Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 19:13:38


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1525 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 04. Okt 2016 13:11:37 
diskutér

Registrovaný: Str 24. Feb 2016 9:22:11
Príspevky: 101
alenca píše:
GABO926

lenze je asi tazke ist do nejakeho krbara ked clovek chce pri tej stavbe krbu co najviac penazi usetrit nie? keby si to urobi svojpomocne tak by ho to vyslo podstatne lacnejsie, alebo sa mylim?


alenča vysvetli mi jednu vec, ako človek môže chcieť krb a zároveň šetriť? veď to je nezmysel, teda keď sa bavíme o šetrení pri stavbe toho krbu. Tam šetrenie nie je vôbec na mieste. Kvalita niečo stojí, aj tá vložka aj tá obostavba to nie je len tak akoby si mnohí mysleli. To človek musí vedieť, aby to bolo dobre urobené - aby steny nečernali a podobne.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 05. Okt 2016 12:46:59 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Feb 2016 15:33:13
Príspevky: 81
romco vezmi si to tak..čo je lepšie? zavolať si krbára, ktorý ti postaví krb alebo volať hasičov, keď nastane nejaký problém? hmmm?? skús sa takto nad tým zamyslieť. Vezmi si načo by existovali odborníci, keď by si ľudia vedeli, takéto veci riešiť a stavať samy??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 06. Okt 2016 9:54:57 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 06. Okt 2016 8:08:51
Príspevky: 14
eduard píše:
romco píše:
reviziu, prehliadky - to si musim riesit sam, ak si krb budem robit sam? je to nejako velmi dolezite? :?


keď si budeš robiť krb sám (načo osobne by som teda odvahu ja nemal a nervy asi tiež nie :lol: ) tak si to asi budeš musieť riešiť sám, neviem ako to funguje ako sa to rieši po mimo krbára, keďže ja som toto riešil cez firmu, čo krby robí. Mal som to všetko pokope a nemusel som nič riešiť čo bolo pre mňa veľkou výhodou.



No ak si trufas tak kludne aj sam ale ja osobne by som do toho nesiel. Predsa je to nejaky zasah do tej stavby a chcel by som aby mi to robil niekto, kto sa tomu venuje a mozem nanho pripadne smerovat aj otazky a reklamacie. Takto by si nemal nikoho na koho sa obratit. To by mne nevyhovovalo. Nad akym krbom si rozmyslal?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 06. Okt 2016 13:12:05 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 02. Mar 2016 8:54:07
Príspevky: 73
eduard ved ja rozumiem co mi chces povedat len uvazujem nad tym ako zistim ktoru vlozku krbovu vybrat? a ako zistim pre akeho krbara sa rozhodnut? pozeral som uz nejakych ale mam pocit ze ich je velmi vela a obavam sa aby som sa nerozhodol zle aby som potom zas nelamentoval ze som si zleho vybral, chapes


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 06. Okt 2016 13:13:29 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 02. Mar 2016 8:54:07
Príspevky: 73
minusik2009 premyslal som nad teplovzdusnym krbom, len blizsie som sa este nejako nedostal ake parametre a vsetko okolo toho co by mal ten krb splnat. Predsalen bude toho ozaj este zrejme dost co budem musiet vsetko riesit :cry: :cry: :cry:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 07. Okt 2016 9:06:30 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Feb 2016 15:33:13
Príspevky: 81
romco píše:
eduard ved ja rozumiem co mi chces povedat len uvazujem nad tym ako zistim ktoru vlozku krbovu vybrat? a ako zistim pre akeho krbara sa rozhodnut? pozeral som uz nejakych ale mam pocit ze ich je velmi vela a obavam sa aby som sa nerozhodol zle aby som potom zas nelamentoval ze som si zleho vybral, chapes


Ako to zistíš? podľa skúsenosti krbárov, podľa pôsobenia, praxe a podobne. Nám napríklad veľmi pomohlo, že sme absolvovali pár veľtrhov, výstav, kde aj krby boli. Videli sme ako vyzerajú, pýtali sme sa ako fungujú a všetko okolo toho, to ti tiež dosť rozšíri obzory. Veď sa mi zdá že aj teraz niekedy má byť ďalší veľtrh..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 10. Okt 2016 8:09:35 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 02. Mar 2016 8:54:07
Príspevky: 73
nevies mi o tom nieco blizsie povedat? na takychto vystavach a tak byvaju aj krbari a taketo firmy, co riesia taketo veci? to som teda nevedel, ale nemusi to byt na skodu ist sa tam aspon pozriet. Oni by mozno aj tam so mnou prehodili rec ze ako co riesit a tak, nie?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 11. Okt 2016 12:18:38 
diskutér

Registrovaný: Pia 30. Sep 2016 13:47:35
Príspevky: 114
Caute - Romco viem ze si nepisal mne ale neda mi to nereagovat. Teraz zacne zajtra veltrh nabytku moddom, my sa tam tiez chystame, kedze sme videli, ze tam bude aj firma od ktorej by sme my chceli mat krb. Chceli sme povodne zajst k nim do predajne ale nakoniec sme to nechali tak, ze najskor zajdeme na veltrh tam si ich obzrieme, pozrieme co a ako a potom by sme isli do predajne a uvideli by sme co a ako bude nakoniec :mrgreen:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 11. Okt 2016 15:26:39 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 02. Mar 2016 8:54:07
Príspevky: 73
Nic sa nedeje, ja som rad ze mi poradis alebo aspon poskytnes viac informacii o mojej dileme ;) momentalne som rad a vdacny za kazdu jednu radu kedze sam som v tom strateny. Kde tento veltrh nabytku bude? A co je to za firmu kvoli ktorej tam ty ides?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 12. Okt 2016 10:07:59 
diskutér

Registrovaný: Pia 30. Sep 2016 13:47:35
Príspevky: 114
Caute - Romco nebud v tom strateny, spravnu cestu najdes hned ako najdes spravneho krbara si myslim. V Bratislave v Inchebe je ten veltrh. Co je to za firmu? firma sa volá Deltako a u nich by sa malo dať riešiť všetko od výberu krbovej vložky, cez návrh realizácie celého krbu až po realizáciu. Takže tam by to mal mať človek pod jednou strechou že nemusí chodiť zháňať kde čo treba, od koho a podobne, len chceme tam ísť sa bližšie informovať ako sa čo :)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1525 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt