Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 4:35:16


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 219 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pia 02. Jún 2023 9:11:22 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Aug 2018 11:03:00
Príspevky: 31
akoze ja som rada, ze som nemusela toto cele sama riesit. ze mi s tym mal kto pomoct, ked sa kupoval nedavno kotol. to mi vtedy radili, aby som pozerala taky, pri ktorom sa uvadza ucinnost okolo 90 percent, ze to je taky, aby sa to oplatilo.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pon 05. Jún 2023 7:30:10 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 25. Mar 2017 10:25:22
Príspevky: 97
tu si sa informovala? no tu sa vies dockat niekedy dobrych rad, s tym akoze tiez suhlasim. aj ja som takto cerpal inspiraciu a potom, ked som mal cerstve skusenosti, tak som sa s nimi podelil. mna oslovila napriklad velka komora, kde nakladas drevo. kupoval som splynovaci kotol na drevo, neviem, aky si ty vybrala, alebo aky ste vybrali.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Uto 06. Jún 2023 10:19:25 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 23. Apr 2018 6:59:05
Príspevky: 49
- to je asi dost velka vyhoda, to sa ti potom nestane, ze by kotol vyhasol aj ked nebudes cely den doma, nie? lebo tak to logicky moze byt kurenie stiahnute, nemusi to tolko peckovat a ked je k tomu akumulacna, tak to je asi uplne idealna kombinacia potom.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Str 07. Jún 2023 10:40:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 25. Okt 2016 12:31:34
Príspevky: 63
Vies co, tie kotle su aj zabezpecene, ze keby sa stalo, ze vyhasne, tak tam sa sam vypne ten odtahovy ventilator ci ktora to cast a vlastne tym sa odstavi kotol a nestane sa, ze by isiel len tak na prazdno.
Mysli sa aj na toto.
Lebo tak niekedy proste neovplyvnis co sa stane a mozes prist domov neskor, alebo na druhy den.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Štv 08. Jún 2023 10:00:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 17. Apr 2023 11:18:24
Príspevky: 14
Bydlisko: Senec
vsak ono to zase nie je take jednoduche vybrat dobre ten kotol. ked sa na to teraz tak divam a citam, co vsetko ste popisali ludia. keby to bolo tak, ze sa kupi len kotol a vybavena vec, tak nepoviem :D ale dobre, vsak aspon mam lepsi prehlad a hlavne takto zo skusenosti sa clovek podozveda.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pia 09. Jún 2023 8:37:01 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Aug 2018 11:03:00
Príspevky: 31
zumbulak ano aj tu som sa informovala. teda asi hlavne takto po diskusiach, lebo tak je to lepsie podla mna, ked mi niekto povie vlastnu skusenost, ako to ma on, podla coho sa rozhodoval. nez ked si mam len tak citat nejake parametre, ktore mne osobne aj tak moc nehovoria.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Uto 13. Jún 2023 10:30:12 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 11. Okt 2016 14:24:55
Príspevky: 80
Tak ono vybrat sa este da ako tak, ale co sa tyka zapajania, tak pri tom by som bol obozretnejsi. Budem sa opakovat, uz som to tu raz spominal. Kotol je mozne zapojit trebars s temoregulacnym ventilom, s laddomatom, s laddomatom a akumulacnymi nadrzami, s laddomatom a vyrovnavacou nadrzou atd. A to uz asi ty ako neznalec odhadnut nevies, co ako kedy treba.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Str 14. Jún 2023 9:25:47 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 28. Jún 2018 22:04:13
Príspevky: 28
to si teraz take veci vymenoval, ze ani neviem, o com vobec hovoris :D viem, ze je tam kazda jedna z tych veci svojim sposobom potrebna, ale tam to asi zacina a konci s mojimi vedomostami.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Štv 15. Jún 2023 11:41:40 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 18. Jan 2018 13:14:21
Príspevky: 60
Bydlisko: Martin
to sa vobec neboj malexa, nie je to ani moja salka kavy. ono nie su ti chlapi niekedy na skodu, darmo, takymto veciam sa proste lepsie rozumeju, asi to maju v krvi. aspon to, ze ta obsluha kotla potom je uplne jednoducha.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pia 16. Jún 2023 7:56:02 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 19. Jún 2018 7:57:46
Príspevky: 77
... pri ktorom type kotla myslíš.... ale tak v podstate je to asi jedno... však pri peletovom sa len nasypú pelety, nastaví sa dávkovanie a vybavená vec... pri kotly na drevo zase naložíš dvakrát za deň max trikrát... s tým tiež nie je toľko roboty... neviem síce, či úplne všetky kotle takto fungujú... hlavne tie na drevo spaľovacie... ale tak atmos kotle takto fungujú... že nemáš s tým veľa roboty pri obsluhe...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 219 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt