Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 0:25:46


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 89  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 25. Nov 2021 12:47:10 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 25. Júl 2017 17:39:46
Príspevky: 60
...ale to nelutujes ze si isiel do aktivnej ci?...podla mna clovek musi vediet si predstavit tie vyhody, co moze s rekuperaciou mat...lebo aj ja primarne som sa sustredil na to menenie vzduchu...ze to je zaklad...o to ide ale ked vies dostat z toho aj nieco viac tak by bol nezmysel to nevyuzit...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 25. Nov 2021 18:57:46 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 13. Okt 2017 8:41:24
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
preco by to mal clovek lutovat. prinesie mu to prakticky len benefity a ak v nej dostane to, co chce - potrebuje, tak podla mna nema co lutovat


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 26. Nov 2021 11:48:57 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 08. Aug 2017 9:30:26
Príspevky: 50
Bydlisko: Turčianske Teplice
Nie je...V zime šetrí peniaze keďže nie je nutné vetrať oknami...Tým pádom teplo zbytočne neuniká von...Tiež ak je aktívna jednotka, lacno ohrieva vodu...Nemusíš premýšľať nad sieťkami na okno a neviem nad čím všetkým...Za mňa je to akože vec, ktorá by dnes nemala chýbať v žiadnom dome...
A vlastne aj energetickú triedu domu zvyšuje...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Sob 27. Nov 2021 15:23:41 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 27. Mar 2017 9:40:38
Príspevky: 41
flipio zo zaciatku mozno prave preto si zacali ludia rekuperaciu davat..ale uz to davno nie je len o tomto..a teda myslim, ze aj viac ako kazdy druhy dom takuto jednotku ma..lebo je to funkcne riesenie..dobre je ze tak ako pri Nilane, ze si vies voucher kupit vopred ked este nemusis jednotku priamo kupovat a po par mesiacoch mozes ho vyuzit a na tom nemale peniaze usetrit..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 29. Nov 2021 10:40:20 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 23. Nov 2017 11:42:40
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
vasiak myslim, ze toto je vec, ktoru clovek neolutuje ani skor ani neskor...ma to svoje opodstatnenie najma v novostavbach...a teda uz niekolkokrat som pocul aj o tom, ze si ludia vetranie riesia aj v bytoch a teda ani sa necudujem, lebo mnohe byty su na rychlo postavene, neni to prekurene, cize mozu aj plesne tam zacat vystupovat a neni to vobec sranda...plus v lete ziadne teplo nemas doma, zeby si sa paril ak mas takyto typ vetrania, ze aj chladit dokaze...za mna rovnako dobre investovane peniaze ako samotna stavba domu...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 30. Nov 2021 8:18:07 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 25. Júl 2017 17:39:46
Príspevky: 60
...luis chcel som vediet ako je to u neho aj po case, lebo myslim, ze ludia aj ked zo zaciatku nemaju predstavu ako si ty pisal...tak proste casom ked si to daju tak kazdy podla mna pride na to, ze to su na spravnom mieste investovane peniaze...a najma je to aj zdraviu prospesnejsie ako klasicke vetranie pri ktorom clovek moze raz dva ochoriet...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 30. Nov 2021 19:31:23 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 13. Okt 2017 8:41:24
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
jasne, je to kvazy investovanie do buducnosti, no pomaly ludia na to prichadzaju a snazia sa iste veci tak riesit. vies tak nejak ekologicky a ekonomicky. investovanie je jednorazova zalezitost, no no navratnost bude dlhodoba a hlavne si zaplatia aj za komfort, co v tejto uponahlanej dobe je podla mna super


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Ned 05. Dec 2021 18:35:09 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 22. Nov 2016 12:24:30
Príspevky: 47
Luis ale toto nie je celkom o navratnosti, to na to keby sa mal clovek sustredit tak si vetranie taketo neda. Preto aj my sme si spisali vyhody a nevyhody a tie vyhody prekonali nevyhody. Bolo ich ovela viacej.

A najma dobre je mysliet na deti, ktore vacsinou su velmi nachylne na rozne alergie a vdaka tomuto sa tomu da predist.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 06. Dec 2021 18:44:49 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 06. Jún 2017 10:55:38
Príspevky: 54
Bydlisko: Ilava
- :) :) - takto by to malo byť pri všetkom. Viem to podľa seba, že najlepšie je si to zvážiť všetko ešte predtým ako sa definitívne rozhodnem či niečo kúpiť, dám urobiť a tak podobne.
Mne keby výhody neprevyšovali, tak do mnohých vecí by som ani len nešiel, by som do toho neinvestoval.
Srentor to čo si písal o tých deťoch, tak je to aj o nich, ale nielen o nich, teraz ozaj kopa ľudí má problémy s dýchaním, rôzne alergie, astma a neviem čo všetko a teda pravidelné vetranie je základ!

_________________
Lepsie zhoriet, nez vyhasnut!


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 07. Dec 2021 13:18:51 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 12. Jan 2018 11:25:27
Príspevky: 26
Bydlisko: Trnava
luis pises ze investovanie je jednorazova zalezitost, je to ozaj tak? pri servise nie je potrebne nieco nejako menit? nejake dalsie vydavky??


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 89  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 14 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt