Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Uto 19. Mar 2024 4:03:48


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 260 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pia 11. Jan 2019 12:52:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 04. Dec 2017 12:07:46
Príspevky: 40
Bydlisko: Senec
Čaute :) Hľadal som tu takúto tému, ale nenašiel som, možno však neviem dobre hľadať.. Každopádne by som chcel poprosiť o radu. Kúpili sme starší 50 ročný dom a ideme prerábať strechu. Problém je, že nevieme akú si máme dať. Stretli sme sa už s rôznymi názormi, ako: "dajte si plechovú, lebo tie novodobé škridle sú príliš ťažké a keď ešte napadne sneh, tak to dom nemusí vydržať". No my plechovú vôbec nechceme, ale nevieme čo je pravdy na tom názore o ťažkých škridlách. Aké sú vaše skúsenosti? Ďakujem :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pon 14. Jan 2019 10:51:09 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 25. Sep 2017 11:21:56
Príspevky: 41
Bydlisko: Tomášov
@marco321:
ty aj tu zistujes informacie??:D co sa tyka tohto tvojho problemu, tak ti to poviem na rovinu, ze ja vobec neodporucam plechovu strechu. dovod je taky, ze sice tieto strechy z plechu maju dobru kvalitu aj povrchovu upravu ale ide o to, ze su montovane do krovovych drevenych lat skrutkami, ktore maju povrchovu upravu a gumovu podlozku, ktora je vystavovana mrazu, silnemu teplu a ziarenie zo slnka. a tu je ten problem, ze tecie cez nich voda a do takych 10 rokov tade zacne zatekat a toto Vam nik nepovie! takze byt tebou sa zameriam skor na tu skridli a zistim si, ci ked zmenis aj krov to pomoze a budes ju tam moct dat. moj nazor je taky, ze by to mohlo byt, no odbornik nie som.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pon 14. Jan 2019 12:23:40 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Feb 2016 15:33:13
Príspevky: 81
Aj my sme zvolili pálenú škridlu na starý dom a vôbec nás nestrašili s tým, že je ťažká. Nám ju práve že odporúčali a sme spoko :) 8-)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Uto 15. Jan 2019 8:41:10 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 04. Dec 2017 12:07:46
Príspevky: 40
Bydlisko: Senec
Habik ty si mi aj tu odpísal? Super, ďakujem ti 8-) Vidíš, toto si mi super napísal. Nevedel som, že pri plechovej streche hrozí niečo takéto. No tak tú už vôbec nechcem!!! Zistím si ten krov a snáď to budú dobré informácie.

Eduard a taktiež máte starý dom??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Str 16. Jan 2019 9:12:39 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Feb 2016 15:33:13
Príspevky: 81
Áno, máme starý dom. Veď som ti to tam hneď v prvej vete napísal :D :lol: Moja manželka zdedila po starkej a ten sme si prerobili a bývame v ňom. Chceli sme sa osamostatniť a iné možnosť sme nemali. Ale teraz sme už radi, keď to je všetko hotové :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pia 18. Jan 2019 12:21:18 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 04. Dec 2017 12:07:46
Príspevky: 40
Bydlisko: Senec
Eduard sorry, nejako som to prehliadol a až teraz som si to všimol, že si mi to hneď v prvej správe ozaj písal :D Tak to ste mali super, že zdedila dom. Aspoň ste nejaké financie ušetrili 8-) A vy ste dali naň akú škridlu? Od koho ste brali a aký typ?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Štv 24. Jan 2019 12:18:54 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 25. Sep 2017 11:21:56
Príspevky: 41
Bydlisko: Tomášov
@marco321:
ked som si vsimol, ze potrebujes aj ohladom tohto poradit a vyznam sa do toho, tak som nevahal a napisal som ti:D vidis, tak uz to budes vediet! zisti a potom daj vediet. som na to zvedavy. ked uz budeme vediet tuto informaciu, tak lepsie budeme vediet posudit, ci bude skridla vhodna alebo fakt nie. no pevne dufam aj za teba, ze tam bude moct ist.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pon 28. Jan 2019 10:27:51 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 29. Okt 2018 8:39:03
Príspevky: 39
Dovoľte mi zapojiť sa do diskusie :) Síce nie som veľká odborníčka ale starý domček sme rekonštruovali aj my :) Čo sa týka strešnej krytiny, tak sme dávali pálenú škridlu od Tondachu :) Nás nikto ničím nestrašil, všetci nám ju poradili a odporučili, aj odborníci, ktorých sme sa pýtali. Toľko v skratke o nás :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Str 30. Jan 2019 14:20:30 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 17. Jan 2019 9:46:03
Príspevky: 56
deminka píše:
Dovoľte mi zapojiť sa do diskusie :) Síce nie som veľká odborníčka ale starý domček sme rekonštruovali aj my :) Čo sa týka strešnej krytiny, tak sme dávali pálenú škridlu od Tondachu :) Nás nikto ničím nestrašil, všetci nám ju poradili a odporučili, aj odborníci, ktorých sme sa pýtali. Toľko v skratke o nás :)


velmi dobry vyber!... 8-) ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Štv 31. Jan 2019 16:01:17 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 29. Okt 2018 8:39:03
Príspevky: 39
Ďakujem ti shippi :) Som rada, že sa nájdu ešte ľudia, ktorý vedia pochváliť :) A som aj rada za to, že sme dobre vybrali lebo ten výber bol dosť náročný. Dlho sme sa rozhodovali.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 260 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt