Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Ned 25. Feb 2024 20:34:32

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 189 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Str 07. Feb 2024 10:37:22 
občasný diskutér

A možno že aj je. Však ty povieš, čo chceš, on sa ťa popýta pár vecí, z toho vyberie niečo, čo by mohlo vyhovovať na tvoje požiadavky a tadá, máš pred sebou ponuku :D

Offline Profil

PoslaťNapísal: Štv 08. Feb 2024 10:51:53 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

A máš ich aj niekoľko, však tiež asi nemá v ponuke len jeden druh kotlov, že od jedného výrobcu. Potom príde ešte len to rozhodovanie, keď máš na výber z viacerých možností, z ktorých v podstate každá je prijateľná a ty musíš vybrať niečo, čo bude predsa len o kúsok lepšie :D

Offline Profil

PoslaťNapísal: Pia 09. Feb 2024 11:23:33 
občasný diskutér

hneď vám poradím, čo sa oplatí. relatívne čerstvá záležitosť u mňa. kupoval som český kotol atmos. jednak kvôli tomu, čo som sa dočítal o výhodách a výhodou u mňa je aj to, že je to tu hneď za hranicami, že je tam jednoduchá dostupnosť aj náhradných dielov, nie je problém, keď treba niečo doobjednať a podobne.

Offline Profil

PoslaťNapísal: Pon 12. Feb 2024 11:59:34 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Coze by si chcel potom doobjednavat este ku kotlu? Vsak hadam vsetko potrebne sa spravi pri prvej objednavke, ked kupujes kotol. Ci akoze by si napriklad nedaval hned akumulacnu nadrz, ale az potom po case?

Offline Profil

PoslaťNapísal: Uto 13. Feb 2024 11:59:44 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

možno aj to, ale napríklad pri peletovom, keď sa rozhodneš časom doobjednať trebárs dopravník na vypratávanie odpadu zo spaľovacej komory. či spaľovacej komory, čo to trepem. z popolníka. to je napríklad taká vec, že si môžeš na začiatku povedať, že také niečo nepotrebuješ a potom si to rozmyslíš.

Offline Profil

PoslaťNapísal: Štv 15. Feb 2024 12:37:50 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Aha okej, ja som to bral skor na splynovaci kotol. Tam toto vlastne odpada, takze mi to nevychadzalo nejak, ze co by bolo este k tomu kotlu treba. Ale hej, je to rozdiel, ked je kotol na drevo a na pelety.

Offline Profil

PoslaťNapísal: Pia 16. Feb 2024 12:31:59 
občasný diskutér

Tam toto funguje trochu inak, to je pravda. Akoze zapojenie je asi rovnake, to som az takto nestudoval. Len potom sa to rozni uz v tom, co este k tomu kotlu moze ist, alebo musi ist, pripadne, co by malo, aby sa zabezpecilo spravne a efektivne fungovanie.

Offline Profil

PoslaťNapísal: Uto 20. Feb 2024 11:42:23 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

jamiro tak diskusia ohľadne kotlov celkovo, takže nemožno to brať takto, že len na jeden sa sústredíš. vzľadom na to, že ich je viacero druhov, tak aj viacero možností tým pádom je podľa mňa ohľadne toho, že čo sa ku ktorému kotlu ešte dokupuje.

Offline Profil

PoslaťNapísal: Str 21. Feb 2024 8:02:26 
občasný diskutér

Tak ci tak si myslim, ze je lepsie nic dodatocne nedokupovat. Ze je lepsie to nakupit hned na zaciatku. Jednak uz od zaciatku kotol pojde na sto percent vykon, ziskas z neho maximum, co mozes. A mas to bez dodatocnych investicii. Neviem ci je aj teraz moznost ziskania dotacie pri kupe kotla, ale ak ano, tak to su peniaze, ktore vedia dost pomoct spociatku. A tym padom netreba ziadnu kupu odkladat.

Offline Profil

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 189 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia