Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Uto 16. Apr 2024 22:51:56


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1550 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 155  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon 22. Okt 2018 12:15:09 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Aug 2017 18:53:35
Príspevky: 78
Bydlisko: Svätý Jur
uz velmi dlhe roky su na trhu a to svedci aj o kvalite a spolahlivosti kotlov. preto som sa ani ja nebal pozerat si kotle tejto znacky a vyberat z nich. kedze maju taku dlhorocnu tradiciu tak vedia ako sa kurilo kedysi. ako je to dnes. ako vybrat vhodny kotol, ako na kurenie aby to bolo ekonomicke a zaroven ekologicke riesenie. dalej ja beriem ako velku vyhodu tohto vyrobcu to, ze je to rodinna ceska firma. jasne, ze vyrobcov je v dnesnej dobe uz viacero, ale za mna je tato znacka znackou spolahlivosti :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 22. Okt 2018 16:02:10 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Jan 2017 16:04:08
Príspevky: 82
Julico ako citam ti to zhrnul, to kolko je vyrobca na trhu je podla mna dost dolezite a o vela veciach ti to vie povedat, keby tie kotle neboli efektivne a kvalitne, tak by vyrobca v tomto smere tak dlho na trhu nebol, aspon tot moj nazor :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 24. Okt 2018 10:53:34 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Áno, vybrať si značku, výrobcu kotlov je jedno z najdôležitejších rozhodnutí, samozrejme nemenej dôležité je ak to vybrať správny typ kotla, myslím, čo sa týka výkonu. Účinnosť pri týchto kotloch je pomerne vysoká, čiže kúrenie je efektívne, to bez debaty, len výkon aby vyhovoval tepelným stratám domu, to je priorita :)
A to, že je výrobca už pôsobí na trhu dlhé roky hovorí aj o tom, že tie kotle budú moderné, šetrné a efektívne ;)

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 25. Okt 2018 10:04:30 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 10. Jan 2017 18:56:53
Príspevky: 60
...ako je to s kúrením drevom?...pri takýchto kotloch...splyňovacích?...myslím čo sa týka vlhkosti dreva to musí byť presušené drevo aby to kúrenie bolo efektívne...nie?...nemám o tom znalosť len logicky keď nad tým uvažujem...chcel by som takýto kotol...len nemám sa s kým podariť...či je to dobré kúrenie či to má nejaké nástrahy...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 26. Okt 2018 7:32:46 
diskutér

Registrovaný: Pia 28. Okt 2016 13:25:45
Príspevky: 101
Drevo by malo mat istu vlhkost, aby kotol vykuril s takou ucinnostou tak efektivne ako sa od neho ocakava. Vlhke drevo nema zmysel do kotla davat, ale tam myslim, ze to je celkom logicka vec. Ked kotol kupujes, tak vacsinou aj v parametroch je udavane, ze kolko percent vlhkosti drevo moze mat, ake drevo sa odporuca davat, s akym kurit ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 29. Okt 2018 11:16:28 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Apr 2018 9:39:43
Príspevky: 152
Bydlisko: Piešťany
drevo ma predpisanu velkost a aj vlhkost v akom rozmedzi by sa mala pohybovat, aby to kurenie bolo ako ste uz vyssie pisali, ze efektivne :)
napriklad ked ja som toto riesil, tak vsetky informacie som si nasiel na stranke vyrobcu kotlov, ktore sa mi pozdavali a nasiel som si, ze pre splynovacie kotle na drevo, Atmos sa odporuca suche drevo, s priemerom 80-150mm a vlhkost 12-20% :idea:


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 31. Okt 2018 6:30:42 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 10. Jan 2017 18:56:53
Príspevky: 60
...napadlo mi to...že pri vlhkom by to asi nepracovalo ten kotol tak akoby mal...preto som sa na to pýtal...chcel som sa ubezpečiť či si myslím správne...čiže pri kotloch v parametroch by som tieto informácie všetky mal nájsť hej?...idem pozrieť tú značku, o ktorej si mi písal...keď ty si to tam našiel tak snáď to nájdem aj ja...mám teraz času kým žena ešte spí...tak na to prizriem... :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 05. Nov 2018 18:57:44 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Apr 2018 9:39:43
Príspevky: 152
Bydlisko: Piešťany
ano ano, najdes to vsetko, lebo je to velmi podstatna informacia, povedal by som, ze ba priam az klucova aby to kurenie bolo jak ma byt :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 07. Nov 2018 8:20:35 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 10. Jan 2017 18:56:53
Príspevky: 60
...našiel som to a nielen to...ale aj kopu iných vecí...informácii, ktoré myslím, že sa mi ešte zídu...že ich využijem v praxi...len ešte čo by som rád vedel, že na akom princípe vlastne to splyňovanie funguje...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 08. Nov 2018 12:10:33 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Záleží aj o aký kotol ide, o akú značku, od toho záleží akým spôsobom tiež to splyňovanie funguje, ako to prebieha v tom kotli :)

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1550 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 155  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt