07. Nov 2016 15:00:42
Príspevky: 57
@vavriro postihal som to, ale ti poviem, ze to bolo ltt. vsak chcel som ist az na ten dalsi tyzden ako som ti naposledy pisal, ale reku vsak co to budem odkladat, pojdem hned a dobre som aj spravil. aj ked si myslim, ze taketo predajne normalne funguju. nemusim sa tym aspon zapodievat a stresovat sa. takto uz mam objednane a tento tyzden ak do toho nic nepride, tak uz sa bude aj kurit v novom.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 07. Dec 2021 9:01:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 28. Nov 2016 9:49:09
Príspevky: 63
Tonak tak fajn, to si dobrý adept na moju ďalšiu otázku, čo som sa nemal doteraz koho opýtať, že by mal niekto takto skúsenosť už dávnejšie s kotlom na drevo a má ho aj teraz. Čo sa teraz hovorí o tom, že sú menšie tie úniky na teple a že vlastne s rovnakým množstvom dreva vykúriš viacej alebo teda vieš dlhšie vykurovať v podstate. Tak je to tak? Skutočne sa to tak dá vnímať a porovnať?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 07. Dec 2021 12:28:42 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 123
Kliossi toto čo spomínaš, tak tomu sa hovorí účinnosť kotla a vyjadruje vlastne to, že ako ten kotol využíva pri vykurovaní palivo. Čiže jednoduchšie, čím vyššia je tá účinnosť, tak tým je kotol efektívnejší. Čiže za koľko penazí, čo ťa vyjde drevo, koľko tepla ti dá. Neviem, či som to napísal dosť jasne, však ak by nie, tak daj vedieť a skúsim trochu inak.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 09. Dec 2021 10:37:50 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 20. Okt 2016 12:12:04
Príspevky: 86
spominate tu aj kotol na drevo a aj na pelety... skusim uviest situaciu a keby ste mi mohli poradit, ze ktora moznost by bola lepsia... kotol by sa kupoval starsiemu paru, teraz kuria drevom... prejst na pelety by nebol problem si myslim... k drevu sa vedia dostat jednoducho, za tie roky uz znamosti a tak dalej, no proste da sa to zabezpecit... zase na druhej strane mne osobne pridu pelety take sikovnejsie... ze by s tym mali aj menej roboty a nemuseli by kazdu chvilu chodit prikladat... konkretne znacku, predajcu atd, to riesit zatial nechcem... v prvom rade je potrebne sa v tomto rozhodnut...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 154  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 6 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt