Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Str 24. Apr 2024 10:57:29


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Uto 30. Jún 2020 8:44:48 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 11. Okt 2016 14:24:55
Príspevky: 80
Aj overenych predajcov, ale aj overenych technikov, nech si to clovek nemontuje doma sam to kurenie!


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 30. Jún 2020 9:46:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 25. Mar 2017 10:25:22
Príspevky: 97
aj pre zivotne prostredie nie je taketo kurenie nejaka zataz.. to je dost velky benefit.. casto prizeraju ludia len na svoj komfort.. na to aby sa nemuseli o nic starat.. lenze to nie je vsetko aj na ten dopad, ktory to ma by sme mali prizerat.. aj napriklad co je ta dotacia zelena domacnostiam.. tak to nevyzniklo len tak.. to vzniklo z nejakeho dovodu a ma to svoje opodstatnenie.. ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 07. Júl 2020 9:03:57 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Zumbulak ten dopad si ale už čoraz viacej ľudí uvedomuje.
A to asi je z dôvodu aj že je možnosť tej dotácie, že to tak podnecuje ľudí sa nad tým zamyslieť a niečo zmeniť

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 07. Júl 2020 11:47:40 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 28. Feb 2018 8:35:49
Príspevky: 71
..mejuro v tomto je to tak ako píšeš..ide tam aj o tú dotáciu, to bol dôvod prečo som sa ja začal zaujímať o kúrenie drevom..avšak treba si dávať pozor aby človek splnil všetky podmienky, lebo bez nich nie je šanca dotáciu dostať..a teda nie je ich málo..takže ak človek chce toto poriešiť cez ňu, tak je nutné si naštudovať, čo to obnáša..;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 09. Júl 2020 11:26:40 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 23. Feb 2018 12:41:10
Príspevky: 35
Bydlisko: Hlohovec
ale zriadenie kotla na drevo sa oplatí aj bez toho aby si išiel do dotácie, síce tá niečo pomôže, ale je to v pohode aj bez nej to stále je lepšie zaplatiť si vyššiu sumu za zriadenie takéhoto kúrenia ako potom mesačne platiť také sumy, že by ma otočilo :D :D
to ako stúpa elektrika to je niečo neskutočné a myslím, že rok čo rok to bude len horšie a horšie takže s tým treba rátať


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 13. Júl 2020 15:58:10 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 19. Júl 2017 9:42:57
Príspevky: 82
Bydlisko: Trnava
kopo to by neotočilo len teba, ale myslím, že mnohých, ono pri niektorých veciach sa nezdá, že je elektrina drahá, ale keď sa to naberie, že sa kúri celú zimu a nedajbože ešte je zima dlhá ako tento rok, že ešte v máji sa kúrilo po večeroch tak v takom prípade to prestáva byť sranda, mám známu ktorej raz prišiel fest nedoplatok a mala čo robiť aby to ustála :roll:
a kúrenie drevom je super v mnohých ohľadoch, je to aj cenovo dostupné, je to aj obnoviteľný zdroj a najmä takéto kúrenie nemá taký vplyv na ovzdušie ako niektoré iné typy kúrenia


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 13. Júl 2020 17:04:32 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Feb 2018 12:50:44
Príspevky: 72
Bydlisko: Topoľčany
@juriduri ale za takeho technika si zase treba platit, zase dalsie vydavky ktore by nemuseli byt. Ja som kukal ze na nete su rozne vzorove priklady ako kotol zapojit akoze ozaj si myslis, ze na tom moze byt nieco tazke?
Lebo ja teda ten pocit nejako nemam. Praveze podla schem mi to pride take celkom jednoduche a tiez nejaky navod na pouzitie k tomu predsa len musi byt, tak myslim, ze ak je clovek zrucnejsi tak si s tym poradi, nie?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 16. Júl 2020 11:24:18 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 25. Okt 2016 12:31:34
Príspevky: 63
@krischko uz si to niekedy robil? Keby to bolo take jednoduche tak asi by neboli na to priamo skoleni ludia, nemyslis??
Keby to bolo easy, tak by sme si to vsetci mohli robit samy doma a vybavena vec a usetrili by sme a mali by sme to dobre zapojene. Lenze takto to nie je takto to nefunguje. Ked si pozries Atmos kotle, tak to je vyrobca ktory poskytuje aj o rok dlhsiu zaruku, ak je montaz robena skolenym clovekom, ktoreho si vyskolili priamo oni. Pretoze oni vedia ake nastrahy to so sebou prinasa ak nie je kotol dobre zapojeny a to asi by len malokto riskoval ;-)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 17. Júl 2020 7:51:08 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 31. Máj 2017 7:26:25
Príspevky: 68
krischko ozaj uz pozeras este aj na takyto vydavok?? :?

_________________
moja praca, moje hobby


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 17. Júl 2020 12:34:26 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Feb 2018 12:50:44
Príspevky: 72
Bydlisko: Topoľčany
@branikess nie nerobil som to nikdy. Ale podla toho co som si nasiel na roznych strankach tak to nejako narocne nemoze byt. Staci vediet co do zapojenia treba dat nie? Oni maju na to svojich ludi? Len tam bude treba zaplatit aj to, ze pridu, aj co urobia a tak nie?
@petrassko tak ked mozem niekde usetrit tak preco nie?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt