Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 21:58:38


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1525 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 06. Júl 2021 8:21:21 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 11. Okt 2016 8:29:55
Príspevky: 46
Depesak to je presne to, čo si myslím, že je dôležité. Lebo mám napríklad známeho, ktorý ten by si silou mocou všetko najradšej sám robil alebo dal porobiť po známych a to potom len patálie z toho plynú, to nič dobré neprinesie.
To keby si ešte aj krb robil sám, tak potom neviem na koho by sa zlostil keby mu dym ide do obývačky, keby mu strop začal černieť alebo čosi podobné. Lebo toto sú úplne normálne problémy, keď je stavba krbu urobená laicky.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 07. Júl 2021 7:42:27 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 18. Okt 2016 11:21:23
Príspevky: 64
Danulo ked sa uz taketo problemy objavia tak sa to da aj nejako dodatocne potom riesit? Stretol si sa s tym, ze by niekto krb opravoval po niekom inom alebo nieco take?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 13. Júl 2021 8:56:06 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 09. Máj 2017 9:48:06
Príspevky: 44
romikg pokiaľ viem tak toto nechcú moc robiť, predsa len prečo by to mali, to nerobí rád nik, ani obkladači ani nikto takýto, proste každý by si mal svoju robotu odviesť dobre aby neboli problémy!

preto sa snažím venovať tomu čas aby som si vedel vybrať komu to zvoliť do rúk, na koho sa budem môcť spoľahnúť, len teda by som chcel vedieť aký krb je vhodný pri nízkoenergetických domoch, viete mi k tomu niečo povedať?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 14. Júl 2021 8:03:14 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 04. Nov 2016 11:55:38
Príspevky: 49
Ani sa tomu necudujem, tiez by som nechcel nieco po niekom opravovat!
Jedine zburat a na novo urobit nech vies presne co je ako urobene od zaciatku aby ta necakali ziadne nejake "necakane" prekvapenia alebo cosi. A krbar ked raz sa ti za nieco zaruci tak tiez chce vediet ako co je urobene aby si proste za tym stal.
Hlavne romcoro ked chces do takehoto domu, ktory ma nizke tepelne straty, tak je vhodne sa priamo s krbarom o tom poradit, ktory ta oboznami s tym, ze ake su vykony, ake velkosti krbov im zodpovedaju a na zaklade toho sa budes vediet odrazit. Im dolozis ake tepelne straty ti vychadzaju a oni sa od toho odrazia.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 16. Júl 2021 11:15:38 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 27. Okt 2016 10:31:54
Príspevky: 57
Ejopejo známy ten si dával robiť na mieru krbovú vložku, tomu nejako nesedeli rozmery tak sa napokon dohodol s výrobcom a vyrobili mu tak aby mu to sedelo a mu aj montáž aj všetko zabezpečili. Ono dnes už ozaj je veľa možností :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 19. Júl 2021 8:20:21 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 05. Máj 2017 8:17:08
Príspevky: 29
Pistinko na Slovensku mame aj nejakeho vyrobcu? Myslel som, ze vlastne su proste nejake tie velkosti dane, ktore si vies kupit, co by teda bolo pre teba najprijatelnejsie.
Ale este som nepocul o tom, ze na mieru. Zvazujeme aj my krb, ale nam teda nejde nejako zvlast o kurenie s nim, ale skor o tu atmosferu, ktoru to dokaze urobit.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 22. Júl 2021 7:55:50 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Apr 2018 7:59:51
Príspevky: 43
Danik aj tak aj ked ide len o atmosferu tak musis na vykon prizerat. Zase keby bol nejaky maly tak sa to neoplati, je najlepsie ked je to akoby site na mieru a tym padom ti to aj vykuri aj budes mat z toho pozitok alebo akoby som to mal nazvat.
Potom tiez je dobre si ujasnit vzhladom na to aky dom mate, ze do akej obostavby ist, ci teplovzdusny alebo akumulacny, predsa len do novych domov kde su nizke tepelne straty nepotrebujes aby sa teplo naakumulovalo a potom hodiny vyhrievalo cely dom.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 26. Júl 2021 9:32:59 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Feb 2016 15:33:13
Príspevky: 81
Julchio čiže pri nových nízkoenergetických domov je lepšie ísť do teplovzdušného?
Všetky značky majú v ponuke aj také vložky, ktoré majú nižší výkon?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 29. Júl 2021 10:05:47 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 07. Nov 2017 8:53:43
Príspevky: 37
Najlepšie je keď ti niekto poradí,,Skús sa obrátiť na Deltako,,Je to aj výrobca krbových vložiek a aj krbár takže ti poradia aj so samotným riešením že ako bude najlepšie čo urobiť a aj aký materiál použiť,,Neviem či všetky značky majú aj také vložky že s malým výkonom ale teda táto firma čo som ti písala také má a dokonca ešte aj keby si potreboval niečo špeciálne tak ti vedia vyrobiť na mieru,,


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 02. Aug 2021 6:59:51 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 24. Nov 2016 14:14:12
Príspevky: 55
Lmarek ale to nie je len o tomto, ale aj napriklad o tom, ze vyrobca ti da cenu co vlozka stoji, ze to nejde proste cez kvantum predajcov ktori by si na sume kazdy nieco nadhodil chapes ;)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1525 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt