Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 11:49:57


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1552 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pia 09. Nov 2018 9:44:14 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Apr 2018 9:39:43
Príspevky: 152
Bydlisko: Piešťany
toto mi chces povedat, ze si tam nenasiel? ked som to ja pozeral, tak dokonca som kukal aj tie komory ako vyzeraju ako je to pri jednotlivych kotloch ake su medzi nimi rozdiely, co si pamatam, tak tam aj fotky boli ;) skus to pozriet este raz, ak nenajdes tak daj vediet kuknem sa na to aj ja, lebo viem, ze som to isteho casu pozeral :)
ale je pravdou, ze samotny ten proces ako prebieha, tak zalezi aj od znacky kotla :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 12. Nov 2018 9:33:46 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 07. Jún 2017 10:56:15
Príspevky: 73
Bydlisko: Trenčín
Podľa mňa je podstatnejšie skôr to, či je to efektívne, to kúrenie kotla. Čo som názoru, že splyňovací kotol je efektívnym riešením sám o sebe. Len aby kotol bol vybratý podľa parametrov podľa ktorých má. Aby výkon korešpondoval s tepelnými stratami, aby účinnosť bola vysoká a pod :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 14. Nov 2018 9:35:26 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 10. Jan 2017 18:56:53
Príspevky: 60
...už nič nič...už som našiel všetko...ale dík za pomoc...našiel som porovnanie v podstate tých dvoch typov splyňovacích kotlov...čo majú v ponuke...takže už reálne aspoň mám aj o tomto predstavu...je to pre mňa dôležité keďže to nie je len taká hocijaká investícia...že to neni len pár korún...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 15. Nov 2018 9:36:57 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Apr 2018 9:39:43
Príspevky: 152
Bydlisko: Piešťany
hej presne toto co si nasiel som mal na mysli, ze som to tam videl, tak potom som rad, ze si nasiel vsetko, co si potreboval, tak uz aspon mozes urobit dalsi pokrok, dalsi krok v tomto smere, hej?
je to prirodzene, je to investicia, su to nie male peniaze, ale oplati sa ich do kurenia dat, lebo to kurenie je zase na desiatky rokov!


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 16. Nov 2018 9:11:18 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 16:42:36
Príspevky: 61
Srandou je, ze stale je dost ludi, ktori vyber kurenia podcenuju, ktori si neuvedomuju, ze rozhodnutie ktore na zaciatku urobia sa bude s nami tiahnut cele roky.
Ze to kurenie nie je taburetka, ktoru len tak vymenia, ked sa im po par mesiacoch zunuje :/


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 19. Nov 2018 12:03:22 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
Nie je to ani tak o podcenovani, ako o tom, ze si myslime, ze to nemoze byt tazke vybrat sposob kurenia, vybrat kotol. Myslime si, ze je to jak ked si ides kupovat cokolvek ine, ze vyberies podla toho, co sa ti pozdava, ale pritom musis brat realne do uvahy kopu veci. Napriklad taky vykon kotla, napriklad taku vlhkost dreva, zapojenie kotla, splynovanie kotla, znacku a tak dalej by som mohol pokracovat mozno aj do rana bieleho :mrgreen:


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 20. Nov 2018 11:32:08 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 10. Jan 2017 18:56:53
Príspevky: 60
...práve to, že chcem, že keď teraz toto vyriešim, tak v podstate aby som to už nemusel riešiť...aby táto dilema bola pre mňa prvý a posledný krát v živote...chápeš...bol by som najradšej keby to kúrenie ma prežilo...že nebudú nejaké problémy len bude slúžiť ako si predstavujem...jasné, že som si vedomý toho, že servisovanie pravidelné bude potrebné aby životnosť bola dlhá, ale tak to je bežná vec...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 20. Nov 2018 19:03:06 
diskutér

Registrovaný: Štv 04. Máj 2017 12:11:54
Príspevky: 105
aké výhody má splyňovací kotol? som si myslel, že všade je už pomaly normálne, že je plyn, ale opak je pravdou, preto zvažujem iné možnosti kúrenia ako je plyn a momentálne ma tento spôsob zaujal, tak budem rád ak mi ozrejmíte vaše skúsenosti, kto už kotol má..


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 21. Nov 2018 10:04:48 
diskutér

Registrovaný: Uto 20. Feb 2018 8:34:35
Príspevky: 110
Práveže už nie, dnes skôr všade je elektrina dostupná, ale plyn nie, aspoň čo viem, aj známi napríklad v novej bytovke a tam plyn vôbec nemajú.
Kedysi to bolo inak a dnes je to už úplne inak. Ale čo narobíme, treba sa tomu prispôsobiť a sú aj iné možnosti našťastie. Splyňovací kotol na drevo je efektívnym riešením kúrenia a aj šetrí naše životné prostredie :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 21. Nov 2018 12:21:20 
diskutér

Registrovaný: Štv 04. Máj 2017 12:11:54
Príspevky: 105
mne toto ani len na um nezišlo, normálne som rátal s tým, že proste plyn a vec vybavená, že nebudem musieť premýšľať nad takýmito vecami, no opak je momentálne pravdou :cry:
šetrí životné prostredie? to akože aj na toto mám prizerať??.. :D


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1552 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt