Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 12:59:19


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 218 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Centrálny vysávač
PoslaťNapísal: Pon 29. Okt 2018 13:35:00 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 12. Sep 2018 10:05:21
Príspevky: 35
Bydlisko: Čadca
...dominika ja ti verim ale taktiez budem pisat aj im, kedze chcem od nich cenovu ponuku a potom budem chciet od nich asi aj realizaciu ak mi bude cena vyhovovat...s manzelom sme hodili uz pokec o tom a dohodli sme sa, ze by sme isli do toho...nerobi mi problem potom ti dat vediet, ako sme sa rozhodli...zatial sa maj pekne a potom ti pisem...aaa dakujem velmi pekne za vsetky informacie...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Centrálny vysávač
PoslaťNapísal: Str 31. Okt 2018 9:14:21 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 29. Sep 2017 8:52:54
Príspevky: 78
Bydlisko: Senica
jasne, tiez ked viem tak pomozem rad. oni prave uz maju v plane v tom byte zostat, je dost velky takze v pohode tam mozu byt s dvomi detmi ako oni planuju. preto by mozno bolo dobre keby sa to spravi nejako takto cez tie podlahy aby to vyzeralo dobre. aj keby sa nejakou nahodou niekedy stahovali a predavali by byt tak by to aspon zvysilo hodnotu bytu nie? my ho chceme v dome klasicky do steny. ozaj a co vas vysiel v hentej firme takto do bytu?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Centrálny vysávač
PoslaťNapísal: Str 31. Okt 2018 13:53:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 27. Aug 2018 12:01:04
Príspevky: 31
kucharocka píše:
Ďakujem @marzoo84 za takú rýchlu odpoveď :) Čo znamená "menej výkonnejší vysávač"? Môžeš mi to trochu opísať? Lebo práve preto ma zaujal takýto vysávač lebo mi príde, že bude silnejší ako klasický (ten čo sa ťahá za sebou). Je to tak alebo ani nie?? Ale keď pozerám na tú cenu, tak by aj mohol byť! Keby nebol, tak sa ani moc neoplatí za tú cenu :/


nie je vobec zaco 8-) co znamena menej vykonnejsi vysavac? no to, ze ma mensi vykon v motore. napriklad od nich najmenej vykonnejsi je Profivac 300 a ten ma nasledovne udaje o motore:
elektricke napatie - 230 voltov, 50Hz
prikon - 1400 watt
pocet turbin - 3
a potom silnejsi je Profivac 360, 430, atd. a tie uz maju o nieco silnejsi vykon. takto asi v skratke aby si pochopila, co som mal na mysli. samozrejme, ze je o dost silnejsi ako klasicky. s takym by som to ani neporovnaval!


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Centrálny vysávač
PoslaťNapísal: Str 31. Okt 2018 13:56:29 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 27. Aug 2018 12:01:04
Príspevky: 31
fesak píše:
jasne, tiez ked viem tak pomozem rad. oni prave uz maju v plane v tom byte zostat, je dost velky takze v pohode tam mozu byt s dvomi detmi ako oni planuju. preto by mozno bolo dobre keby sa to spravi nejako takto cez tie podlahy aby to vyzeralo dobre. aj keby sa nejakou nahodou niekedy stahovali a predavali by byt tak by to aspon zvysilo hodnotu bytu nie? my ho chceme v dome klasicky do steny. ozaj a co vas vysiel v hentej firme takto do bytu?


a este ho neprerabali alebo ho uz prerobili a znovu by im nevadilo, keby im tam zacali majstri burat?? to mi pride zvlastne :shock: :shock: ako ak sa boja, ze to bude zle vyzerat tak toho sa nemusia. ked celu tu jednotku schovaju do skrine a tam sa im bude zmestit aj hadica a rukovat, tak vobec nikto nebude vediet, ze nejaky centralny vysavac v domacnosti maju! ako ja by som to radsej takto riesil ako si nechat rozburat cely byt! no ale to je uz na nich. vlastne platili sme iba za jednotku a to bolo 1 215€.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Centrálny vysávač
PoslaťNapísal: Štv 18. Apr 2019 13:14:24 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 05. Feb 2019 13:07:49
Príspevky: 15
ahojte ;)

vidim, ze tu je dost rozsiahla diskusia o centralnych vysavacoch ale chcela by som aj nejake novsie nazory a skusenosti pocut. je to mozne? riesil tu niekto v blizkej dobe takyto vysavac? ak ano, prosim ozvite sa mi, dakujem :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Centrálny vysávač
PoslaťNapísal: Uto 23. Apr 2019 9:53:07 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 14. Aug 2018 9:57:01
Príspevky: 44
Caves @emkara. Minuly rok som riesil centralny vysavac do domu, tak snad to budu pre teba novsie informacie, hm? Co by si potrebovala vediet? Pytaj sa, budem ti odpovedat. No aj sam od seba ti napisem, ze to bolo velmi dobre rozhodnutie si dat takyto vysavac do domu. My mame dvojpodlazny dom a zene sa o vela lahsie vysavaju aj schody aj hore, ked nemusi nic tahat za sebou. Spociatku sme si museli na to zvyknut ale netrvalo to dlho. Predpokladam ze staviate dom, ano?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Centrálny vysávač
PoslaťNapísal: Str 24. Apr 2019 10:44:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 01. Apr 2019 8:03:59
Príspevky: 27
Bydlisko: Nováky
emkara píše:
ahojte ;)

vidim, ze tu je dost rozsiahla diskusia o centralnych vysavacoch ale chcela by som aj nejake novsie nazory a skusenosti pocut. je to mozne? riesil tu niekto v blizkej dobe takyto vysavac? ak ano, prosim ozvite sa mi, dakujem :)


vies, skutocnost je taka, ze CV treba riesit uz pomaly pri hrubej stavbe a preto kazdy kto ma doma CV tak to riesil minimalne rok dozadu. my mame tiez taky doma, tak kludne sa mozes pytat. nerobi mi problem vsetko ti vysvetlit ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Centrálny vysávač
PoslaťNapísal: Pia 26. Apr 2019 12:43:35 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 05. Feb 2019 13:07:49
Príspevky: 15
strapino ;)

a kedy minuly rok si to riesil? nejako koncom roka alebo skor zaciatkom? bude mi to stacit, som rada, ze si sa ozval :) chcela by som sa spytat na take zakladne informacie. co stoji takato masina, co vsetko k tomu treba a ake ma vyhody oproti klasickym vysavacom? potom budem pokracovat :)

adiinka40 ;)

vidis, to som prave nevedela, ze to treba riesit uz pri hrubej stavbe. kedy je to najidealnejsie?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Centrálny vysávač
PoslaťNapísal: Štv 02. Máj 2019 9:46:33 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 01. Apr 2019 8:03:59
Príspevky: 27
Bydlisko: Nováky
emkara píše:
strapino ;)

a kedy minuly rok si to riesil? nejako koncom roka alebo skor zaciatkom? bude mi to stacit, som rada, ze si sa ozval :) chcela by som sa spytat na take zakladne informacie. co stoji takato masina, co vsetko k tomu treba a ake ma vyhody oproti klasickym vysavacom? potom budem pokracovat :)

adiinka40 ;)

vidis, to som prave nevedela, ze to treba riesit uz pri hrubej stavbe. kedy je to najidealnejsie?


tak uz budes vediet ;) najlepsi cas pre instalaciu potrubia je teda v tom stadiu hrubej stavby, ked su hotove vsetky priecky a dokoncena hydroizolacia podlahy. no niektori ludia robia najprv omietky a az potom podlahu, tak sa da instalacia potrubia realizovat aj v 2 krokoch - a to tak, ze pri prvej navsteve ti naistaluju pripravu na zasuvky a potrubie do stien a po dokonceni vnutornych omietok - kratko pred realizaciou podlah ti dokoncia instalaciu a spoja zasuvky a centralnu jednotku potrubia v podlahe. my sme to tak robili, tak preto viem vsetky tieto kroky :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Centrálny vysávač
PoslaťNapísal: Pia 03. Máj 2019 12:22:43 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 14. Aug 2018 9:57:01
Príspevky: 44
Koncom roka som to riesil @emkara. Co sa tyka ceny, tak velmi zalezi od velkosti domu a od toho, aku tu jednotku tam budete potrebovat. Nas to cele vyslo 1 700€, no vas to moze aj menej ale aj viacej. Treba si dat vypracovat cenovu ponuku. No cca musis pocitat ze 1 500€ to isto bude! Vyhod to ma viacej, spomeniem ti tu tie najdolezitejsie:
- je tichsi oproti klasickemu vysavacu
- ma lepsi tah
- ma dlhu hadicu, ktoru tahas za sebou a nemusis nonstop prehadzovat kabel z jednej zasuvky do druhej
- menej viri prach pri vysavani
- cisti sa malo krat do roku (cca 2 kra)
Zatial tieto vyhody a ked ma este dalsie napadnu, tak ti ich napisem. No myslim, ze tieto na rozhodnutie bohate stacia!


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 218 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt