Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 25. Apr 2024 22:41:06


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1526 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 28. Apr 2017 8:07:01 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Mar 2017 8:12:41
Príspevky: 44
tak ked si mi to takto napisal tak sa mi to zda logicke ale myslel som si ze teda popustili niekde na cene svojej prace alebo nieco take a nie na kvalite materialu alebo vlozky to v takomto pripade musim riesit fakt drobnosti a nie len to za aku cenu by mi kde kto urobil krb a za aky cas no po pravde som nemyslel ze to bude take komplikovane :roll:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 04. Máj 2017 12:06:30 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Apr 2017 11:28:18
Príspevky: 68
Ty si to nazval drobnostami, lenze to drobnosti nie su ani zdaleka. Su to velmi dolezite veci ak ti ma krb sluzit roky a bez nejakych problemov. Ide najma o to aby vlozka, ktora ma byt obostavana bola kvalitna, aby v nej efektivne horelo drevo, aby to kurenie aj po stranke efektivity malo zmysel aby ta ucinnost bola vyssia ako nejakych 50% :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 08. Máj 2017 17:25:27 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Dec 2016 11:07:39
Príspevky: 66
Cajomo ako si napísal nie sú to drobnosti, začiatkom roka som sa dal na riešenie týchto vecí. Po pravde nemal som nejako chuť sa púšťať do takýchto vecí a zisťovať si čo je fajn, čo nie, ako krb riešiť a či vôbec, ale keď sa fakt chce človek niekam pohnúť, tak je potrebné aby pre to niečo urobil. Napredovať sa dá, len keď niečo urobíme. Prvý krok je najdôležitejší. Keď som už sa odhodlal ísť na predajňu, už to potom šlo samo.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 11. Máj 2017 8:51:36 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Apr 2017 11:28:18
Príspevky: 68
Podstatne je podla mna si uvedomit, ze nie je hanba zajst za nejakym odbornikom, ktory tieto veci vie lepsie ako my. Predsa len nemozeme vediet vsetko. Problem je, ze mnohi ludia si chcu dokazovat, ze maju na to aby krb urobili, ale pritom nevedia ako sa vlastne zahravaju ohnom a ze vlastne len kvoli svojmu egu ohrozuju celu rodinu :evil2:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 11. Máj 2017 10:03:50 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Mar 2017 8:12:41
Príspevky: 44
Cajomo lenze ako ja viem ovplyvnit alebo aspon zistit efektivnost? Ta efektivnost od coho zavisi? Od toho akym sposobom kurim, ako casto prikladam, alebo od coho? Prepac ak sa pytam na nejake banality, ale pre mna je toto po pravde jedna velka neznama a radsej sa raz opytam akoby som si mal ohladne tohto cely zivot len nejako domyslat :idea:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 15. Máj 2017 13:11:57 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Dec 2016 11:07:39
Príspevky: 66
salowel píše:
Cajomo lenze ako ja viem ovplyvnit alebo aspon zistit efektivnost? Ta efektivnost od coho zavisi? Od toho akym sposobom kurim, ako casto prikladam, alebo od coho? Prepac ak sa pytam na nejake banality, ale pre mna je toto po pravde jedna velka neznama a radsej sa raz opytam akoby som si mal ohladne tohto cely zivot len nejako domyslat :idea:


Efektívnosť? Dôležité je aby si pri vložke pozeral výkon a jej účinnosť spaľovania, alebo ako by som ti to napísal aby si mi rozumel. Ale toto je vec, ktorú v pohode vyriešiš s krbárom ak mu povieš, že chceš krb, ale aby jeho účinnosť bola vyššia a tým pádom aj samotné kúrenie bolo efektívne. Účinnosť nejakých 80% je vhodná a vyššie. ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 16. Máj 2017 8:29:41 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 27. Okt 2016 10:31:54
Príspevky: 57
Pri krbe sú dôležité tri veci. Spôsob vykurovania krbom. Či ísť skôr do teplovzdušného alebo teplovodného kotla, akým spôsobom to riešiť a podobne. Ďalšou dôležitou vecou je výber správnej krbovej vložky a správnych materiálov, ktoré by mali byť použité na obostavbu a ďalšia vec sú revízie komína. Aspoň toto boli veci, ktorými som sa ja riadil a na ktorých mi záležalo. Ale nehovorím, že tebe musí záležať na niečom inom, ale mne toto dosť pomohlo.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 17. Máj 2017 8:40:09 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Mar 2017 8:12:41
Príspevky: 44
Pistinko z tvojho pohladu je toto dolezite a bez toho to nepojde ano? Teraz aj po case to hodnotis tak, ze toto bola spravna cesta takto to vyberat? Nam ide aj o to aby sme mali z krbu samozrejme teplo, ale ide nam aj o nejaku taku atmosferu, aby sme videli ohen, plamene a podobne. Takze pri vybere spravnej vlozky budem musiet aj na toto pozerat :euforia:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 18. Máj 2017 11:57:10 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Apr 2017 11:28:18
Príspevky: 68
salowel píše:
Cajomo lenze ako ja viem ovplyvnit alebo aspon zistit efektivnost? Ta efektivnost od coho zavisi? Od toho akym sposobom kurim, ako casto prikladam, alebo od coho? Prepac ak sa pytam na nejake banality, ale pre mna je toto po pravde jedna velka neznama a radsej sa raz opytam akoby som si mal ohladne tohto cely zivot len nejako domyslat :idea:


Ovplyvnit efektivnost vies akurat tak pri vybere vlozky. Ide o to ako vlozka spaluje drevo. V tom je to cele. Efektivnost zistis aj vdaka ucinnosti, ktora sa vacsinou pri vlozkach udava. To akym sposobom kuris, ako ukladas drevo vo vlozke ovplyvnuje najma ine veci a nie efektivitu. Pytas sa veci, ktore nevies a ktore ta zaujimaju je to normalne a v pohodke :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 19. Máj 2017 9:17:04 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 27. Okt 2016 10:31:54
Príspevky: 57
salowel píše:
Pistinko z tvojho pohladu je toto dolezite a bez toho to nepojde ano? Teraz aj po case to hodnotis tak, ze toto bola spravna cesta takto to vyberat? Nam ide aj o to aby sme mali z krbu samozrejme teplo, ale ide nam aj o nejaku taku atmosferu, aby sme videli ohen, plamene a podobne. Takze pri vybere spravnej vlozky budem musiet aj na toto pozerat :euforia:


Podľa mňa áno. Ale možno sa nájde niekto, kto nebude so mnou súhlasiť. Ale to máš proste tak pri všetkom. Každý máme iné priority, iné podmienky, ktorými sa riadime. Ja som sa riadil týmto, čo som ti napísal a priviedlo ma to k výsledku, ktorý je v pohode. Takže som rád, že som sa riadil zrovna týmto. Tak aby si videl nejaký ten oheň, atmosféru, tak je dobré zamerať sa aj na to aby vložka mala systém čistého skla ;)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1526 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 51 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt