Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 0:18:42


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 154  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pia 17. Mar 2023 9:59:39 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 07. Mar 2019 14:44:57
Príspevky: 66
Bydlisko: Poprad
toto by mal podla mna kazdy ovladat... ale to treba spomenut, ze tieto nove kotle maju omnoho vacsie nakladacie komory, takze tym padom sa menej narobis pri chystani dreva, kedze tam napraces jednak viacej a vacsie :mrgreen: takze vysledok je ten, ze staci menej casto nakladat... menej roboty...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 20. Mar 2023 9:28:33 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 18. Jan 2018 13:14:21
Príspevky: 58
Bydlisko: Martin
kazdy nie, ja si rada vypocujem aj taketo jednoduchsie rady :D akoze hej, ked uz o tom viem, tak vidim, ze preco, vidim v tom zmysel, preco to tak je alebo preco sa to tak ma robit. ale vela veci by mi mozno samej od seba nebolo napadlo.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 21. Mar 2023 8:28:01 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 08. Nov 2017 15:48:54
Príspevky: 65
z toho si nic nerob, to isto aj takym, co sa do veci ako tak rozumeju, ale niektori si napriklad nepriznaju ani, ze by nemali nejaku vedomost. to je vsetko o cloveku, vies ako. a co by si potrebovala poradit nieco ohladne kotla, alebo? lebo da sa tu najst kadejaka rada alebo odporucanie, tiez som sa pytal, ked sa isiel menit davnejsie kotol a pomohlo mi to.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 21. Mar 2023 12:24:38 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 14. Feb 2017 12:00:47
Príspevky: 84
persk aj dotáciu si vybavoval na ten kotol, či bez si kupoval nový kotol?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 22. Mar 2023 7:01:53 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 08. Nov 2017 15:48:54
Príspevky: 65
ano, vyuzil som aj toto. zase nie je to akoze neviem aka suma, co ti daju, ale potesi hocico, co vies usetrit. aj keby sa mi ju nepodarilo ziskat, aj tak by som ten novy kotol kupoval. je to taka investicia, ktora sa ti oplati, aj keby si normalne klasicky spises na papier, ze pre a proti, novy a stary kotol, tak je rozumne ist do toho. tie podmienky na ziskanie dotacie nie su vobec nesplnitelne a dost nam s tym aj predajca pomohol, to musim uznat.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 23. Mar 2023 8:29:21 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 14. Feb 2017 12:00:47
Príspevky: 84
persk to áno, o tom viem svoje, že sa to oplatí, keď si to premietneš presne z toho takého dlhodobejšieho hľadiska. na začiatku je to investícia, ale treba si uvedomiť všetky výhody.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 24. Mar 2023 7:17:27 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 18. Sep 2017 7:59:07
Príspevky: 79
Rozdiel je v hlavne v tom spaľovaní kedysi a dnes, keď si porovnáš taký 30 ročný kotol a teraz nový splyňovací, ktorí funguje aj na efektívnejšom princípe spaľovania. Fungujú na princípe generátorového splyňovania a používajú odťahové ventilátory, ktoré potom odsávajú spaliny z kotla. Napríklad jedna výhoda. Alebo sa môže použiť tlačný ventilátor a ten vháňa spaľovací vzduch do kotla. Aj trochu odbornejšie niečo ako informácia, že do kotla nemáš dávať mokré drevo.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 28. Mar 2023 8:09:39 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 08. Dec 2017 15:37:51
Príspevky: 107
Bydlisko: Hlohovec
Treba treba, lebo potom je to len o tom, že za všetko môže nesprávne zvolené drevo na vykurovanie a to tak celkom nie je pravda. Sú kotle, ktoré spália všetko všetučko, čo tam dáš. Ale to zase neznamená, že tam treba hocičo aj dávať. To je ako aj s peletami. Tiež je ich viacero druhov na výber a je na každom ktoré bude používať, no len nemožno potom od tých nie kvalitných čakať taký "výkon", ako od tých špičkových.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 30. Mar 2023 8:11:42 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 28. Aug 2017 10:52:14
Príspevky: 50
Bydlisko: Senica
Ono je toho samozrejme viacej, co moze ovplyvnit to vykurovanie. Podla mna by si mal kazdy dat zalezat na tom, aby kuril efektivne a aj ekologicky okrem ineho. To sa v pohode da dosiahnut tymito novsimi kotlami. Atmos napriklad uvadza aj porovnanie, ked porovnavali obycajny starsi kotol na drevo a drevosplynovaci kotol. To bol rozdiel v odpade, ktory vznika pri spalovani a ktory sa dostava do ovzdusia niekolko desiatok kilogramov rocne. To je dost zavazny udaj.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 03. Apr 2023 7:20:13 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 08. Dec 2017 15:37:51
Príspevky: 107
Bydlisko: Hlohovec
Priznávam, že túto oblasť nemám nejak extra naštudovanú, takže budem rád, ak to niekto bude vedieť bližšie rozviesť nejak. Sa niečo nové aspoň podozvedám. Ale akože nepochybujem o tom, že je to tak, ak si napísal.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 154  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt