Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Uto 16. Apr 2024 19:56:00


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1550 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 155  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Str 24. Feb 2021 17:51:44 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 05. Jún 2017 13:18:29
Príspevky: 39
Bydlisko: Trnava
kamiliak na toto som sa tu pytal pred nejakym casom, nie je to tak davno, ale teda pocul som rozne nazory a skusenosti, stale su ludia, ktori maju chut si to urobit samy, len ja som by som mal obavu potom z toho, ze co bude ked technik pride urobit kontrolu, servis a pride na to, ze nieco nie je v poriadku :roll:

to potom by som asi niesol to bremeno keby sa nieco stalo sam na vlastnych ramenach, co?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 25. Feb 2021 13:20:51 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 06. Sep 2017 8:27:38
Príspevky: 57
Bydlisko: Trenčín
to ano..a to nechces potom vybavovat ze dal si tisicky za kurenie a nezapojil si to dobre..neusetris pri montazi tolko penazi zeby to stalo za to..to vobec nie, takze nad tym pouvazuj, ci ozaj ti to stoji za to..lebo ja by som to vsetko dobre prehodnotil..

_________________
môj dom - môj hrad


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 25. Feb 2021 17:58:10 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 23. Nov 2017 11:42:40
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
denislav lenze ked je kotol cisty tak ako technik zisti co s tym je?...a ci s tym vobec daco je??...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Ned 28. Feb 2021 11:58:21 
diskutér

Registrovaný: Uto 20. Feb 2018 8:34:35
Príspevky: 110
Kavil podľa toho, čo viem, čo som zisťoval, tak napríklad technici, ktorí sú školení Atmosom, výrobcom kotlov, to robia tak, že vlastne studený kotol si oni rozkúria a urobia všetko aby zistili ako čo funguje. Takže to nie je tak, že by posudzovali studený kotol, to vôbec nie. Ide tam práveže o to aby naložili, zakúrili a sledujú celý ten chod a kontrolujú, či je všetko v poriadku. Preto ty musíš mať aj kotol vyčistený a taktiež by si mal mať dostatok dreva nachystaného aby teda mohol zakúriť ako bude potrebné.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Sob 06. Mar 2021 15:30:54 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Takto by to hádam, ale malo asi fungovať v každom prípade pri každom technikovi nemyslíš? Predsa len si vezmi, že to je jediný spôsob ako môže zistiť ako čo funguje a či je všetko OK!

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Ned 07. Mar 2021 9:42:46 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Jan 2017 16:04:08
Príspevky: 82
Minaros tie ceny za montaz to je uz to najmenej, to z toho by som si ja tazku hlavu nerobil, viem, ze vela vydavkov je vacsinou naraz ked sa takyto kotol kupuje, ze vacsinou sa robi cela rekonstrukcia domu a podobne, ze vela penazi tecie kazdym smerom, ale preto je dobre si rozmysliet, kde je mozne setrit a kde je to uz riskantne.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 08. Mar 2021 16:16:56 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 14. Nov 2017 11:27:57
Príspevky: 54
mossi ale to su veci s ktorymi musime predsa ratat, to nie je len tak...
ked raz sa dam na nieco take mal by som mat aspon nejaku predstavu co ma to cele bude stat a najma co vsetko bude treba vyplatit, urobit a kurenie je zaklad, teraz ved su aj zmeny ohladne kotlov na uhlie, co mi aspon kamarat spominal, ze vlastne teraz sa chcu uz zbavit vsetkych vo vsetkych domacnostiach a aby sa nahradili niecim novsim, efektivnejsim...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 09. Mar 2021 18:14:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Mar 2018 10:11:59
Príspevky: 89
Ale ja tomuto plne rozumiem a aj to podporujem. Ide predsa aj o zivotne prostredie, pretoze tymto velmi vela ovplyvnujeme a ani si to mnohi neuvedomujeme, ze aj tie zmeny pocasia ake su, ze to je aj z toho akym stylom my kurime. Nemali by sme byt lahostajni!


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 10. Mar 2021 19:09:11 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
Benqo mna vie udivovat veru, ked pocujem ako niekto pali vsetko rad radom, co doma najde a coho sa potrebuje zbavit :evil2:
To si tym aj kotol musi znehodnocovat :?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 11. Mar 2021 11:27:33 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Okt 2016 11:55:33
Príspevky: 55
Tým sa ničí aj kotol, aj životné prostredie a najmä nie je to kúrenie také efektívne.
Pritom pri splyňovacích kotloch je efektivita vysoká, čo mňa osobne asi najviac potešilo, keď som kotle pozeral. Ale keď to chce ozaj človek dosiahnuť, tak musí kúriť predpísaným palivom a prihliadať aj napríklad na vlhkosť dreva.
Lebo tá tiež vie narobiť galibu, keď je vlhké a len to tak dymí a tlie.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1550 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 155  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt