Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 0:08:44


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1552 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Štv 12. Okt 2017 11:58:43 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Aug 2017 18:53:35
Príspevky: 78
Bydlisko: Svätý Jur
kliossi tak aj by sa to dalo takto riesit, tak to by mi sadlo uplne najviac, pretoze v tomto ja chodit neviem a nechcem teda urobit nejaku chybu, ktoru by som potom mal lutovat, na ktoru by som mal potom nejakym sposobom doplatit, clovek sa uci na vlastnych chybach, ale ja im chcem v tomto pripade teda radsej predist :-D


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 16. Okt 2017 16:28:18 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 28. Nov 2016 9:49:09
Príspevky: 65
julico píše:
kliossi tak aj by sa to dalo takto riesit, tak to by mi sadlo uplne najviac, pretoze v tomto ja chodit neviem a nechcem teda urobit nejaku chybu, ktoru by som potom mal lutovat, na ktoru by som mal potom nejakym sposobom doplatit, clovek sa uci na vlastnych chybach, ale ja im chcem v tomto pripade teda radsej predist :-D


Veď ti píšem, dá sa to tak riešiť, len si musí o tom zistiť viac, ale myslím, že to nie je problém, ja ti v tomto smere plne rozumiem, pretože áno je to rozhodnutie, ktoré by malo byť na dlhé roky a samozrejme, že nik z nás by nechcel riešiť a trápť sa niečím takým, že kotol nejde, alebo, že niečo sa na ňom pokazilo :lol:


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 17. Okt 2017 11:35:00 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 23. Nov 2016 11:51:13
Príspevky: 69
Je viacero znaciek splynovacich kotlov a poviem ti, ze nie kazdy vyrobca poskytuje nieco take ako je montaz odborna, ktora uzivatelovi dokaze zabezpecit bezproblemovost samotneho kotla, celkovo jeho fungovanie a podobne :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 18. Okt 2017 6:05:29 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Sep 2017 10:20:28
Príspevky: 55
Bydlisko: Nové Zámky
viete mi poradit ako je to s obsluhou takychto kotlov? ako dlho dokaze drevo horiet v kotli? ako casto je potrebne mu venovat nejaku tu pozornost? zaujimalo by ma ci to nebude podobne ako pri krbe, ze je potrebne neustale prikladat a ked sa neprilozi do hodiny, dvoch tak zacne vyhasinat


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 19. Okt 2017 12:45:57 
diskutér

Registrovaný: Pia 28. Okt 2016 13:25:45
Príspevky: 101
Dlho dlho, to je sto a jedno. Krb a splynovaci kotol na drevo to su dve odlisne veci, ktore nemozes ani len porovnavat. Co sa tyka vykonu takychto kotlov, tak ty si mozes ten vykon regulovat, tak ako povazujes za vhodne. Super je to, ze nemusis mat obavy, ci dohorelo, ci sa vypne, ci sa nevypne. Aspon teda pri splynovacich kotloch Atmos je to tak, ze su vybavene spalinovym termostatom, ktory zabezpeci aby sa kotol vypol, ked palivo dohori :D


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 20. Okt 2017 9:36:28 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Sep 2017 10:20:28
Príspevky: 55
Bydlisko: Nové Zámky
to je fajn, to potom aspon nemusim mat obavy, ze co s tym, ci sa vypne, alebo ci furt pojde alebo co, toto si mi radost urobil, co sa tyka kurenie drevom ako takeho pri takychto kotloch je aj nejako podstatne akym drevom budem kurit?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 20. Okt 2017 10:50:37 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Kisto aby to kúrenie bolo efektívne tak to drevo je potrebné aby bolo suché, aby jeho vlhkosť sa pohybovala len v rozmedzí 12-20%, aby to nebolo viac, pretože potom to drevo nehorí tak dobre akoby malo a nedá sa z neho dostať toľko tepla ako zo suchého dreva ;-)

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 23. Okt 2017 9:42:44 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Sep 2017 10:20:28
Príspevky: 55
Bydlisko: Nové Zámky
ale dufam, ze druh dreva nie je nejako podstatny ci? co sa tyka tohto sucheho dreva, tej vlhkosti tak to sa tyka vsetkych kotlov? vsetkych akoze znaciek alebo ako tomu mam rozumiet?
ked by sme sa bavili o zapojeni co vsetko treba?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 24. Okt 2017 6:21:43 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 11. Júl 2017 10:16:52
Príspevky: 33
Bydlisko: Trenčín
drevo ako take ani nie jedine ta velkost dreva a jeho vlhkost je potrebne dodrziavat aby ten kotol bol schopny ti ozaj dat take teplo ake by mal pytas sa na tu vlhkost myslim ze pri vacsine kotlov to bude tak ale pri tejto znacke co tu spomenuli tak pri tej je to dolezite to som si isty lebo som si to zistoval ako to je zapojenie mas na mysli ze ci aj akumulacnu nadrz a pod?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 25. Okt 2017 8:09:37 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Áno ozaj veľkosť dreva, ale to väčšinou všetko sa nachádza v inštrukciách ohľadne kotla, že aké veľké poleno alebo teda drevo by mohlo ísť do toho kotla, aby sa tam bez problémov zmestilo, nemá zmysel tam súkať niečo, čo je oveľa väčšie :)

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1552 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt