Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 0:42:16


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 154  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon 06. Jún 2022 9:14:56 
diskutér

Registrovaný: Pon 09. Jan 2017 20:46:22
Príspevky: 114
doros tak to hej, to je rozdiel, aj ked sa moze zdat, ze prosto par milimetrov hore dole, ale pri takychto veciach je to akoze hodne by som povedal. rozhodne dobra poznamka, lebo toto si asi moc ludi ani nejak neuvedomi, ze aj taketo nieco by sa mohlo brat do uvahy pri vybere. to clovek potom pociti po case, ked uz bude kurit, ze pri tom tensom, tam isto budu vacsie uniky tepla. vsak si zober, ze to je viac nez raz taka hrubka.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 07. Jún 2022 10:11:32 
diskutér

Registrovaný: Pia 28. Okt 2016 13:25:45
Príspevky: 101
Musketier tak hej, podstatnejsie je vediet o tych kotloch nieco nez o samotnej spolocnosti, ale tak vidis, najdu sa aj taky, co si na toto tiez potrpia. Alebo tak nie mozno potrpia, ale ze aj o firme si nieco viacej zistia nez len to, ze predavaju to, co hladaju. Isto lepsie ako kupovat od nejakej novo vzniknutej firmy, ktora nema ani ziadnu tradiciu, zazemie, ohlasy.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 07. Jún 2022 11:39:16 
diskutér

Registrovaný: Uto 20. Feb 2018 8:34:35
Príspevky: 110
Tiež si myslím, ono teraz je aj jednoduchšie si nájsť nejaké info. Myslím, že človeku to veľa uľahčí, že si vie už na nete nájsť tieto informácie a priamo sa môže na niekoho obrátiť. Kedysi o takýchto veciach ani nechyrovali napríklad naši rodičia. To keď naši riešili kúrenie tak otec musel po známych zisťovať, kde čo a ako, tak to bolo všetko oveľa komplikovanejšie.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 08. Jún 2022 7:52:34 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Aug 2018 11:03:00
Príspevky: 31
samouk to som ani nevedela, ze tam nieco taketo je, to si mi celkom odborne popisal. mas s tym aj nejaku skusenost, ze mas taky kotol doma? takze taky klasicky sa mi neoplati. aspon to mi z toho vyslo, co si pisal.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 09. Jún 2022 6:37:36 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 02. Nov 2016 13:53:11
Príspevky: 77
monca20 sama vidis ako je to s tym klasickym kotlom na drevo. myslim, ze co ti napisal samouk o tom, tak z toho je to dost zjavne, co sa oplati a co neoplati. ale pocitaj s tym, ze k tomu kotlu treba aj dalsie veci este prikupit, aby si dosiahla z neho maximalnu vyhrevnost. napriklad aj spravne palivo treba zvolit na vykurovanie, treba si zistit potom, ze s ktorym drevom sa ti najlepsie oplati kurit, ktore ako dlho vydrzi horiet.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 09. Jún 2022 8:19:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 14. Feb 2017 12:00:47
Príspevky: 84
americano akože keď si na zapojenie a spojazdnenie zajednáš niekoho takto cez nich? a ako sa dostaneš k takému človeku vlastne? tá záruka sa ako predlžuje? o koľko? sorry, že toľko otázok, ale čo to bude kúskovať a zakaždým sa pýtať niečo.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 10. Jún 2022 10:40:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 19. Jún 2018 7:57:46
Príspevky: 77
... borty však normálne si vyhľadáš nejakého technika alebo sa popýtaš predajcu, keď budeš kupovať kotol... však to už je toto najmenej si myslím... ak chceš takto priamo špecializovaného predajcu, tak skús pozrieť web spoločnosti, tam zvyčajne mávajú takéto informácie uvedené, aby sa k tomu zákazníci, či už stály alebo potenciálni, vedeli dostať...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 13. Jún 2022 10:02:49 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 21. Mar 2017 12:47:06
Príspevky: 84
Monca preto som to spomenul, lebo to su take tie technickejsie zalezitosti, ktore sa moc nepretriasaju takto, ze to skor s predajcom sa riesi potom. Ale tak preco nespomenut, aby si mala prehlad, ze ako to vlastne cele funguje. Hadam pomohlo v niecom. Mam tiez tento drevosplynovaci kotol doma, tak trosku mam o tom uz prehlad, ale zo zaciatku to bola tiez pre mna spanielska dedina, kym som sa v tom zacal orientovat.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 14. Jún 2022 7:42:35 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 08. Dec 2017 15:37:51
Príspevky: 107
Bydlisko: Hlohovec
Borty v pohode, však keď nevieš, treba sa opýtať. Daj si normálne web Atmosu a tam sa vieš prekliknúť na tom hlavnom panely aj na technikov a kúrenárov a tam si to vieš vyhľadať. Nemusíš akože niekde behať a vypytovať sa na to alebo čo, to vôbec nie. Tá záruka sa predlžuje automaticky, keď ti to príde takto ich technik pozapájať a nainštalovať všetko. A malo by to byť o rok, čiže nebudeš mať dva ale tri roky.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 15. Jún 2022 7:11:24 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 03. Máj 2017 8:46:45
Príspevky: 65
pri splynovacich kotloch a v dnesnej dobe by som sa absolutne nebal ist do tejto moznosti. taketo kotle vedia priniest ozaj efektivne kurenie a dostupne kurenie a tiez nie su s tym starosti, ani s obsluhou, ani s nicim, nema to preco cloveka akokolvek zatazovat. viem o com hovorim. ale je dolezite aby kotol bol kvalitny, aj z kvalitnych plechov, aby to splynovanie bolo premakane, preto si treba dat na tom zalezat, ked sa pren rozhodujete, vlastne teda pre akykolvek kotol v podstate.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 154  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt