Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 0:19:30


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 154  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Štv 21. Nov 2019 14:57:17 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 02. Máj 2017 12:44:20
Príspevky: 87
benqo to ano, je to tak, ze tych moznosti je kvantum, ide aj o to ci je kotol s manualnym prikladanim alebo automatickym, zalezi do akej varianty clovek ide, aky kotol riesi, ake kurenie a na zaklade toho treba aj zapojenie vyberat, ale je lepsie ked navrhne do ktoreho ist technik, co aj montaz bude robit

_________________
Dom a záhrada je robota na celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 25. Nov 2019 8:48:14 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 07. Jún 2017 10:56:15
Príspevky: 73
Bydlisko: Trenčín
Tak by to malo byť, že technik odporučí, že navrhne.
Aby to rozhodnutie bolo správne, aby to ozaj bolo všetko ako má byť, aby ten kotol vykúril čo treba a aby to bolo bez starostí ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 26. Nov 2019 8:13:54 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Okt 2016 11:55:33
Príspevky: 52
Ale nejakú predbežnú predstavu si vie človek urobiť, pretože na nete je kopa schém, takže dá sa nájsť, podľa schémy tie zapojenia ani nevyzerajú nejako zložito, ale neni to len o zapojení, ale je to aj o správnom nastavení kotla. Tam na začiatku ide kopa vecí spolu ruka v ruke. Takže preto som aj ja tohto názoru, že to netreba vôbec podceňovať, ale radšej sa obrátiť na niekoho skúseného. Síce to stojí peniaze, ale aspoň je to bez starostí. A s istotou, že bude dobre.
Lebo napríklad keď si vezmem seba, tak ja by som mal obavu, keď dám tisícky eur do kotla, do zapojenia a všetkého a teraz niečo zle zapojím, tak že by som nejako ten kotol odpálil, to by som asi ošedivel!


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 27. Nov 2019 10:17:26 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 02. Sep 2017 9:28:10
Príspevky: 87
Bydlisko: Žilina
Ale to nielen ty, tiež to beriem rovnako, tiež si to predstaviť neviem, lebo to nie je najlacnejšia záležitosť, áno sú aj drahšie, ale kúrenie by som povedal, že je pri dome také to gro, ten základ, že to musí byť efektívne a spoľahlivé, aby sme si mohli spoko bývať 8-)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 28. Nov 2019 14:58:22 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Benqo, to čo si pridal ten obrázok tú schému, tak to je z môjho pohľadu najideálnejšie riešenie, takto akumulačné nádrže a k tomu aj laddomat, pretože aj jedno aj druhé má svoj zmysel.
Akumulačné nádrže v zapojení sú podstatné a to z dôvodu, že zvyšujú životnosť kotla a znižujú spotrebu paliva. Tiež to zabezpečuje ekologickejšie kúrenie a má človek záruku 3 roky.
A vlastne laddomat je podstatný aby neklesla vrátna voda pod 65 stupňov.

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 29. Nov 2019 10:14:17 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Máj 2017 9:16:36
Príspevky: 71
..buď laddomat alebo termoregulačný ventil, v podstate to zabezpečí to isté a to je podstatné.. ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 29. Nov 2019 11:06:23 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Apr 2018 9:39:43
Príspevky: 152
Bydlisko: Piešťany
mejuro je to lepsie zaruka ako niekde inde, niekde ti daju len dva roky a dovidenia, viac ich akoby nezaujima, len podstatne je odborne zapojenie, vtedy mozes dostat aj vyssiu zaruku ;)
ale o tom som nechcel super je to, ze toto kurenie napokon vychadza aj cenovo lepsie ako napriklad plynove, ma to ovela viacej vyhod jak by si clovek mohol mysliet


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 02. Dec 2019 9:14:12 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Mar 2018 10:11:59
Príspevky: 89
Mejuro suhlasim, preto som to aj poslal, aj ja to tak beriem, vnimam to, ze je to najlepsie, pretoze to ma aj pozitivny vplyv na zivotnost kotla a aj na spotrebu paliva, co su dolezite veci, nie je to vobec zanedbatelne ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 03. Dec 2019 10:15:56 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Áno jo to je jasné, že zapojený kotol musí byť odborne, aby tá záruka platila, veď to tiež si nik nevezme na triko, že by bol neodborne zapájaný a tým pádom by nejaké problémy mohli nastať. Chápeš, kto by si to vzal na seba.
Tiež aj to, že montážnici sa špeciálne školia nie je len tak a má to opodstatnenie ;)

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 04. Dec 2019 7:54:00 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 23. Nov 2016 11:51:13
Príspevky: 69
Caute je toho vela, co je podstatne pri splynovacich kotloch vediet. Ale su ludia, co napriklad si nemyslia, ze je to vyhodne kurenie, mam takeho kamarata, co mi hovoril, ci som normalny, ked som mu spomenul splynovaci kotol na drevo. Ze s tym bude aj roboty, aj furt budem musiet chodit prikladat a neviem co vsetko. No ked som mu opisal aka je skutocnost, aka je realita, ze vlastne nie je s tym starosti a prikladat staci raz za cas tak sa hned zhacil.
Povedal by som, ze problemom je to, ze casto ludia robia nejake zavery bez toho aby realne vedeli ako co funguje ;)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 154  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt