Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 14:21:18


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 859 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 86  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 02. Mar 2023 9:05:38 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 17. Jan 2019 9:46:03
Príspevky: 58
pokial sa niekomu ozaj nechce pustat, tak je to idealna moznost si myslim. isto lepsie ako ked si dosky kupis len tak niekde v obchode a potom je vlastne vsetka ta robota na tebe. alebo si teda mozes zavolat niekoho, kto ti to pride namontovat, ale pokial by to prisli priamo z firmy robit, tak je tam taka vacsia istota, ze to bude okej.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 02. Mar 2023 14:19:46 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 13. Mar 2017 13:53:55
Príspevky: 75
to by bolo isto aj rychlejsie hotove, keby to takto prisli z firmy priamo spravit. akoze keby si to porovname s tym, keby si to sam clovek chce. nehovorim, ze sa to neda alebo co, len ked niekto nema skusenost. to podla mna minimalne raz tak rychlo by mali spravene. a aspon nemusis spekulovat, co by si dal pod dosky, lebo vsak priamo na beton to ist nemoze.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 03. Mar 2023 10:03:44 
diskutér

Registrovaný: Pia 18. Nov 2016 15:54:24
Príspevky: 106
No dobre a to sa nejak specialne akoze montuje? Nerobi sa s tym ako s hocijakymi inymi doskami? Napriklad aj drevenymi? Nechcem teraz porovnavat, co je lepsie. Ale mam na mysli to, ze ake skrutky, sroby a neviem co dalsie sa pouzije pri montazi.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 03. Mar 2023 11:25:08 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 25. Mar 2017 10:25:22
Príspevky: 97
si myslim, ze to by si si vedela vsetko potrebne zakupit rovno u predajcu, ked kupujes aj dosky. ale nevidim dovod, ze preco by sa malo pouzivat nieco specialne, nieco, co nie je bezne dostupne.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 06. Mar 2023 9:56:22 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 06. Feb 2018 8:06:33
Príspevky: 32
Co sa tyka montaze dosiek, tam nevidim ziaden problem. Skor co by som spomenul, ze na com si treba dat zalezat je prave ta podkonstrukcia, ktora sa dava medzi zem a dosky, pretoze dosky nemozes priamo klast na zem, na beton alebo podobne.
Vyhodna je napriklad montaz na terce, kedy nemusis riesit nejake vyrovnanie, davat tam novu vrstvu, aby to bolo v rovine, lebo dorovnat to vies prave takto, ked sa to bude montovat.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 07. Mar 2023 8:26:34 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 12. Mar 2019 13:05:26
Príspevky: 18
Bydlisko: Prievidza
Čiže hovoríte, že drevená podlaha nie je šťastná voľba, áno? Keď mne sa to veľmi páči, ako to vyzerá, aj to tak príjemne pôsobí. Isto lepšie ako nejaká chladná dlažba. Aspoň teda pre mňa. Montáž by som riešila až potom, keď už by bolo aspoň niečo predbežne vybraté, lebo tak ja neviem, či každý majstri vedia, že ozaj všetko spraviť.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 07. Mar 2023 9:39:05 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 19. Júl 2017 9:42:57
Príspevky: 82
Bydlisko: Trnava
no úprimne, keď ti mám povedať, tak nie. sú aj iné možnosti. pozri si drevoplastové dosky. je ich ale niekoľko druhov. také tie lepšie, tie dosť dôverne kopírujú vizuál dreva. keď hovoríš, že práve toto sa ti páči, tak myslím, že nejaké z tých dosiek by mohli byť cesta.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 08. Mar 2023 9:26:03 
diskutér

Registrovaný: Pia 28. Okt 2016 13:25:45
Príspevky: 101
Nebal by som sa ist do tejto moznosti, jednoznacne je to lepsie oproti samotnemu drevu. Do tych dosiek sa pridavaju pri vyrobe uz nejake primesy, ze to taka zmeska kadecoho, co zabezpeci dobre vlastnosti a hlavne tebe to, ze nemas potom starost s nimi, ze by si musela kupovat nejake oleje a lazury alebo co a natierat to kazdy rok, aby si to zachovalo taky echt vzhlad a neposobilo to nejak osuntilo.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 08. Mar 2023 10:38:12 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 01. Jún 2017 19:45:49
Príspevky: 44
Bydlisko: Ružomberok
Len ako tu už zaznelo, tak aj takýchto dosiek je viacero druhov, viacero výrobcov, čiže nie sú úplne všetky rovnaké, že by spĺňali spomenuté kritériá. Čo viem, tak keď si pozrieš Timbermax, tak tieto by také práve mali byť. Zaujímavé je napríklad porovnanie, čo majú aj vyobrazené na webe, kde sa porovnávajú práve tie drevené a tieto ich drevoplastové.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 09. Mar 2023 8:56:13 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 23. Aug 2018 9:12:03
Príspevky: 44
Viem, čím sa líšia drevené a drevoplastové dosky, ale ak by sa našiel niekto, kto by mi vedel objasniť, aký je rozdiel medzi tými jednotlivými drevoplastovými, to by som sa akože nenahneval.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 859 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 86  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google Adsense [Bot] a 14 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt