Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 7:33:02


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 654 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 66  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Ned 25. Sep 2022 19:05:30 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 31. Aug 2017 8:52:04
Príspevky: 81
Bydlisko: Trnava
Prosím ťa porovnával si si aj ceny, že porobetón a tehla? Ktoré sa viac oplatí z pohľadu ceny? Lebo nevieme sa s mužom nejako dohodnúť, rozhodnúť a už proste nemôžeme otáľať.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Ned 25. Sep 2022 19:19:32 
diskutér

Registrovaný: Štv 04. Máj 2017 12:11:54
Príspevky: 105
presne ako hovoríš... keď sa rozhodneš, že použiješ zateplené tehly, tak už nie je nutné potom zatepľovať. tie tehly majú tú izolačnú vrstvu už v sebe, nie sú duté, ale majú v tých dutinách výplň. tie čo spomína goldor, tak tie sú zateplené polystyrénom. vďaka tomu sa aj zvyšujú tepelnoizolačné vlastnosti o takmer 50 percent ale paropriepustnosť ostáva rovnaká resp. aj tá tebou spomínaná vzduchotesnosť.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 03. Okt 2022 6:05:54 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Molly tak keď hovoríš, že nemáte nejak čas na otáľanie, tak najlepšie budete mať, keď zájdete do nejakých stavebnín a dáte si porobiť cenové ponuky na ten aj ten materiál. Neviem, že aké máte kritéria, či len cena rozhoduje alebo čo beriete do úvahy.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 03. Okt 2022 6:46:20 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 23. Jún 2018 5:55:13
Príspevky: 43
Bydlisko: Prievidza
to je jedno, o co ide, rozhodne treba pozerat rozne technicke parametre a podobne zalezitosti. viem a chapem, ze cena je dost rozhodujuca pri vybere toho, co si clovek nakoniec zvoli. ale tak nemalo by to byt to jedine, podla coho sa budete riadit. ono su to v istej miere dost odlisne stavebne materialy aj s rozlicnymi vlastnostami. preco preve tieto dve moznosti zvazujete?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 04. Okt 2022 6:53:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 28. Feb 2018 8:35:49
Príspevky: 71
... to je fakt, lebo ono aj pri oboch týchto možnostiach sa to potom ďalej delí ešte na ďalšie a ďalšie možnosti.. aj čo sa týka napríklad hrúbky, toho či a čím to budete chcieť zatepľovať a podobne... treba si hlavne vybrať jednu z možností a potom to už pôjde...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 04. Okt 2022 9:14:35 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Máj 2017 9:16:36
Príspevky: 71
som rad, ze toto uz mam za sebou a uz mame objednane vsetko, aby sme potom na jar, ked vsetko pride, mohli len zacat makat... nechcem, aby to posobilo zavadzajuco, ze by niekto mal az takuto dlhu dodaciu dobu, to nie veru... len sme kupovali pocas jednej akcie, kde je dodanie az na jar... sice si pockame dlhsie o nieco, co nam nejak neprekaza a zase aspon sme usetrili na cene...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 05. Okt 2022 6:30:05 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 31. Máj 2017 7:26:25
Príspevky: 68
Tak nakoniec ste to predsa len takto poriešili? Čítal som tu už aj predtým, keď si váhal a že si nevedel, ako to vymyslieť. Zatiaľ bývate teda kde? Lebo tak to minimálne ešte rok potrvá si myslím, kým sa budete sťahovať do nového.

_________________
moja praca, moje hobby


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 05. Okt 2022 7:04:17 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 27. Okt 2016 10:31:54
Príspevky: 57
Viacero som tu postrehol takých, ktorí vyzerali, že by sa chceli pustiť do nejakej stavby alebo prerábky a že uvažujú nad využitím tej akcie. Tam teda bolo dodanie uvedené nejak začiatkom jari, nejak v marci ak sa nemýlim. Aká je však taká normálna dodacia doba, keby sa nebavíme o využití akcie, ale o štandardnej objednávke?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 05. Okt 2022 16:33:03 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 16. Júl 2019 11:51:15
Príspevky: 76
Bydlisko: Banská Bystrica
ahojte, chceme robiť taký prístrešok, niečo na štýl altánku, akurát, že by to nemalo byť celé uzavreté. pozerali sme kadečo a padli mi do oka tehly od Heluzu. aj som videla na streche alebo kde reklamu na ne, tak sme ich pozreli, vyzerajú celkom fajn, aj tie popisy, čo sú k tomu. tak sa chcem ešte pred tým, ako by sme ich objednali opýtať, či s nimi máte niekto skúsenosť a čo na ne hovoríte.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 06. Okt 2022 7:25:41 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 15. Feb 2018 12:25:41
Príspevky: 60
Bydlisko: Senec
@zabkara pozerali ste aj niečo iné okrem týchto tehál? Aj nejaké iné materiály pripadajú do úvahy, prípadne iný výrobcovia tehál? Tak sa pýtam, že či ste sa zamerali len čisto na tieto a vyberáte niečo od nich priamo. Podľa mňa sú okej, sú kvalitné, neštiepu sa, keď sa s nimi robí. Nevidím dôvod, že prečo ich nekúpiť.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 654 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 66  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt