Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 18. Apr 2024 3:07:50


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1551 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Uto 10. Mar 2020 17:18:40 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Mar 2018 10:11:59
Príspevky: 89
Jo jo bohro to ani mne nejde do hlavy. Lebo si myslim, ze to nejaky velky zmysel nema. Nechapem to. Predsa kurenie drevom same o sebe je cenovo dostupne riesenie. Oproti inym variantam, takze este viacej setrit a brat vlhke drevo podla mna teda velky zmysel nema. To sa priklanam proste k tvojmu nazoru.
Zenor len to asi nie kazdy ma v tomto jasno, ze akym sposobom. Mozno by si mohol svoju skusenost popisat.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 11. Mar 2020 11:05:36 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 02. Máj 2017 12:44:20
Príspevky: 87
to by prijalo viacero ludi, mne by to tiez pomohlo keby som na zaciatku mal prehlad, keby som mal jasnu predstavu ako postupovat ;)

_________________
Dom a záhrada je robota na celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 16. Mar 2020 13:02:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Mar 2018 10:11:59
Príspevky: 89
Vojtobart to nielen ty. To kazdy z mojho pohladu oceni, lebo najst niekde nejaky postup, ze ako sa rozhodnut, ako si zvazit, co by bolo vhodne nie je jednoduche. Neviem ci vobec daco take sa da najst. Mne vela dali skusenosti inych a sam som si utvoril nazor, ze co asi by mi vyhovovalo, co asi by bolo vhodne. Len stale si myslim, ze kazdy dom je iny, tak si vyzaduje aj ine riesenia, treba si vsetko vziat na seba, na svoj pripad.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 17. Mar 2020 8:07:48 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 16:42:36
Príspevky: 61
Zenor spisat si to je dobry napad. Tiez to tak mam.
Najskor treba mat predstavu o tom aky vykon kotla vlastne do domu potrebujeme, v akych cenach sa chceme pohybovat a treba sa zorientovat aj v znackach, aby vyrobca bol na trhu roky rokuce, aby mal kvalitne kotle, ktore vela vydrzia.
Tiez aj zaruka na ne je na mieste, aj servis ci uz zarucny alebo pozarucny. Tiez parametre kotlov.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 18. Mar 2020 9:46:09 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 02. Sep 2017 9:28:10
Príspevky: 87
Bydlisko: Žilina
Za mňa si treba urobiť prehľad v značkách, vo výrobcoch takýchto kotlov, ako dlho sú na trhu, akú majú ponuku a aká je záruka na dané kotle.
Tiež ďalšia vec je aký výkon kotla potrebujeme, či chceme len čisto na drevo alebo nejakú kombináciu. Potom bezproblémovosť servisu, montáže a takýchto praktických vecí. Toto sú podľa mňa veci, podľa ktorých sa treba orientovať. Na ktoré brať ohľady.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 19. Mar 2020 12:21:27 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Ten servis to by som povedal, že je alfou a omegou, aby si vedel, že sa vieš a môžeš na niekoho spoľahnúť.

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 20. Mar 2020 9:34:58 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
Zenor nemyslím si, že nejaká kombinácia je v dnešnej dobe potrebná.
Sú aj kotle, ktoré sú kombinované, že uhlie, pelety a drevo, ale v niektorých prípadoch myslím, že je to zbytočnosť, splyňovací kotol na drevo je úplne dostačujúci a aj cenovo by som povedal, že najvýhodnejší. Drevo je cenovo dostupné, je to ekologické, takže načo kombinovať?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 20. Mar 2020 13:09:00 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
Doros kazdy sa na toto inak pozera, ale ja si tiez myslim, ze splynovaci kotol na drevo je dostacujucim a dobrym riesenim.
Ale ako to tu uz niekto pisal, tak nie je kotol ako kotol. Znaciek je na trhu vela a urobit si medzi nimi jasno nie je celkom jednoduche, ale netreba sa tym nechat odradit, spisat si vyhody jednotlivych znaciek je velmi fajn.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 24. Mar 2020 12:45:01 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 07. Mar 2018 15:53:33
Príspevky: 101
Bydlisko: Trenčín
jurajG pre mna je pri vyrobcovi aj zaruka dolezita, ze na aku dobu je, dokonca niektori vyrobcovia davaju aj dlhsiu, ale to len pri splneni nejakych podmienok, vacsinou pri odbornej montazi ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 25. Mar 2020 9:16:01 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 23. Feb 2018 12:41:10
Príspevky: 33
Bydlisko: Hlohovec
doros niekto si myslí, že kombinácia je dobrá varianta, ale treba si aj ujasniť, čo je ekologickejšie, lebo pri kúrení myslím, že by sme mali najmä na tú ekológiu prizerať a aj na komfort následne, pretože to ako sa my správame k prírode, k našej zemi, tak sa nám to potom časom vráti späť ako bumerang, aj teraz to vidieť v tejto situácii


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1551 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt