Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 6:59:59


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 505 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 51  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Pon 06. Jún 2022 10:46:25 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Feb 2018 12:50:44
Príspevky: 72
Bydlisko: Topoľčany
Uz som davnejsie spominal, ze ak ta zaujima, ako sa pohybuju ceny tychto bioklimatickych pergol, tak je fajn ist na stranku Isotry a tam si dat konfigurator na vypocet ceny pergoly. Zadas si tam vsetko podla seba, od rozmerov cez tienenie, osvetlenie, to ci chces samostojacu alebo nie, ake ovladanie, ake neviem co este vsetko. Cize si vies presne zistit cenu aj takto z domu, bez toho, aby si chodil za predajcom a tam s nim to riesil.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Pon 06. Jún 2022 11:35:06 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 25. Okt 2017 13:34:20
Príspevky: 59
Bydlisko: Čierny Balog
inak ja som asi prvy, co nechyruje o tom, ze co su vlastne zac tie bioklimaticke pergoly. som sem dosiel, ze nech sa dozviem nieco nove :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Uto 07. Jún 2022 7:23:23 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 05. Júl 2018 22:10:37
Príspevky: 72
Domihike ak majú napríklad málo miesta, tak to by sa tam tá pergola asi moc neuplatnila, stačí potom kľude aj tá markíza ako taká strieška. Tá sa dá tiež ovládať a nastaviť, ako potrebujú. Teda neviem, že či úplne každá, niektoré sú možno na pevno dané, ale tak tieto sa dajú. Tak keď im to spomenieš, možno si tam pozrú aj tie pergoly, zase nútiť niekoho nemôžeš.
Livianito joj, to sa ospravedlňujem, mohlo sa stať medzi toľkými príspevkami. Nerada by som takto verejne hovorila o cene, keď tak mi skús nejak správu alebo čo poslať a tam to môžeme rozobrať. Ale tuším tu niekto spomínal už ten konfigurátor, tak keď to cezeň spravíš, tak sa rýchlo dozvieš cenu. Áno, ono v tej cene máš už komplet všetko zahrnuté, nie je to tak, že by si vyplatil faktúru a potom ešte niečo ďalšie vyskočilo a montáž však tiež riešiš cez predajcu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Uto 07. Jún 2022 9:54:20 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 06. Júl 2017 10:40:18
Príspevky: 84
Bydlisko: Banská Bystrica
Depesak ale to si nemyslím, síce ono toto tiež nie je práve moja parketa, ale viem, ako vyzerá taká pergola a podľa mňa si tiež isto už také niečo videl a akurát podľa názvu ti to možno nič nehovorí. Predstav si hliníkovú jednoduchú pergolu so strechou z posuvných lamiel. Posuvných v tom zmysle, že ich vieš otvárať a zatvárať, nie s nimi pohybovať.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Str 08. Jún 2022 9:24:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 03. Máj 2017 8:46:45
Príspevky: 65
aj su nejake pravidla na to, ze kedy by mali byt otvorene a kedy zatvorene? akoze je mi jasne, ze to zalezi od toho, kolko chcem svetla. ale skor to myslim tak, ze ked prsi, snezi, fuci atd.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Pia 10. Jún 2022 7:28:14 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 06. Júl 2017 10:40:18
Príspevky: 84
Bydlisko: Banská Bystrica
Jedni hovoria tak a druhí inak, hlavne čo sa týka toho, že či nechať otvorené v zime, keď sneží alebo keď prší. Keď sa nechajú otvorené, tak máš hneď mokro na terase, čo asi nechceš. Ale ono je tam akože v pohode nosnosť pri tých lamelách. Tuším okolo 110 alebo 120 kg až, takže to pri tom, koľko u nás nasneží, to môžeš nechať kľudne aj zatvorené. Potom keď je tá dĺžka väčšia, tak sa znižuje nosnosť, ale to je stále nejakých 90 kg, čiže podľa mňa stále v pohode.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Str 15. Jún 2022 8:51:52 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Apr 2018 9:39:43
Príspevky: 152
Bydlisko: Piešťany
vies co, nebal by som sa to nechat zatvorene pocas zimy. ved zase nesnezi nonstop a nerobia sa u nas zaveje a nenapadne naraz meter snehu. a ked sa to zacne topit, tak ta voda sa ma kadial odvadzat, takze toto maju vsetko vyriesene ohladne tej konstrukcie. neviem ci dobre poviem, ale mari sa mi, ze na to otvaranie, zatvaranie pripadne by mal byt aj nejaky senzor.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Pia 17. Jún 2022 10:24:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 06. Sep 2017 8:27:38
Príspevky: 54
Bydlisko: Trenčín
tak to bude asi zalezat aj od predajcu alebo teda skor vyrobcu.. tak to myslim, ze nie kazdy moze mat rovnake uplne tie pergoly.. moze pouzivat ine technologie, ine materialy a podobne.. to vsetko moze mat potom vplyv na tu pergolu pri uzivani.. ci sa mylim?.

_________________
môj dom - môj hrad


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Pon 20. Jún 2022 10:23:43 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Minaros pokiaľ sa bavíme všeobecne o pergolách, tak to je samozrejmé by som povedal. Ak hovoríš čisto len o týchto bioklimatických, tak si myslím, že ten základ tam bude rovnaký. Však kvôli niečomu sa takto označujú. Ale samozrejme, že tie výrobné procesy a know how, to už má každá spoločnosť svoje. Záleží asi aj od toho, že čo hľadáš. Môžu tam byť nejaké rozdiely, čo sa týka výroby napríklad v tom, že kto ti vie zabezpečiť výrobu akých rozmerov, alebo čo sa týka nejakých farebných prevedení, či ovládania. Dávnejšie som si skúšal dať naceniť takúto pergolu cez konfigurátor Isotry. Cena vyšla okej, len do toho nám odišlo auto, takže bolo treba riešiť toto v prvom rade. Ale isto sa chcem k tomuto ešte vrátiť, hádam by sa mohlo pošťastiť už na budúci rok.

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Uto 21. Jún 2022 7:13:06 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 06. Júl 2017 10:40:18
Príspevky: 84
Bydlisko: Banská Bystrica
Duflo veď to akože áno, u nás nebývajú také zimy ako v nejakých severnejších krajinách, takže tohto by som sa nejak nebál. Myslím, že toto, čo som písal, tak hovorí o všetkom, že proste znesie to aj ten prípadný sneh, aj keby tam napadala nejaká súvislá vyššia vrstva. Hej hej, je tuším aj takáto možnosť, ale o tom zas toľko neviem, môžem skúsiť niečo pozrieť.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 505 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 51  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt