Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 1:04:38


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 10. Jún 2021 7:25:19 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 8:02:13
Príspevky: 59
my sme pozerali so zenou este sme ani projekt nemali tak uz asi tusis ako to je :lol: :lol:
kazdy to ma proste uplne inak, my sme myslienku ohladne krbu mali v sebe uz velmi davno, aj sme mali cca jasno jak ma vyzerat aj vsetko, takze u nas to bolo jednoduchsie z tohto pohladu, ale s vyberom sme si aj tak dali poradit, lebo predtym som ani nevedel, ze ake rozne systemy mozu krby mat, ze spalovanie dreva nie je pri kazdom krbe rovnake


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 14. Jún 2021 13:47:31 
diskutér

Registrovaný: Uto 29. Nov 2016 11:03:57
Príspevky: 145
Umiestnenie krbu musí byť už trvalé? či sa dá ešte zemniť počas výstavby?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 16. Jún 2021 9:26:27 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 02. Dec 2016 11:51:08
Príspevky: 47
Keď chceš krb, tak treba mať aj komín, to sa nedá len tak, že už budeš mať nejaký ten projekt, plán a úplne inak to vypáli. Že si to premyslíš a budeš to chcieť inak.
Toto sú vážne veci, to nie je že prehodíš koberec z jednej miestnosti do druhej alebo niečo také, to vôbec nie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 17. Jún 2021 10:10:59 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 01. Feb 2017 10:27:46
Príspevky: 81
Croccus ako to máš v projekte tak by to už malo aj byť, nemalo by sa s tým nejako hýbať, lebo tam od toho závisí veľmi veľa vecí, čiže je dobre si urobiť jasno skôr. Nech vieš čo chceš. To je pri mnohých veciach proste základ.
Akože čo by si chcel meniť? Teda prečo? To mi nejde celkom do hlavy, my sme pri umiestnení riešili aj to aby bol do krbu dobrý výhľad z viacerých strán a tiež aby vykúril bez problémov celý dom, máme ho cca v strede domu a je to super.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 21. Jún 2021 20:53:38 
diskutér

Registrovaný: Uto 29. Nov 2016 11:03:57
Príspevky: 145
Toto všetko viem, no ide len o malé posununie, metre max meter a pól. Projekt je hotový, len projektakt nebol zrovna nadšený, že to cheme inak a vhľadom na cenu, sme to nakoniec nechali tak ako to je


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 22. Jún 2021 10:55:21 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 14. Nov 2016 10:37:27
Príspevky: 58
Treba špekulovať kým sa dá, kým sú tieto veci len na papieri, keď už sa začne stavať tak už je to potom všetko oveľa komplikovanejšie.
Ale aj tak som prišiel na to, že vlastne vekom a skúsenosťami sa celkovo naše nároky a požiadavky menia.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 23. Jún 2021 7:56:19 
diskutér

Registrovaný: Str 26. Okt 2016 13:32:25
Príspevky: 108
Lampas tak áno, veď dnes už sú rôzne krbové vložky, už nie sú len presklené zpredu ale aj z bokov a úplne to domu dá inú atmosféru.
Po pravde ja som chcel krb pre účinnosť, že proste dom sa rýchlo vykúri, nehľadel som moc na to, že nejaká atmosféra alebo niečo.
Lenže žena tá furt len o tom básnila a teraz už tomu rozumiem, že v zime prísť vyzimený zvonku, dať si čaj s rumom, vziať knihu a ku krbu si sadnúť, tak to má svoje čaro :mrgreen:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 24. Jún 2021 9:50:31 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 06. Jún 2017 10:55:38
Príspevky: 54
Bydlisko: Ilava
- :lol: :lol: - mosvlad ale to je tak pri mnohých veciach, že zistíš ich reálny význam a benefity, keď s tým žiješ. Ja keď si vezmem pred rokmi, tak nikde som neprišiel do kontaktu s krbom akože vo vnútri, v interiéri, preto sa mi komplikovanejšie rozhodovalo a všetko.
Ale keď sa stretneš s ľuďmi, čo tomu rozumejú, že ti aj vysvetlia, že máš možnosť krb ako taký aj vidieť inak ako len niekde na nejakej palete, tak to je sto a jedno.

_________________
Lepsie zhoriet, nez vyhasnut!


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 28. Jún 2021 9:37:40 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 01. Feb 2017 10:27:46
Príspevky: 81
Mosvlad každý na to úplne inak prizeráme, myslím, že na tom nie je nič divné. Ale teda ja som si popri tom ako sme boli v Deltaku, v showroome, tak tam som prišiel na to, že ozaj dobrý krb tak to je dielo.
Pretože to je aj o tej efektivite aj o tom vzhľade a tej atmosfére. Ale tiež mi vlastne až tam krbár akoby otvoril oči, že čo všetko je fajn. Aké kadejaké benefity z toho plynú, lebo niečo som vedel, ale keď niekto s tým robí denne tak ti vie úplne iné podrobnosti povedať.
Napríklad ja cením to, že vlastne táto firma, s ktorou sme sa my skontaktovali, tak nám povedali, že vedia zabezpečiť aj revíziu komína a máš vlastne všetko od jedných a nemusíš niekoho ďalšieho zháňať a to je veľké plus.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 30. Jún 2021 8:25:27 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 25. Okt 2017 13:34:20
Príspevky: 59
Bydlisko: Čierny Balog
lampas je to plus, lebo aj energiu si usetris a aj peniaze v konecnom dosledku a hlavne ono je to ine keby nahodou sa nieco stane alebo nejake info potrebujes, tak vies, ze je tam nejaka ta firma, ktora nebude mat problem s tebou komunikovat a riesit co treba :-)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt