Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 16:50:24


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 22. Máj 2017 9:19:39 
diskutér

Registrovaný: Str 24. Feb 2016 9:22:11
Príspevky: 101
V podstate máš pravdu, vymenoval si to, čo je pistinko v konečnom dôsledku najdôležitejšie. Bez čoho sa ďalej nepohneš. Toto sú rozhodnutia, ktoré musíš urobiť, ak chceš sa posunúť do toho stavu, že stavať krb. Inak to nevidím ani ja ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 23. Máj 2017 8:54:06 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 27. Okt 2016 10:31:54
Príspevky: 57
gabo926 píše:
V podstate máš pravdu, vymenoval si to, čo je pistinko v konečnom dôsledku najdôležitejšie. Bez čoho sa ďalej nepohneš. Toto sú rozhodnutia, ktoré musíš urobiť, ak chceš sa posunúť do toho stavu, že stavať krb. Inak to nevidím ani ja ;)


Tiež si myslím, ale tak ako som napísal nie každý sa riadi tými vecami, čo ja. Preto plne by som rešpektoval nejaké námietky. Každý si musí ujasniť čo je dôležité. Keď chcem aby do budúcna som nemal nejaké problémy či už s vykúrením alebo so začmudením skla a takýmito problémami. Každý to nemusí vidieť zrovna rovnako ako ja. Ale ak tie moje rady niekomu pomôžu osobne budem len rád ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 24. Máj 2017 7:42:43 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Mar 2017 8:12:41
Príspevky: 44
cajomo ako spaluje drevo? Neviem ci len nerozumiem tvojej reci alebo celkovo nerozumiem, co tym myslis. Ved normalne drevo zhori nie, ked ho do krbu dam a vybavene, takymto sposobom sa vlastne kuri, tam niet co viac riesit alebo naopak a ja sa mylim? Aj ukladanie dreva do krbu moze mat vplyv na tieto veci? A akym sposobom prosim ta sa viem naucit ako to drevo ukladat?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 25. Máj 2017 14:11:32 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Apr 2017 11:28:18
Príspevky: 68
salowel píše:
cajomo ako spaluje drevo? Neviem ci len nerozumiem tvojej reci alebo celkovo nerozumiem, co tym myslis. Ved normalne drevo zhori nie, ked ho do krbu dam a vybavene, takymto sposobom sa vlastne kuri, tam niet co viac riesit alebo naopak a ja sa mylim? Aj ukladanie dreva do krbu moze mat vplyv na tieto veci? A akym sposobom prosim ta sa viem naucit ako to drevo ukladat?


Ano, drevo zhori. A pri mnohych vlozkach ako drevo zhori, tam to aj cele hasne. Avsak uz su vlozky aj so systemom Full Heat System, ktory maju len vlozky Deltako a pri tomto systeme to funguje tak, ze ano zhori drevo, ale potom este aj tie plyny co sa uvolnia sa vyssie zapalia a horia. To znamena, ze clovek uz sice ohen nevidi, ale teplo citi neustale. O tom to je, ze tymto sposobom sa vlastne zvysuje efektivnost toho celeho krbu a tej samotnej vlozky ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 29. Máj 2017 8:48:34 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
Presne ako si napísal, teplo cítiť, ibaže ho nevidíme. My tiež máme vložku s týmto systémom. Výber nám zabral toľko času, že dovidenia. Ale teraz už vieme, že to stálo za to. Pretože máme dobrý krb, aspoň teda my to tak vnímame. Pretože vyzerá ako sme chceli a najmä plní si účel aký sme chceli. Podľa mňa tento systém je fajn najmä keď sa bavíme ohľadne efektívnosti.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 30. Máj 2017 16:45:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Mar 2017 8:12:41
Príspevky: 44
cajomo píše:
Ano, drevo zhori. A pri mnohych vlozkach ako drevo zhori, tam to aj cele hasne. Avsak uz su vlozky aj so systemom Full Heat System, ktory maju len vlozky Deltako a pri tomto systeme to funguje tak, ze ano zhori drevo, ale potom este aj tie plyny co sa uvolnia sa vyssie zapalia a horia. To znamena, ze clovek uz sice ohen nevidi, ale teplo citi neustale. O tom to je, ze tymto sposobom sa vlastne zvysuje efektivnost toho celeho krbu a tej samotnej vlozky ;)


tento system je len pre tieto vlozky, hej? Takze u inych budem len darmo nieco podobne hladat? Aby teda ta efektivita bola vyssia? A vies mi prosim ta dat aj nejake blizsie info, co sa tyka toho kurenia? Jak viem kedy spravne kurim? Co je potrebne aby som vedel, ze ano takto je to spravne, efektivne a takto by som to mal robit aj nadalej?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 05. Jún 2017 10:05:21 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
Tento systém veru u iných značiek a u iných výrobcov krbov nenájdeš. Ja som si robila aj taký prehľad, ale nikde nič také som nenašla. Takže by som povedala, že je to dosť jedinečné. Ako vieš kedy správne kúriš? Keď veľmi veľa dymí, tak to kúrenie nie je správne. Myslím ale, že ak sa obrátiš na dobrého krbára, tak ten ti vysvetlí ako správne kúriť. Lebo dosť záleží aj od toho ako sa drevo ukladá do krbovej vložky.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 08. Jún 2017 12:15:47 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Mar 2017 8:12:41
Príspevky: 44
ty mas ak tomu rozumiem dobre od nich krb hej? Mohla by si mi napisat ak hej, ze konkretne aky typ? Ako sa drevo uklada do krbovej vlozky? To by mi nenapadlo, ze to moze byt nejaky problem alebo nieco podobne. Som si myslel, ze je to uplne jedno, ved podstatne je aby to drevo len zhorelo nie?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 12. Jún 2017 15:54:32 
diskutér

Registrovaný: Str 24. Feb 2016 9:22:11
Príspevky: 101
salowel píše:
ty mas ak tomu rozumiem dobre od nich krb hej? Mohla by si mi napisat ak hej, ze konkretne aky typ? Ako sa drevo uklada do krbovej vlozky? To by mi nenapadlo, ze to moze byt nejaky problem alebo nieco podobne. Som si myslel, ze je to uplne jedno, ved podstatne je aby to drevo len zhorelo nie?


Môže to byť problém a väčší ako by si si mohol myslieť. Nejde len o to aby drevo zhorelo. Ide o to aby nečmudilo veľmi, aby to sklo nebolo zbytočne začiernené. Pretože väčšinou je viac, keď obsluha krbu nie je správna. Keď sa správne neotvárajú dvierka, keď správne nie je uložené drevo a podobne. To nie je len tak, za samotným kúrením je toho oveľa viac.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 15. Jún 2017 12:24:41 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
salowel píše:
ty mas ak tomu rozumiem dobre od nich krb hej? Mohla by si mi napisat ak hej, ze konkretne aky typ? Ako sa drevo uklada do krbovej vlozky? To by mi nenapadlo, ze to moze byt nejaky problem alebo nieco podobne. Som si myslel, ze je to uplne jedno, ved podstatne je aby to drevo len zhorelo nie?


Áno, máme od nich krb. Konkrétne ti môžem napísať, jasné, L80. To je typ krbovej vložky, pre ktorý sme sa my rozhodli nakoniec. Avšak ak pozrieš stránku, tak si musíš dať, že luxury collection aby si našiel tú čo máme my. Majú aj rôzne iné, ale keď chceš vidieť tú našu musíš ísť hentak na to. Snáď to v pohodke nájde. Je to problém, mnoho ľudí nevie akým spôsobom kúriť a potom riešia špinavé, začmudené sklo a neviem čo všetko. Od toho sú krbári aby aj v tomto smere vedeli poradiť.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt