Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 9:02:09


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 850 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 85  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 29. Sep 2022 6:48:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Mar 2018 10:11:59
Príspevky: 89
Misiaak tak potom ano, vsak toto sa pocita, ze si si objednal terasu na kluc. Tam sa zaratava material, pomocny material, praca, doprava. Vsetko si teda doniesli oni so sebou? Nepotrebovali ta nejak, aby si bol pritomny pocas toho, ako robili podlahu? Cena to nie je najnizsia, ale tak je tam toho kopec zahrnuteho a pokial su tie dosky ozaj kvalitne...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 03. Okt 2022 6:48:27 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 23. Jún 2018 5:55:13
Príspevky: 43
Bydlisko: Prievidza
ako dlho trva, kym sa spravi taka podlaha z tychto wpc dosiek, co pisete. rozmyslam, ci by sa to postihalo este teraz na jesen, kym pride taka ozajstna zima. viem, ze sa da robit aj cez zimu a ze materialy su odolne voci mrazu atd, ale rad by som uz na zimu mal nachvilu pokoj od roboty, aspon ten vonkajsej.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 05. Okt 2022 6:36:06 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 31. Máj 2017 7:26:25
Príspevky: 65
Záleží asi aj od toho, či si to chceš robiť svojpomocne, že budeš sám robiť aj podkonštrukciu a klásť dosky potom na ňu, alebo si to chceš zajednať na komplet na kľúč, že ti všetko dodajú a aj porobia rovno robotníci. V tom druhom prípade je to záležitosť dňa, dvoch, podľa toho, akú veľkú terasu plánuješ. Ak to budeš robiť sám, tak to neviem takto zhodnotiť, koľko by to mohlo trvať, nepoznám tvoje kvality, ale myslím, že minimálne raz toľko ako im, ak nie dlhšie.

_________________
moja praca, moje hobby


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 05. Okt 2022 17:01:43 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 21. Aug 2018 10:30:34
Príspevky: 24
Asi amaterska otazka, ale co znamena ta podkonstrukcia?.. Alebo lepsie povedane, ako by mala vyzerat?.. Viem, na co to sluzi, to zas aby ste si nemysleli, ale z coho je napriklad lepsie ju spravit v tomto pripade?.. Rozlisuje sa to nejak, keby chcem dat dosky aj na terasu a aj na balkonovu terasu?..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 11. Okt 2022 8:02:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 12. Feb 2016 12:11:51
Príspevky: 70
V pohode otázka, tým sa netráp, či sa opýtaš niečo zlé alebo nie, dôležité je, aby si sa dozvedela, čo potrebuješ vedieť. Tá podkonštrukcia sa dáva pod tie dosky, že vlastne sa tie dosky nemontujú priamo na zem, alebo na fasádu, keby sa idú takto použiť, ale dáva sa tam niečo, čo sa pripevní do zeme, do steny a na to sa potom montujú tie dosky.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 12. Okt 2022 7:52:42 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 17. Jan 2019 9:46:03
Príspevky: 58
ano rozlisuje sa to, na balkon si myslim, ze by sa ta podlaha dala na terce, lebo tam nie je nejak moc priestoru na nieco ine. ine je to pri terase, tak si mozes vybrat, tam zalezi aj ci je ta terasa akoze rovno na zemi alebo nejak vyvysena, takze tam sa da nieco vymysliet. chces ju davat na balkon, predpokladam, ked sa takto na to pytas.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 13. Okt 2022 8:05:08 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 07. Jún 2017 10:56:15
Príspevky: 73
Bydlisko: Trenčín
Ono balkóny a strešné terasy sa najčastejšie montujú práve na terče, to ti povie asi každý, kto s tým pracuje. Keďže sú tie terče ľahké, dá sa tam nastaviť výška aj sklon, tak sú ideálne práve na takéto umiestnenie. Na balkóne sa nedá nejak konštrukcia napevno ukotviť, takže sa zmontuje vopred samonosná podkonštrukcia. Treba potom počítať s tým, že to bude o niečo vyššie, plus ešte keď sa dosky uložia.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 14. Okt 2022 9:58:19 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 16. Aug 2018 9:55:49
Príspevky: 36
Vieš čo, čo som našiel, tak len informácie o tom, aké dlhé robia tie dosky a to som našiel, že dodávaná štandardná dĺžka je 2880 mm alebo potom na objednávku, to sa asi aj dlhšie teda čaká, tam sa dá zvoliť 4400 a 2130 mmm. Ale skúsim pohľadať aj tú hrúbku aká je. Ale predpokladám, že tam bude tiež na výber z viacerých možností.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 18. Okt 2022 11:11:22 
diskutér

Registrovaný: Str 26. Okt 2016 13:32:25
Príspevky: 108
Najlepšie je ísť sa na to pozrieť osobne si myslím. My sme takto tiež boli v showroome Timbermaxu pozerať dosky, keď sa išla robiť terasa. Viem, že sa dá aj online všetko pozrieť, no v tomto som stará škola proste a radšej si idem pozrieť osobne, keď mám niečo kupovať. To tak mám proste pri všetkom. Hrúbku neviem, či nájdeš nejak uvedenú vzhľadom na to, že dosiek je viacero druhov a ono taký ten typický eshop napríklad táto spoločnosť nemá, že si naklikáš koľko kusoch čoho a podobne. Tiež asi preferujú radšej osobný kontakt prípadne aj s nejakým tým pokecom a poradenstvom.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 19. Okt 2022 10:49:41 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 15. Jún 2017 11:38:06
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava
V tom showroome maju akoze ako vystavene tie dosky? Len tak, ze si ich poobzeras alebo tam maju aj z nich nieco zhotovene? Lebo ist tam len aby si si pozrel dosky, to mi pride vies... take proste nijake.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 850 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 85  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt