Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 15:47:39


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 523 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 53  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon 19. Sep 2022 5:48:54 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 18. Jún 2018 8:51:07
Príspevky: 105
nie som moc odbornik v tychto zalezitostiach, ale pride mi nezmyselne, ze by si mal teraz narusat nejak fasadu na dome kvoli tieneniu. neviem, ci si si to robil sam, ale ak to robila firma, vsak na to sa ti aj zaruka vztahuje, nie? normalne si daj na okna to tienenie namontovat a mas to jednoduchsie a nemusis sa bat, ze by sa bolo nieco narusilo na tej fasade.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 19. Sep 2022 8:42:08 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 01. Mar 2019 12:16:11
Príspevky: 32
- môžem ti povedať, že my bývame v novostavbe, máme nový domček, žiadne prerábky staršieho domu. to akože nič proti, len aby to bolo jasné, že aký máme dom -
- tiež sme dávali tienenie až potom, keď už bol dom hotový čo sa týka zateplenia a fasády -
- prosto sme sa rozhodli takto, že keby sa aj niečo udialo, tak lepšie sa dostať k tomu kastlíku a motoru -
- akože nepripúšťam takúto možnosť, že by sa niečo muselo riešiť, dali sme si záležať na výbere dodávateľa tienenia -


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 22. Sep 2022 7:10:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 20. Okt 2016 12:12:04
Príspevky: 86
esther samozrejme, ze na taketo veci netreba mysliet, ze by sa mohlo nieco prihodit... ale ako pises, tak jednoduchsie bude dostat sa k tomu kastliku, ked je to tienenie namontovane v uvodzovkach len na okne... ovladanie ste si ake zvolili?.. lebo co viem, tak sa daju tie tienenia spravit uz aj tak, ze sa ovladaju cez aplikaciu, ze si vies nastavit aj kedy sa maju napriklad zaluzie otvorit, zatiahnut...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 23. Sep 2022 6:07:36 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 08. Feb 2017 14:35:26
Príspevky: 51
Pokiaľ viem, tak v podstate sú tri možnosti, aké sa dá vybrať ovládanie pri vonkajšom tienení a to buď manuálne pomocou kľuky alebo čoho to, potom je na diaľkový ovládač alebo je aj možnosť prepojenia ovládania cez aplikáciu. Tá posledná možnosť by sa prípadne dala kombinovať aj s predošlou asi teda. Zase aby bolo ovládanie len cez appku, to mi príde nelogické.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 27. Sep 2022 6:03:46 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 18. Jún 2018 8:51:07
Príspevky: 105
misiaak to ovladanie je cisto len na tebe, ake si zvolis, co bude tebe najlepsie. ak si to pozeras nejak dopredu, tak by si mal najst ku kazdemu typu a modelu tienenia aj sposoby ovladania, ze ake su na moznosti. ak nie, tak predajca ti bude vediet povedat na sto percent.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 27. Sep 2022 6:51:05 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 21. Júl 2017 8:48:14
Príspevky: 49
Bydlisko: Pezinok
myslím, že toto sú už len také detaily, ktoré súvisia s kúpou toho tienenia. isto treba sledovať skôr iné kritéria, pri výbere a rozhodovaní, že čo dať na okná. či už pri vonkajšom alebo vnútornom je nespočetné množstvo na výber. dovolím si to kľudne takto povedať, lebo tých druhov samotných je veľa a každý potom má ako keby ešte svoje ďalšie podkategórie.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 04. Okt 2022 6:59:26 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 28. Feb 2018 8:35:49
Príspevky: 71
... áno, to píšeš dobre, sám som bol prekvapený, že koľko toho je.. by som nepovedal, že až toľko... pozeral som si na Isotre toto všetko, ak by to niekoho zaujalo, že by si chcel tiež rozšíriť obzory o to, aké kadejaké tienenie sa už v dnešnej dobe vyrába...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 05. Okt 2022 5:57:08 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 02. Nov 2016 13:53:11
Príspevky: 77
pre mna bola novinka aj screenove rolety napriklad, ked som na ne prvy raz narazil. to bolo este par rokov dozadu. teraz, ked som sa skusal na ne opatovne informovat takto medzi ludmi, tak som bol prekvapeny, ze kolko ludi ich pozna a kolko maju s nimi skusenosti uz.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 06. Okt 2022 9:08:44 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 27. Okt 2017 10:32:18
Príspevky: 25
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
to si si na dobrom mieste pozeral. podla mna je lepsie takto pozerat a teda aj kupovat taketo tienenie, ktore ti vyrobia na mieru. to tienenie je rozne, na rozne okna a v obchodoch, velko aj malo najdes len take typizovane rozmery, nie take, co ti budu pasovat na vsetky okna. a ta kvalita asi tiez nebude bohvieaka, ked sa to takto pasovo vyraba vo velkom. ak chces, aby nieco vydrzalo to tienenie, tak treba oslovit firmu, ktora sa specializuje cisto na tienenie a rozumie sa tomu, tym padom vedia potom aj lepsie poradit pri vybere a usmernit.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 06. Okt 2022 17:05:10 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 19. Jún 2018 7:57:46
Príspevky: 77
... toto sú presne moje slová.. keď niečo konkrétne človek hľadá, to znamená, že si chce dať aj záležať na tom, čo kúpi.. prečo inak by si zisťoval kopec informácií... to by inak stačilo rovno ísť do nejaké hobby marketu a tam nakúpiť, tam majú fakt všetko, že by človek vedel aj celý dom postaviť a zariadiť... ale nebudeme si hovoriť, že či by ten dom aj vydržal a akú by mal životnosť..


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 523 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 53  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt