Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Str 24. Apr 2024 19:41:04


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1526 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 11. Júl 2017 10:20:00 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 28. Feb 2017 12:18:10
Príspevky: 80
Ak nie je spravne spravena obostavba a ak nie je kvalitna krbova vlozka tak to je mozne. Mnohokrat si clovek, bars aj laik trufne urobit si krb sam a to je to najhorsie, co moze spravit aspon z mojho pohladu, lebo si neuvedomuje ako tym ohrozuje bezpecnost ci uz domu, ale vlastne aj celej rodiny. Co je dost velkym problemom. Preto je dobre toto nechat na krbara, na cloveka, ktory tomu rozumie


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 12. Júl 2017 14:40:11 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 05. Nov 2016 7:36:55
Príspevky: 35
kozo píše:
Ak nie je spravne spravena obostavba a ak nie je kvalitna krbova vlozka tak to je mozne. Mnohokrat si clovek, bars aj laik trufne urobit si krb sam a to je to najhorsie, co moze spravit aspon z mojho pohladu, lebo si neuvedomuje ako tym ohrozuje bezpecnost ci uz domu, ale vlastne aj celej rodiny. Co je dost velkym problemom. Preto je dobre toto nechat na krbara, na cloveka, ktory tomu rozumie


Ako mam teda tomu rozumiet?..Mas tym na mysli, ze nie je vhodne aby som si ten krb robil ja sam?..Nie, ze by som si nejako na to trufal, ale vyslo by ma to asi pomerne financne lepsie ako keby som to dal urobit nejakemu krbarovi, co tieto veci robi..Takze ani nejako mysliet na usetrene financie v tomto smere sa neoplati, hej?..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 13. Júl 2017 8:10:26 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 10. Nov 2016 9:03:46
Príspevky: 57
Tiez som sa cudoval, ale nie je to vhodne. Najma to nie je z pohladu bezpecnosti vhodne. Pretoze mozes za to vyhodit kopu penazi, budes si to robit sam a nakoniec pri pouzivani prides na veci, ktore si asi zanedbal a potom to budes musiet dat na novo robit niekomu inemu, kto do tych veci vidi, takze na zaciatku si to vsetko dobre premysli ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 17. Júl 2017 11:22:06 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 28. Feb 2017 12:18:10
Príspevky: 80
Ano, to presne mam na mysli. Pretoze nevies, co pouzit, aby to dobre drzalo, aby tomu materialu nevadilo teplo, aby necerneli steny, aby vsetko bolo tip top vyriesene, ty nemas sancu si niekde na nete nastudovat tieto veci, ze ako by co malo byt urobene, je rozdiel, ked krbar ma mnohe roky skusenosti a vie uz kde co ako co skor riesit co nie a podobne. ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 18. Júl 2017 15:57:00 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Feb 2016 15:33:13
Príspevky: 81
Nie je to len o tom, že aký materiál použiť. Je zatým mnoho viac. Ide najmä o to, že tie znalosti, čo má krbár z praxe, to nemá len tak hocikto. Čo má robiť odborník, to bude odborník robiť. Aspoň teda u nás je to tak. Tiež som sa kedysi tomu bránil, chcela som všetko sám a sám, ale naštastie som z toho popustil. Veci, čo majú robiť ľudia, ktorý tým žijú, živia sa to u mňa aj robili. Dnes by som nemal odvahu sa pustiť, do stavby krbu


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 19. Júl 2017 8:51:23 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 05. Nov 2016 7:36:55
Príspevky: 35
Jasne, rozumiem..Len teda potom kde najst odbornika, ktory bude fakt odbornikom..Ze mi to spravi dobre, ze nemusim mat nejake obavy o strechu nad hlavou?..Povedal som si, ze teda by som niekoho aj zaplatil, len ako mam istotu, ze ten krbar to spravi dobre?..Toto je tiez dost chrobak aspon teda v mojej hlave a neviem sa ho zgabat..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 20. Júl 2017 18:06:06 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
Čítala som, čo si písal. Odborníkov je dnes dosť, aj keď sú aj takí, ktorí si len myslia, že sú odborníci a pritom v praxi to tak absolútne nie je. Preto je potrebné vyberať rozumom. My sme dávali krb robiť firme DELTAKO, firma, ktorá sa venuje aj poradenstvu aj realizácii krbov už nejaké tie roky a majú množstvo skúseností, ktoré myslím, že sú veľmi dôležité ak majú urobiť krb dobre a funkčne. Ja osobne som rada, že sme si vybrali ich a im to dali spraviť. Pretože nám pomohli, poradili a najmä všetko na čom sme sa dohodli platilo. ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 21. Júl 2017 10:19:22 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 05. Nov 2016 7:36:55
Príspevky: 35
Aj aj robia?..Pracu odviedli kvalitne alebo nastali nejake problemy?..Ide mi hlavne o to aby som sa nemusel bat, ze zhori dom..Ze mi popraskaju steny alebo nieco podobne..Takychto problemov by som sa chcel vyvarovat..Co sa tyka poradenstva, o ktorom si mi pisala ako to mas na mysli, ze sa venuju aj poradenstvu?..Akoze aka krbova vlozka by bola vhodna a podobne?..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 24. Júl 2017 10:08:18 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
Áno, aj poradenstvo a všetko to na čom sa dohodnete, tak potom vedia dať do reálnej podoby. Nenastali žiadne problémy. Svoju práce odviedli tak ako sme sa dohodli, všetko dodržali. Urobili všetko na čas a kvalitne. Takže ja som preto rada, že sme si dali robiť krb im. Áno, aj aká vložka je vhodná, aj ako riešiť prívod vzduchu ku krbu, či urobiť aj nejaké výstupy akože na poschodie a takéto veci všetko okolo toho.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 26. Júl 2017 7:02:09 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 21. Júl 2017 8:48:14
Príspevky: 49
Bydlisko: Pezinok
má zmysel vyberať krbovú vložku podľa ceny alebo podľa značky? čo je také na čom treba stavať čo najviac keď chcem urobiť dobré rozhodnutie ktoré nebudem ľutovať ani po rokoch? je to pre mňa celkom náročné že akým smerom sa vydať máme starší dom a chcel by som to kúrenie vyriešiť efektívnejšie a nech to je aj príjemné na pohľad


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1526 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt