Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Uto 16. Apr 2024 18:44:38


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 422 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 43  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Str 04. Máj 2022 9:03:38 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 23. Jan 2017 13:37:53
Príspevky: 72
Vločka ak si dobre spomínam, tak ty si tiež nedávno rozmýšľala nad nejakým tienením. Už sa ti aj podarilo niečo objednať, prípadne už by si mohla mať aj montáž za sebou, či sa mýlim?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Pia 06. Máj 2022 8:05:16 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 08. Dec 2017 15:37:51
Príspevky: 110
Bydlisko: Hlohovec
Borty tak tak, netreba to hneď brať tak, že sa tie rolety môžu šupnúť do práčky. To by isto nebolo dobré riešenie. Ale tak to raz za čas takto stačí spraviť, zase nejak pravidelne to nie je nutné pokiaľ nebudú špinavé alebo čo. Napríklad aj tak sa dajú očistiť od prachu, že si zoberieš taký ten malý ručný vysávač a tým sa prebehnú, alebo nejak nenásilne ich vyprášiť by sa tiež dali asi.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Pon 09. Máj 2022 7:41:24 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 04. Aug 2017 9:05:31
Príspevky: 84
Bydlisko: Trnava
izabela tak dnes uz su inde tie vymozenosti a moznosti, nez to bolo kedysi. takato udrzba je v pohode, len to prosim ta neskusaj zehlit. to nie su take latky, ktore by sa mohli. a zase ono je to tak naskladane harmonikovo ci ako, tak to si ani neviem predstavit, ze ako by si to.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Uto 10. Máj 2022 11:44:01 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 04. Máj 2018 12:57:36
Príspevky: 59
Bydlisko: Nitra
@Americano škoda toho, že len takáto možnosť tam je, ale tak zase asi vedia, že prečo to takto robia. Tak každopádne dôležitejšie je to, aby to dobre plnilo tú tieniaciu funkciu. A ty to máš takto vysoko až nejak?
@Minusso ale vieš čo, vôbec nie, toto bude u nás podľa mňa nekonečne dlho trvať, kým budeme aj my patriť medzi tých šťastných, čo majú na oknách nejaké tienenie :lol: Ono aj vyberieme niečo a potom špekulujeme, že čo keby sme niečo iné. Ono teoreticky sme mali na oknách už asi všetko, čo je v ponuke.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Str 11. Máj 2022 8:25:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 25. Mar 2017 10:25:22
Príspevky: 97
borty zase to nie je tak, ze by nebol mal absolutne ziadnu predstavu ohladne toho tienenia. to zas aby si takto nebral. ale ano, to ovladanie je pre mna dost podstatne. bol som minuly tyzden s predajcom a aj sme nieco vybrali. ku podivu to bolo aj celkom rychle stretnutie, keby som to pozeral vsetko sam a mal objednavat, tak by to trvalo teda podstatne dlhsie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Štv 12. Máj 2022 6:20:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 25. Jan 2017 13:03:51
Príspevky: 78
Deden akoze co zehlit? Nejake rolety? A tak sa asi divne pytam, lebo zaluzie asi nie :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Pia 13. Máj 2022 9:54:36 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 14. Feb 2017 12:00:47
Príspevky: 84
americano veď to nie, to som ani nepovedal, že by sa mali čistiť takýmto spôsobom, resp. teda prepierať, ale možno som sa zle vyjadril, alebo som bol zle pochopený. lebo už tu čítam niečo so žehlením, tak to zase akože prr, tienenie isto nepatrí pod žehličku. sú rôzne spôsoby ako sa dá udržiavať, aby bolo čisté a vyzeralo, ale každému odporúčam pozrieť si príslušné návody, že ako na to.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Uto 17. Máj 2022 8:51:45 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 04. Aug 2017 9:05:31
Príspevky: 84
Bydlisko: Trnava
mayky no zaluzie to asi nie veru, i ked pri tych horizontalnych si to este viem predstavit, ze by niekomu mohlo taketo nieco napadnut. ale toto co sme sa bavili, tak to boli plisse. a teda, aby som to uviedol na spravnu mieru, tak nie, zaluzie ani rolety sa neodporuca zehlit. nevyrabaju sa z klasickej latky ako napriklad oblecenie. daju sa osetrit, daju sa udrziavat, ale pri kazdom jednom druhu tienenia je fajn najskor si precitat navod, manual, ako postupovat.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Str 18. Máj 2022 7:50:06 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 08. Dec 2017 15:37:51
Príspevky: 110
Bydlisko: Hlohovec
Vlocka len takáto možnosť? Podľa mňa to je celkom dosť. A tak samozrejme, však pokiaľ ide o tienenie, tak toto je prvé, na čo hľadíš, aby ti to zatienilo. Ono tie lepšie tienenia plnia aj takú funkciu, že nie len, že ti neprejde svetlo cez ne, ale aj to teplo. Napríklad pri tom vonkajšom sa to dá najlepšie odsledovať a porovnať, že pred a po. To máš úplne inú klímu a to len vďaka tieneniu.
Borty tak to nie, to radšej stopnime celú túto debatu o čistení, aby si to ešte niekto zle nevysvetlil, že neprečíta všetko ale len nejakú časť. Preprať ručne, v podstate len preplákať, v žiadnom prípade žehlenie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Štv 19. Máj 2022 12:07:44 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 25. Jan 2017 13:03:51
Príspevky: 78
Deden okej, uz nejdem radsej ani dalej rozvadzat teda tuto temu ohladne udrzby :D


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 422 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 43  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt