Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 0:50:59


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 896 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 90  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 18. Sep 2020 8:08:06 
diskutér

Registrovaný: Uto 29. Nov 2016 11:03:57
Príspevky: 145
Oni ale daju nejake plany aspon ako by tie rozvody mali byt spravene, kade by mali ist a podobne nie?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 18. Sep 2020 16:13:41 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 12. Jan 2018 11:25:27
Príspevky: 26
Bydlisko: Trnava
to by hadam mali ak to robi nejaka firma nie??
ja som si uz zistovala aj ako je to so zarukou, len este by som chcela vediet ako je to v praxi s kontrolami, ako casto je nutne kontrolovat chod rekuperacie ci funguje spravne, ci nie je nejako hlucnejsia akoby mala byt, ci zbytocne sa viacej nenamaha a taketo veci :|


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 21. Sep 2020 18:34:15 
diskutér

Registrovaný: Uto 29. Nov 2016 11:03:57
Príspevky: 145
To treba aj kontrolovat? Ja som myslel, ze to namontuju a hotovo, mas pokoj :|


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 22. Sep 2020 17:32:03 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 01. Feb 2017 10:27:46
Príspevky: 81
Croccus a čo akože si myslíš, že ja neviem 20 rokov bude rekuperácia fungovať len tak samá od seba, bez nejakej kontroly, výmeny filtrov a takýto vecí?
Prirodzene, že treba pozerať z času na čas chod rekuperácie, ako veľmi sú zanesené filtre, či stále je to vetranie efektívne a veľa iného. Je to bez starostí to áno, ale z času na čas je nutné zavolať nejakého odborníka na prekontrolovanie. Lebo napríklad aj ochranná anóda pri rekuperácii môže odísť a narobiť nemalé problémy.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 23. Sep 2020 8:43:54 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 20. Nov 2017 12:02:39
Príspevky: 41
Bydlisko: Chorvátsky Grob
"halsey" Tak neni to nutné robiť každý rok, ale tak cca raz za rok a pol to je také optimálne, aby sa skontroloval chod a tiež aby skontrolovali či je všetko ako má byť. Či niečo neodchádza, aby nedošlo k nejakej väčšej škode, žeby niečo drahšie odišlo v rekuperácii a tým pádom by sa nejako poškodila.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 23. Sep 2020 15:44:41 
diskutér

Registrovaný: Uto 29. Nov 2016 11:03:57
Príspevky: 145
To mi moze chodit kontrolovat aj niekto z tej firmy co mi to montovala alebo na to musim hladat niekoho ineho?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Sob 26. Sep 2020 18:58:14 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 28. Feb 2018 8:35:49
Príspevky: 71
..tak hádam z jednej to by už čo bolo aby si musel ešte niekoho iného hľadať?..ale ak máš na to chuť.. :mrgreen:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 28. Sep 2020 8:15:31 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 29. Sep 2017 8:52:54
Príspevky: 79
Bydlisko: Senica
by si sa cudoval ale kamos co ma rekuperaciu tak jemu to jedna firma prisla namontovat a potom mu dala kontakt na nejakeho technika co im to akoze mal chodit kontrolovat ale uz mimo tej firmy bol. len s nim asi takto spolupracuju. ale ked to robi jedna firma tak je to len dobre si myslim. a kolko by mala cca taka rekuperacia vydrzat? zaruky na ne kolko davaju?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 28. Sep 2020 17:07:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 27. Mar 2017 9:40:38
Príspevky: 41
tak minimalne dva roky ale tak to je ti hadam jasne.. zaruka sa odvija aj od typu od jednotky aku si das a tiez od znacky.. na to sa treba informovat..
ale co je podla mna dost podstatne tak nedavat jednotku servisovat len tak jednotku barskomu aby to nerobil len nejaky odbornik na slovovzaty..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 29. Sep 2020 18:03:34 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 29. Mar 2017 9:06:23
Príspevky: 72
romanb každý to má inak, každý iným ľuďom dôveruje a tiež máme každý nejaký iný prehľad.
Ja vo všetkom som radšej keď niečo riešim tak aby firma zabezpečovala všetko na komplet, od začiatku až po finále. Lebo to sa aj rýchlejšie dá sa jednou firmou dohodnúť, čo a ako bude a je to jednoduchšie, tak načo si komplikovať život. Nám stačilo urobiť si jasno v značke, to sme vybrali Nilan a následne sme vybrali firmu Reheat, ktorá túto značku aj montuje, aj servisuje aj všetko, tak to bolo na parádu ;)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 896 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 90  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 14 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt