Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 25. Apr 2024 17:51:05


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pia 12. Mar 2021 12:53:49 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 28. Mar 2019 11:40:59
Príspevky: 44
Bydlisko: Bratislava
Pozerali ste niekto aj kombinaciu kotlov, ze aj drevo ale aj pelety? Co si o takom rieseni myslite??


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 12. Mar 2021 15:54:56 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 19. Júl 2017 9:42:57
Príspevky: 82
Bydlisko: Trnava
je to dozaista efektívne, predsa len drevo je dobré palivo, peletky tiež, keď vieš si ich zohnať, že máš niekoho v blízkosti a tiež za relatívne dobrú cenu, takže je to kombinácia, ktorá si myslím, že stojí za to, len treba dobre vybrať kvalitu kotla :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 15. Mar 2021 19:38:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 31. Máj 2017 7:26:25
Príspevky: 68
zitiara osobne skusenost nemam, ale pozeral som teraz nejake znacky a typy a myslel som, ze pri takejto kombinacii nejako ucinnost klesne, ze bude nizsia ako ked mas len samostatne drevo alebo samostatne pelety, ale teda podla tabulkovych hodnot to vobec tak nevyzera, co je podla mna dobra sprava 8-)
efektivne ked ta ucinnost je vyssia ako 80% pretoze podla mna ma to zmysel ked ide o primarne kurenie, keby to bolo menej, tak nefim nefim

_________________
moja praca, moje hobby


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 16. Mar 2021 17:53:31 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 23. Feb 2018 12:41:10
Príspevky: 35
Bydlisko: Hlohovec
dnes sú už kadejaké varianty, ale hlavné je podľa mňa dnes na ekologické kúrenie prizerať, nech zbytočne neškodíme aj životnému prostrediu a pre to je kombinácia dreva a peliet ako stvorená, to je práveže by som povedal, to najvhodnejšie ;-)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 17. Mar 2021 20:06:52 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 25. Okt 2016 12:31:34
Príspevky: 63
@zitiara nic zle v tom nevidim. Pokial mas moznost, ze mas kde skladovat aj pelety pripadne aj drevo, ze vies mat nadrz na pelety v technickej miestnosti aj ked budes akuratne kurit drevom a tak, tak preco nie.
Len je to aj o tychto priestorovych moznostiach dost aspon ja to tak vnimam.
Ale ked pozries ponuku Atmos, vyrobcu kotlov, tak maju aj taketo kotle v ponuke a tam mozes sa spolahnut na kvalitu, to zo skusenosti ti viem povedat.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 18. Mar 2021 13:59:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob 08. Júl 2017 13:37:45
Príspevky: 59
Bydlisko: Trencin
- kopo prave pre toto funguje aj ta dotacia na vymenu kotlov na uhlie, takze podla mna to je vsetko asi len otazka casu, kedy vacsina ludi prejde napriklad aj na kurenie cisto drevom ;) -


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 19. Mar 2021 15:25:29 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 27. Mar 2017 9:40:38
Príspevky: 41
aj sa nejako menili podmienky tej dotacie, ci su stale rovnake ako aj pred nejakym rokom?..lebo tak nejako som naposledy pozeral a teda pri vymene myslim, ze nie je problem to splnit..


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 23. Mar 2021 9:11:35 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 03. Máj 2017 8:46:45
Príspevky: 68
kapral neviem, ale vies si to najst na nete vsetky tie podmienky a vies sa podla toho zariadit, ale ked chces do noveho domu kotol na drevo, tak neviem ako je to ci sa ti to oplati cez dotaciu, ale tak to si musis sam zvazit, lebo ta dotacia je skor urcena by som povedal, ze pre vymenu starych kotlov v domoch, ktore sa budu rekonstruovat :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 24. Mar 2021 11:21:29 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 14. Feb 2017 12:00:47
Príspevky: 84
pred tým ako ste sa rozhodli, že pôjdete do kúrenia peletami zvažovali ste si aj iné varianty? aké a prečo ste sa práve pre toto rozhodli?
zaujíma ma to lebo som z toho zmätený, problém je, že som myslel, že plyn je riešením, ale v našom prípade nie, keďže nemáme ho sem dotiahnutý, takže toto cesta nie je :?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 25. Mar 2021 14:37:06 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 13. Mar 2017 13:53:55
Príspevky: 75
borty tak su aj ine, vela ludi si dava napriklad tc nacenit aby to mali bez starosti, potom mozes bud peletami, co su uz automaticke kotle alebo drevom, co je tiez vhodny variant, pretoze ked nalozis kotol plny tak mas hodiny pokoj a kotol kuri sam bez akychkolvek problemov a bez toho aby si musel nejako do toho zasahovat ;)
a drevo myslim, ze to vzdy bolo a bude a pri nom je dobre to, ze kupis si metrovicu das to na polovicu a mozes vedelo kurit


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt