Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 19:19:17


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1552 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon 01. Jún 2020 8:31:27 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 07. Mar 2019 14:44:57
Príspevky: 66
Bydlisko: Poprad
aj spotreba paliva...ale aj zivotnost kotla sa tym predlzuje...;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 05. Jún 2020 9:47:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 19. Júl 2017 9:42:57
Príspevky: 82
Bydlisko: Trnava
erwio chystanie dreva je úplne to najmenej, poviem ti, že pri najhoršom fakt sa dá kúpiť nachystané a vybavené, tie ceny dreva nie sú nejaké strašné, takže sa dá aj takto keby sa mu nechcelo chystať, ale podstatné je podľa mňa to, že kúrenie drevom je ekologické, nezaťažuje to vo veľkej miere životné prostredie a aj z pohľadu ceny je to na porádku si myslím, zriadenie kúrenia a ani nasledné platenie nie je nejakým veľkým šokom :D


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 08. Jún 2020 16:08:53 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Jan 2017 16:04:08
Príspevky: 82
A znizena spotreba paliva je podla mna velmi podstatna pre mnohych ludi.
Nech sa zbytocne nieco nepreplaca, co sa nemusi ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 08. Jún 2020 16:47:29 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 17. Apr 2018 8:22:59
Príspevky: 48
Bydlisko: Trenčín
Rudkoko!

Díky, že si mi to dal na pravú mieru. Tak už viem s čím rátať. Pozeral som aj tú stránku toho výrobcu, čo si písal, všetko som aj bratovi preposlal, nech má predstavu, čo a ako a celkom vyzeral naklonený pre túto značku, čo si písal. Len ešte potrebuje čas kým vypraceme všetky miestnosti a začne sa všetko robiť. Lebo kúpiť ten dom už kúpil, len je tam dosť toho, čo treba urobiť. Ale tak s tým musí pri starom dome rátať.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 10. Jún 2020 16:58:03 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 18. Sep 2017 7:59:07
Príspevky: 79
Erwio mne pomohlo aj to, že som sa bol pozrieť na výstavách kde sú firmy, výrobcovia, ktorý vyrábajú takéto kotle. Oboznámil som sa s mnohými vecami, ktoré by som sa len tak nedozvedel, len horšie, že teraz sú tieto výstavy zrušené skrz vírus, ktorý sa objavil.
Je dobré, že ešte je nejaký čas kým sa k tomu dostane, ale sa ani nenazdáš a ten čas sa veru tak šupne. Viem ako to bolo u nás, furt som veci odkladal až nakoneic som sa naháňať musel. Tak je dobré, že má možnosť si ešte pozisťovať, porovnať aj rôzne značky. Ale vieš čo je dobré pozisťovať si aj servis, aby nebol problém aby ti niekto prišiel kotol zapojiť a tiež servisovať.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 11. Jún 2020 12:03:15 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 19. Júl 2017 9:42:57
Príspevky: 82
Bydlisko: Trnava
mossi áno, ale aj tá životnosť nie je zanedbateľná vec, lebo predsa len chceš aby vydržal kotol roky, aby bol pokoj, aby si sa nemusel obávať, že na zimu vypovie alebo niečo podobné, ja si pamätám ako kamarátovi vypovedal starý kotol akurát v decembri, keď riadne mrazy prišli, to jeden rok bolo tak že ozaj zima a vtedy sa mu to stalo, ale ten mal starý kotol v dome, ktorý preprábali a nechcelo sa mu ísť do nového, no a doplatil na to :roll:


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 11. Jún 2020 13:12:39 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Dec 2017 8:52:12
Príspevky: 103
Bydlisko: Zvolen
Erwio pri výrobcovi ATMOS je výhoda to, že je to český výrobca, ktorý je roky rokúce na trhu a to tiež hovorí za seba. Kotle sú moderné, ktoré efektívne spaľujú drevo, sú vyrábané tak, aby z dreva dostali maximum tepla a to ocení každý. Teda aspoň si tak myslím, lebo ja dozaista :lol:


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 15. Jún 2020 8:53:30 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 16:42:36
Príspevky: 61
Tak by to aj malo byt, ale k tomu spalovaniu, ako bude kotol spalovat, tak k tomu aj my prispievame tym akym drevom kurime v nom.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 16. Jún 2020 15:36:32 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
Eliot to je normálne, preto keď si kupuješ kotol, tak k tomu máš aj popísané, že aké drevo, o akých rozmeroch, s akou vlhkosťou a podobne.
Aby si kúril takým drevom aby to nespôsobovalo problémy, práve naopak, aby kotol kúril ukážkovo tak ako do tabuľkách s parametrami uvádza výrobca.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 17. Jún 2020 18:58:23 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob 08. Júl 2017 13:37:45
Príspevky: 59
Bydlisko: Trencin
- plexo najmenej je to mozno tak pre nas, teda pre mna je to pohoda, ale pre niekoho to moze byt dovod preco do takehoto kurenia nepojde. no ja by som sa tym odradit nedal. pretoze drevo bolo vzdy a myslim, ze aj vzdy bude, takze tam sa neni akych problemov bat a najma ani to nejako nezatazuje zivotne prostredie -


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1552 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt