Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 15:07:27


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 19. Sep 2022 9:20:34 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 05. Mar 2018 12:57:58
Príspevky: 13
Bydlisko: Bratislava
-ukan-
-ale to asi nie kazda obostavba,nie?to zalezi od toho z akeho je materialu,ci?-


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 21. Sep 2022 8:59:11 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 07. Sep 2017 14:41:20
Príspevky: 55
Bydlisko: Gabčíkovo
kremisa to je fakt, záleží či je z akumulačných prstencov alebo či je to ako teplovzdušný krb, tých možností je viac, hlavne treba aby obostavba bola urobená z materiálov, ktoré vydržia aj vysoké teploty, ktorým to neuškodí, tiež aj aby nebol ten materiál horľavý...
tiež aj materiál krbovej vložky je dôležitý, lepšie sú oceľové...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 22. Sep 2022 10:02:10 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 20. Apr 2017 8:59:53
Príspevky: 69
Kedysi vela ludi malo doma liatinove krby, ale neraz som pocul o tom ako taky krb praskol a neda sa to len tak opravit alebo ze sa nejaka cast vymeni. To proste treba aby isla cela von a vymenit za druhu a to nie je tiez lacne.
Liatina je citliva na vlhko a tiez aj ked je rozohriata a sa buchne nejako drevom, tak sa moze stat, ze praskne, je to z casti aj krehky material.

_________________
Keď si sám naštiepeš drevo, zahreješ sa dvakrát.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 22. Sep 2022 12:35:30 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 21. Nov 2017 10:44:42
Príspevky: 38
Bydlisko: Brezno
áno je náchylná, citlivá alebo akoby som to nazval, ale je lacnejšia ako oceľ a to je vec, ktorá dokáže u mnohých zavážiť, ja dnes s tým čo už všetko viem o krboch...čo som sa proste dozvedel za ten čas, čo ma táto téma zaujíma, tak by som do výberu a realizácie bez krbára, čo sa tomu venuje proste nešiel...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 23. Sep 2022 8:20:32 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 21. Sep 2017 9:30:54
Príspevky: 64
Bydlisko: Svätý Jur
Romko.
No ani ja nie. Veď na začiatku som ani nevedel, že teplovzdušný, akumulačný krb, aké sú rozdiely, som tápal v tom, ale že totálne. Dnes našťastie mám cca prehľad, ale teda na začiatku som si na nete zisťoval info a to bolo k ničomu, tam bolo toho kvantum, to vyznať sa v tom vôbec nebolo jednoduché.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 27. Sep 2022 7:46:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 23. Máj 2017 8:05:09
Príspevky: 59
nie je to jednoduché, nám v tomto dosť krbár pomohol, zašli sme do Deltaka s tým, že teda ideme sa pozrieť, popýtať, čo sa ako a nakoniec sme z tade odchádzali s tým, že krb vybratý a všetko dohodnuté :D
akože ti poviem, že takú rýchlosť som teda nečakala, že sa dohodneme, že proste vyberieme, lebo v mnohých veciach máme proste problém sa s mužom zhodnúť :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 28. Sep 2022 10:16:06 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 01. Mar 2016 10:08:53
Príspevky: 69
SMYSKA75

ked sa najde niekto kto ti vie zodpovedat otazky, ze ti aj poradi, tak to ide vsetko ovela rychlejsie, viem to aj podla nas, ze proste niekedy staci ozaj malo, staci ked sa najde niekto, kto ma cas, ze po lopate veci vysvetli a to proste nie je nad to 8-)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 28. Sep 2022 11:20:23 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 03. Apr 2018 7:50:03
Príspevky: 38
kolko stavba krbu u vas trvala? akumulacne krby su drahsie ako teplovzduchy??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 29. Sep 2022 8:13:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 03. Aug 2017 8:42:44
Príspevky: 60
Bydlisko: Trnava
ano su drahsie, predsa len tam je ta obostavba z inych materialov, tam su akumulacne prstence, ktore su drahsie ako ked sa robi teplovzdusna obostavba, takze je to prirodzene, ale zase nie je to take, ze teplovzduch by vychadzal polovica ako akumulacny, to zase tolko neurobi ten rozdiel, ale treba toto vyberat, ze aky typ skor podla toho aku mate stavbu, aky dom, aby to bolo dobre, aby si dobre vykuril, nie podla toho za co je aka cena ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 30. Sep 2022 7:51:57 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 15. Aug 2018 13:37:47
Príspevky: 35
Bydlisko: Bratislava
branciko len ako sa napriklad vybera krb do starsieho domu? tam sa to ako pri rekonstrukcii robi, ked neviem ake tepelne straty proste dom ma, ze aky bude treba vykon? su to veci s ktorymi by mi krbar akoze mal vediet pomoct, poradit?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 34 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt