Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 10:56:24


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 532 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 54  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon 08. Aug 2022 12:53:59 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 02. Máj 2017 12:44:20
Príspevky: 87
ked su exterierove zaluzie su kvalitne vyrobene, tak ziadny hluk nerobia. komponenty sa robia z materialov, ktore su dlhodobo testovane aj proti poveternostnym vplyvom a lamely pri vonkajsom tieneni sa robia vacsinou z hlinikovej zliatiny a povrch sa upravuje specialnym lakom. plechove profily su pozinkovane alebo vyrobene z hlinika, rebricky a textilne pasky sa vyrabaju z odolnych textilnych materialov, ktore sa tiez testuju na pouzivanie v exterieroch. samozrejme, ze musis davat pozor na vyrobcu.

_________________
Dom a záhrada je robota na celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 09. Aug 2022 9:09:00 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 28. Feb 2018 8:35:49
Príspevky: 71
... takže ono po čase už netreba nejak renovovať tie žalúzie alebo nejaký servis vykonávať, pokiaľ to vyslovene situácia nevyžaduje?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 10. Aug 2022 7:50:11 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 01. Mar 2019 12:16:11
Príspevky: 32
- vojtobart veď to som sa chcela opýtať, že či to tak je isto u každého toho výrobcu.
- lebo tak potom by asi neboli v tých tieneniach rozdiely, keby to každý takto robil.
- my akože máme také fajn, normálne na mieru spravené, objednané u predajcu, všetko poctivo.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 12. Aug 2022 11:45:51 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 21. Aug 2017 8:20:29
Príspevky: 44
Bydlisko: Galanta
esther tak potom ti to môže byť v podstate jedno, či to tak je u každého výrobcu, keď vy už svoje tienenie máte a podľa toho, čo píšeš, tak vám vyhovuje hihi... oni vám to boli aj zamerať, keď ste si objednávali, či to ste si sami?... my sme postupovali podľa návodu, čo sme si našli... bola som síce taká kadejaká, že či to spravíme dobre, ale zadarilo sa...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 15. Aug 2022 8:39:07 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 08. Feb 2017 14:35:26
Príspevky: 53
Dlho som si hovoril, že však stačia aj obyčajné žalúzie, načo všetky tieto moderné záležitosti a kadejaké vychytávky. Ale som si aj tak hovoril, že teraz v byte je to fajn, ale ako prichádza to, že sa budeme presúvať do domu, tak tam už by som prijal úplne niečo iné. Dosť ma láka niečo z toho vonkajšieho tienenia. To aj často teraz vídam na domoch, či už starších alebo nových.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 17. Aug 2022 13:01:24 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 04. Okt 2016 9:02:19
Príspevky: 49
Ronius tak potom do toho treba ísť, je to dobrá vec. Myslím, že to oceníš viacej ako vnútorné tienenie, keď si to potom časom porovnáš, čo má aké výhody, tak pri tom vonkajšom podľa mňa toho viacej. Len si treba zvážiť teda, že či rolety alebo žalúzie. Myslím, že obľúbenejšie sú žalúzie, ale niečo do seba majú aj rolety.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 18. Aug 2022 10:28:39 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 21. Aug 2017 8:20:29
Príspevky: 44
Bydlisko: Galanta
U mňa nájdeš tiež podporu, keď sa rozhodneš kupovať niektoré z tých vonkajších. A to by si dával ako tie priznané či skryté? Síce asi keď už bývate, tak nebudete rozoberať a prerábať fasádu, aby ste tie kastlíky skryli, či?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 19. Aug 2022 11:12:51 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 02. Nov 2016 13:53:11
Príspevky: 80
postaveny, zabyvany dom a potom davat skryte exterierove tienenie. len to nie prosim vas, naco, vsak to je zbytocne. ci tie kastliky vidno alebo nie, na funkcnosti to nijak neubera a nie ste o nic ukrateni pri pouzivani. aspon to bude rychlejsie namontovane, ked sa to spravi uz na hovoty dom. a vyber je ten isty, o nic nepridete.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 22. Aug 2022 6:44:15 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 18. Jún 2018 8:51:07
Príspevky: 105
ono tusim, ze akurat to nejaku cast zhora z okna zaberie ten kastlik, ked sa to takto montuje uz na hotovy dom. potom zalezi aj od toho druhu zaluzi alebo roliet, ze ake si zvolis, da sa vyberat kludne aj podla toho, aby si ten kastlik mal co najmensi. ked to tienenie nebude nejake robustne, tak ani ten nabal ako sa navija potom tienenie do kastlika nebude velke, tym padom ani kastlik. som to tak lajcky napisala, ako to bolo mne povedane, ze aby som tomu porozumela hned :mrgreen:


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 23. Aug 2022 10:45:14 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 03. Nov 2016 12:26:55
Príspevky: 79
možno by pri výbere pomohlo aj toto https://www.isotra.sk/blog/aky-typ-vonk ... otrebujete je to tam dobre rozpísané a rozdelené, že kedy ktoré. prípadne sa oplatí pozrieť si aj často kladené otázky, tam je tiež dosť zaujímavých informácií, takých bežných zo života.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 532 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 54  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt