Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 14:52:27


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 896 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 90  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 23. Máj 2022 10:52:28 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 24. Jan 2018 16:13:16
Príspevky: 23
len to je fajn, ked clovek s tym rata presne ako si napisal, ze v predstihu, len ja napriklad mam kamarata ktory proste veci na poslednu chvilu riesi, zistuje si a potom ma problem, ze vlastne sa musi ponahlat a nepremysli si vsetko z kazdej strany a potom sa cuduje, ked sa objavi nejaky problem :?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 24. Máj 2022 8:10:46 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 17. Okt 2016 9:21:47
Príspevky: 54
Ale to je potom jeho problem a nie tvoj. Kym na to asi poriadne nedoplati, tak sa nespamata.
Asi jedine to je cesta ako z toho von :?
My uz ked sme mali vo veciach jasno, ze aky dom a co, ze sa riesilo kurenie, vetranie, tak pre mna to bola vec nad ktorou som premyslal dnom i nocou. Ze som tym viac menej zil, lebo som si zistoval vsetko mozne o tom, co by bolo dobre. Rekuperaciu by som dnes uz normalne dal ako povinnost mat v domacnosti, lebo ma to aj dobry vplyv na deti napriklad, ze sa u nich nerozvijaju tak alergie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 24. Máj 2022 10:22:00 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 17. Júl 2018 10:32:44
Príspevky: 13
Ma rekuperacia vplyv napriklad aj na to aby sa dom dostal do A0?Ci to nie je pravda?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 25. Máj 2022 8:37:02 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Dec 2016 11:07:39
Príspevky: 64
Pepr v čom je táto značka iná ako nejaké iné? Prečo práve si toto dal? Ten voucher to si môže kúpiť ktokoľvek, to nie je niečím akoby podmienené??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 25. Máj 2022 12:20:46 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Nov 2017 14:22:22
Príspevky: 70
niriara ano ma. Ak je to jeden z faktorov, ktory ti tak nejak dopomoze sa do tej energetickej triedy dostat, no zas to nie je len tak, ze mam rekuperaciu a automaticky som v A0. Podla mna si ludia davaju rekuperaciu do domu,hlavne kvoli takej tej lepsej kvalite samotneho byvania v dome


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 31. Máj 2022 7:27:48 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 09. Máj 2017 9:48:06
Príspevky: 44
aké máte skúsenosti s rekuperáciou v lete? stačí to aj na nejaké ochladenie?

zaujíma ma ako je to v noci, že či ide na vyšší výkon aby interiér ochladila a cez deň na menší alebo ako??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 31. Máj 2022 11:04:31 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Jún 2017 10:31:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Bratislava
Dušan áno to si môžeš aj ty kúpiť, len musíš rátať s tým, že sa zhodnotí napríklad až po pol roku. Že skôr sa ti nepodarí ho vo vyššej hodnote uplatniť. Čiže takéto veci radšej po predu začať vybavovať.
Značiek je veľa, len čo je fakt, ale servis, náhradné diely, montáž, to sú také základné veci, na ktoré je nutné tiež prihliadať mimo značky ako takej.
Romcoro to je na tebe ako si ju nastavíš, ale teda vypínať by som ju nevypínal. Dobré je keď by išla na vyšší výkon v noci, aspoň bude chladnejšie. Záleží aký typ rekuperácie zvolíš, pri aktívnej ti dokáže aj počas dňa aj keď sú horúčavy, tak o niečo ochladiť vzduch oproti tomu ako je vonku.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 02. Jún 2022 18:34:44 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 30. Nov 2017 9:01:23
Príspevky: 77
Bydlisko: Dunajská Streda
Ale to chladenie nie je napriklad porovnatelne s klimatizaciou? Co som aspon pocula, malo by to byt take cosi jemnejsie a znesitelnejsie aj pre tych, co klimatizaciu napriklad moc nemusia


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 07. Jún 2022 8:15:25 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 05. Sep 2018 15:01:33
Príspevky: 29
Bydlisko: Jasenovo
hemela myslím, že to asi nebude až také, predsa len rekuperácia je vyrábaná k iným veciam, k inému dôvodu nie je to primárne pre chladenie, zatiaľčo klimatizácia je :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 07. Jún 2022 12:04:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 74
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Nie, klimatizácia je o niečom inom...
Rekuperácia musí byť aktívna aby vedela aj chladiť a vie to urobiť pár stupňov, vie to urobiť príjemne vo vnútri, v obývačke, ale žeby to dokázalo 10 stupňov rozdiel urobiť alebo tak to ee, to je veľa...
Ale je dobré podľa mňa keď už nad rekuperáciou človek uvažuje tak dať aktívnu, lebo dá sa využiť aj napríklad na lacný ohrev vody a to nie sú zanedbateľné peniaze...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 896 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 90  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 21 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt