Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 3:01:11


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 523 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 53  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Maľovanie bytu - rady
PoslaťNapísal: Štv 21. Okt 2021 6:53:34 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Ruth to máš pravdu, však zase keď niekto príde do diskusie, tak si hádam prelistuje aj staršie príspevky. Toto si tam rozhodne nejde nevšimnúť si myslím.
Karcialajci80 si sa do toho nejak pustil teraz na konci roka. Čože si si takéto obdobie vybral? Poradím ti pozrieť si tuto staršie príspevky, bola tu spomínaná jedna farba. Neviem, či ju budeš poznať alebo nie, ale podľa mňa stojí za vyskúšanie. Aspoň za seba môžem povedať, že mám s ňou dobrú skúsenosť. Postup myslíš akože čoho? Však maľovať hádam vieš, či?

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Maľovanie bytu - rady
PoslaťNapísal: Štv 21. Okt 2021 10:43:20 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 04. Okt 2016 9:02:19
Príspevky: 49
Emano tak dorobilo sa jedno, to je hotovo, tak sa do niečoho ďalšieho púšťam. Nejak ja nerozlišujem, či je leto, či je zima. Porobiť proste treba a tým to hasne pre mňa. Tá Albapura? Zatiaľ som s ňou nepracoval, tak si rád vypočujem nejaké skúsenosti. Tak postup akože či je potrebná penetrácia, alebo sa dá robiť pri tejto farbe aj bez nej. Alebo či je lepšie maľovať alebo striekať.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Maľovanie bytu - rady
PoslaťNapísal: Pia 22. Okt 2021 6:33:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 16. Apr 2018 14:06:49
Príspevky: 95
Bydlisko: Svätý Jur
Hepnerka25 to hej, to mu povedz, nech vie, aké má zásluhy. Ale to sa budem asi tiež musieť informovať na predajni, čo to takto funguje aj u nich. Dnes poobede, keď pôjdem z práce chcem ísť kúpiť farbu a pochystať dnes, čo stihnem, aby sa zajtra mohlo ísť na to. Tak po víkende podám správu.
Bohro akurát teraz cez víkend sa tiež idem pustiť do maľovania. Idem otestovať jednu farbu, s ktorou zatiaľ skúsenosť ešte nemám, tak ti potom môžem podať info, či sa to vyplatilo a ako sa s ňou robilo.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Maľovanie bytu - rady
PoslaťNapísal: Pia 22. Okt 2021 8:36:27 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Dec 2017 8:52:12
Príspevky: 103
Bydlisko: Zvolen
Galadriel okej, paráda, tak to si počkám teda tých pár dní, aby si mi to zreferoval. Zase tak mi to zatiaľ neponáhľa.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Maľovanie bytu - rady
PoslaťNapísal: Pon 25. Okt 2021 9:37:42 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Karcialajci80 by som tak povedal, že penetrácia nie je na škodu v žiadnom prípade. Aké steny ideš maľovať? Ak je to nejaký drsnejší povrch alebo napríklad tmavšia farba, tak by som tam ten penetrák použil. Ale ak to je to klasická biela stena, tak netreba. A to si myslím, že by si stačila aj len jedna vrstva, pretože farba kryje dobre. Maľovať či striekať? Na to ti každý povie, čo je lepšie jemu. Dá sa použiť aj tak a aj tak. Čiže toto bude asi čisto na tvojom rozhodnutí.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Maľovanie bytu - rady
PoslaťNapísal: Pon 25. Okt 2021 10:58:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 11. Feb 2016 9:17:45
Príspevky: 95
To uz len ked si predstavim taku tmavu stenu a ze ju treba premalovat na bielo.. No veru do toho by som sa nechcela pustat. Preto sa aj takymto tmavym farbam vyhybam. Myslim trosku do buducna, ze nebude sa mi to pacit na veky a zapaci sa mi zase nieco dalsie. Tak nech ta prerabka nie je taka narocna. Si to takto dopredu vlastne ulahcujem. Takze to je potom jedno, ktore vezmem, hej?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Maľovanie bytu - rady
PoslaťNapísal: Uto 26. Okt 2021 6:33:20 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 04. Okt 2016 9:02:19
Príspevky: 49
Emano farba stien nie je nejaká vyslovene tmavá. Taká bledá zelená, dosť bledá, nič výrazné. Skôr mám obavy z toho povrchu. Na stenách je naťahaná taká trochu drsnejšia minerálna omietka. Vieš, tam sú kadejaké tie malé špáry. To by bolo lepšie asi striekať tým pádom, nie?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Maľovanie bytu - rady
PoslaťNapísal: Str 27. Okt 2021 7:04:35 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 04. Sep 2018 7:03:17
Príspevky: 38
Bydlisko: Banská Bystrica
Galadriel nič nepíšeš, že ako si pochodil a porobil. Čože sa stalo? Si to nechal nakoniec tak?

_________________
„Domov nie je miesto, kde bývaš, ale miesto, kde ti rozumejú.“


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Maľovanie bytu - rady
PoslaťNapísal: Štv 28. Okt 2021 7:23:15 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
Nicolletka za toto máš moje uznanie, nie každý takto dopredu zmýšľa. A vidíš, ono sa to pritom celkom vyplatí. Nemáš tým pádom navyše robotu a nekomplikuješ si to. Ak si dobre pamätám, tak je 8, 15 a 20 kg balenie a potom tuším také malé 3 kilové. Ako myslíš teraz, či je to jedno? Však podľa toho, akú veľkú plochu ideš maľovať. Na každom tom balení máš uvedené, akú veľkú plochu, čiže koľko metrov štvorcových s ním vieš vymaľovať. Či kúpiš jedno veľké alebo dve malé balenia, tak to je už na tebe samozrejme.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Maľovanie bytu - rady
PoslaťNapísal: Štv 28. Okt 2021 7:37:56 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 16. Apr 2018 14:06:49
Príspevky: 95
Bydlisko: Svätý Jur
Hepnerka25 ale kdeže, už keď som sa na to všetko odhodlal, tak som sa do toho aj pustil. Už som to nechcel odkladať. Teraz sú ešte pekné dni, aj celkom teplo cez deň, tak toľko nevadí, keď som sa rozcapia okná, aby sa to vetralo. Ale to som bol prekvapený, že to ani nejak nebolo cítiť. Akože hej, to že sa niečo robilo, ale myslím, že tá farba nezapáchala tak chemicky, alebo ako by som to nazval. Dal som dve vrstvy, možno by ani nebolo treba, ale som si povedal, že pre istotu. Takže už mám hotovo a som sám zvedavý, čo si vymyslím ako ďalšie, že by bolo fajn spraviť.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 523 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 53  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt