Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 8:59:18


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 600 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 60  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Uto 27. Okt 2020 12:30:40 
diskutér

Registrovaný: Pia 18. Nov 2016 15:54:24
Príspevky: 106
Ale za rekuperaciu sa ti naklady na nu nikdy nevratia, no na druhej strane sa ti to vrati v tej podobe, ze mas neustale cerstvy vzduch bez prachu, pelu a inych necistot. Preto sa do rekuperacie oplati investovat. Kto ma taky isty nazor ako aj ja? A kto ma jednotku od WOLFU?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 29. Okt 2020 9:31:58 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 28. Aug 2017 10:52:14
Príspevky: 50
Bydlisko: Senica
erdzi píše:
Ale za rekuperaciu sa ti naklady na nu nikdy nevratia, no na druhej strane sa ti to vrati v tej podobe, ze mas neustale cerstvy vzduch bez prachu, pelu a inych necistot. Preto sa do rekuperacie oplati investovat. Kto ma taky isty nazor ako aj ja? A kto ma jednotku od WOLFU?


Máš pravdu, za rekuperáciu sa ti peniaze vrátia iba v tej podobe, že budeš mať menej zdravotných problémov, ak je náhodou v domácnosti nejaký alergik, tak to sa mu môže upraviť, atď. My máme od nich jednotku, prečo sa o to zaujímaš?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 04. Nov 2020 7:49:52 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 26. Apr 2018 8:57:20
Príspevky: 52
tibinono vdaka, pozeral som nejake aj ine znacky, no vsetky sa pohybovala tak okolo 1 000€. napokon sme sa rozhodli s manzelkou, ze kupime jednotku od Wolf. na nich sme nasli najviac referencii, tak pojdeme na istotku 8-)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 10. Nov 2020 8:48:02 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Nov 2016 8:43:14
Príspevky: 87
servus kibat, to ste sa rozhodli pre tu CWL-D-70? som ju akurat pozeral a ma celkom dobry vzduchovy vykon a este ma zaujala aj protiprudova technologia. pri nej sa vlastne privadzany a odvadzany vzduch vedu popri sebe v oddelenych rurkach, pricom teply odvadzany vzduch ohrieva studeny privadzany vzduch. tym ze sa nesetri len energia ale umoznuje sa aj rovnomerna, kontinualna vymena vzduchu. o tom ale ty isto vies, ked si sa rozhodol pre tuto decentralnu jednotku. no pre mna to je nieco nove, nevedel som, ze aj decentralna male jednotky takto funguju.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 12. Nov 2020 10:24:45 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 26. Apr 2018 8:57:20
Príspevky: 52
ano presne tu sme objednali juaneso. viem o tychto vyhodach, ktore si tu vypisal. ved prave preto sme sa rozhodli pre tuto 8-) :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 27. Nov 2020 15:20:38 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 03. Apr 2018 7:50:03
Príspevky: 38
vsak to v podstate funguje tak isto ako klasicka velka centralna jednotka, len je to mala jednotka, rychlejsie a jednoduchsie sa to montuje a netreba k tomu predpripravu, ci??


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 01. Dec 2020 12:08:35 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Nov 2016 8:43:14
Príspevky: 87
milan v podstate sa da povedat, ze aj hej. akurat pri centralnej rekuperacii je to trochu zlozitejsie ale v podstate tiez privadza do domu cerstvy a teply vzduch. ako to funguje si vies pozriet aj na youtube, je tam ohladom tohto vela videi a lepsie to tak aj pochopis ako keby som ti to tu opisoval.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 03. Dec 2020 11:44:30 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 19. Júl 2018 9:35:37
Príspevky: 28
ludia a od januara bude musiet byt rekuperacia v kazdom jednom dome? uz bez toho nedaju povolenie na stavebnom urade? my uz sice domcek mame, ked sme stavali tak to este vobec nebolo nutne, no aj napriek tomu sme si to do domu dali a je to dobra vec, oplatilo sa investovat, kedze teraz nemusime vetrat oknami, ale vetra za nas rekuperacia a tym padom nevypustame teplo von ale ostava nam v domceku. setri to aj naklady na energie.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 04. Dec 2020 9:31:01 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 02. Sep 2017 9:28:10
Príspevky: 87
Bydlisko: Žilina
Domura poviem ti tak, že jednoznačne sa to bude dať ešte nejako obísť ale ľudia by spravili chybu, keby to tak spravili, lebo ako si aj ty napísala, tak aj ja to potvrdím, že rekuperácia je veľmi dobrá vecička v dome!


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 08. Dec 2020 8:48:09 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 07. Okt 2016 9:20:08
Príspevky: 41
Nooo neviem, neviem, ci sa to bude dat obist. Segra zacala teraz riesit projekt domu a hned jej architekt povedal, ze bude lepsie, ked si tam maju aj rekuperaciu a kurit budu tepelnym cerpadlom. Ak chcete certifikat A0, tak musite mat tieto najnovsie a najlepsie jednotky, aby ste to splnali.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 600 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 60  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt