Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Ned 20. Jan 2019 22:35:53

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pia 11. Jan 2019 12:52:38 
okoloidúci
Obrázok užívateľa

Čaute :) Hľadal som tu takúto tému, ale nenašiel som, možno však neviem dobre hľadať.. Každopádne by som chcel poprosiť o radu. Kúpili sme starší 50 ročný dom a ideme prerábať strechu. Problém je, že nevieme akú si máme dať. Stretli sme sa už s rôznymi názormi, ako: "dajte si plechovú, lebo tie novodobé škridle sú príliš ťažké a keď ešte napadne sneh, tak to dom nemusí vydržať". No my plechovú vôbec nechceme, ale nevieme čo je pravdy na tom názore o ťažkých škridlách. Aké sú vaše skúsenosti? Ďakujem :)

Offline Profil

Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pon 14. Jan 2019 10:51:09 
okoloidúci
Obrázok užívateľa

@marco321:
ty aj tu zistujes informacie??:D co sa tyka tohto tvojho problemu, tak ti to poviem na rovinu, ze ja vobec neodporucam plechovu strechu. dovod je taky, ze sice tieto strechy z plechu maju dobru kvalitu aj povrchovu upravu ale ide o to, ze su montovane do krovovych drevenych lat skrutkami, ktore maju povrchovu upravu a gumovu podlozku, ktora je vystavovana mrazu, silnemu teplu a ziarenie zo slnka. a tu je ten problem, ze tecie cez nich voda a do takych 10 rokov tade zacne zatekat a toto Vam nik nepovie! takze byt tebou sa zameriam skor na tu skridli a zistim si, ci ked zmenis aj krov to pomoze a budes ju tam moct dat. moj nazor je taky, ze by to mohlo byt, no odbornik nie som.

Offline Profil

PoslaťNapísal: Pon 14. Jan 2019 12:23:40 
občasný diskutér

Aj my sme zvolili pálenú škridlu na starý dom a vôbec nás nestrašili s tým, že je ťažká. Nám ju práve že odporúčali a sme spoko :) 8-)

Offline Profil

PoslaťNapísal: Uto 15. Jan 2019 8:41:10 
okoloidúci
Obrázok užívateľa

Habik ty si mi aj tu odpísal? Super, ďakujem ti 8-) Vidíš, toto si mi super napísal. Nevedel som, že pri plechovej streche hrozí niečo takéto. No tak tú už vôbec nechcem!!! Zistím si ten krov a snáď to budú dobré informácie.

Eduard a taktiež máte starý dom??

Offline Profil

PoslaťNapísal: Str 16. Jan 2019 9:12:39 
občasný diskutér

Áno, máme starý dom. Veď som ti to tam hneď v prvej vete napísal :D :lol: Moja manželka zdedila po starkej a ten sme si prerobili a bývame v ňom. Chceli sme sa osamostatniť a iné možnosť sme nemali. Ale teraz sme už radi, keď to je všetko hotové :)

Offline Profil

PoslaťNapísal: Pia 18. Jan 2019 12:21:18 
okoloidúci
Obrázok užívateľa

Eduard sorry, nejako som to prehliadol a až teraz som si to všimol, že si mi to hneď v prvej správe ozaj písal :D Tak to ste mali super, že zdedila dom. Aspoň ste nejaké financie ušetrili 8-) A vy ste dali naň akú škridlu? Od koho ste brali a aký typ?

Offline Profil

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 1 hosť