Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Uto 23. Apr 2024 8:21:05


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1525 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 26. Okt 2018 9:54:34 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Feb 2016 15:33:13
Príspevky: 81
Hlavne by to bol risk, ohrozená bezpečnosť celej rodiny a tiež aj zbytočne vyhodené peniaze, keď si to vezmeš. Lebo je dosť pravdepodobné, že aj tak potom by musel prísť niekto kto by to spravil nanovo ešte raz a to by tiež niečo stálo.
Stále akoby sme si nevedeli vážiť kvalitnú prácu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 29. Okt 2018 9:47:38 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 23. Jún 2018 5:55:13
Príspevky: 43
Bydlisko: Prievidza
pochopil som to, len jemu to trvalo, kym som mu to vysvetlil, ze co vlastne by tym riskoval vsetko, jak by sa to mohlo odrazit a kde vsade a akoby mohol na to doplatit, preto som rad, ze sme boli na predajni Deltaka, ze tam mu to do podrobnosti vsetko vysvetlili, co je potrebne vyriesit, akym sposobom aby to uz bolo riesenie na roky rokuce, aby to bolo spravene tak ako to ma byt, aby za rok neriesil problemy s ciernymi stenami, s vyhorenym domom alebo niecim podobnym :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 31. Okt 2018 8:01:49 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
Je to iné, keď mu o tom povie človek, čo vie, čo má skúsenosť so stavbou krbu, s údržbou a takýmito vecami, aj my sme preto išli na predajňu, za krbárom, aby sme mali lepšiu predstavu. Lebo je iné, keď by mi o krbe rozprával niekto kto krb ani nemá a je iné, keď niekto s tým prichádza dennodenne do kontaktu a vie, že čo môže spôsobiť napríklad aj nekvalitný materiál, ktorý by bol použitý pri obostavbe. :x Že má prehľad v takýchto veciach a poskytne to taký iný uhol pohľadu 8-)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 05. Nov 2018 7:33:02 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 15. Feb 2018 12:25:41
Príspevky: 60
Bydlisko: Senec
@angela o tej (ne)kvalite materiálu, ktorý sa používa pri stavbách krbu som ani ja sám do istého času netušil, lebo to sa nemáš z kade dozvedieť, až kým nejaký seriózny krbár ťa na to neupozorní, že áno aj toto je vec, na ktorú je dobré dať si bacha.
Si vezmi, že zima poriadne ešte ani nezačala a už som počul od známeho, že niekde pri nich nejakým susedovcom dom zhorel. Zrekonštruovali si ho, ale krb asi nie alebo neviem a všetko, čo do toho domu mali je už na popol :?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 07. Nov 2018 6:42:32 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
Toto sa mohlo veľmi rýchlo stať, ak nemali zrekonštruovaný krb alebo ak ho nemali vyčistený, prípadne komín, nechápem prečo toto ľudia zanedbávajú, ak keby sme si neuvedomovali s čím sa zahrávame, že fakt môžme za pár sekúnd prísť o strechu nad hlavou a pritom kvôli v podstate maličkosti. Že stačil by jeden telefonát, jedno stretnutie a všetko by mohlo byť inak :/


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 08. Nov 2018 8:42:50 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 23. Jún 2018 5:55:13
Príspevky: 43
Bydlisko: Prievidza
verim tomu, ze je to ine, kedze to aj vzal, za normalnych okolnosti, keby mu to niekto iny rozpraval, tak asi len tazko by nieco take pripustil a duplom by nepripustil, ze by sa niekedy mohol mylit, co si, ale teraz narazila kosa na kamen a otvorili sa mu oci :roll:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 09. Nov 2018 8:41:12 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 07. Apr 2017 11:05:13
Príspevky: 79
Zatial som sa tu docital len vyhody krbu aspon z toho, co ste pisali pokial som sa dostal. Zaujimalo by ma ci ozaj ste nespozorovali nieco preco by ste si povedali, ze uz by som viac do toho nesiel alebo cosi take. Nie je citit v miestnostiach dym z krbu? Napriklad?
Zaujima ma take to bezne pouzivanie krbu, pravidelne v zime, ci to neprinasa nejake nezdary.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 12. Nov 2018 7:57:40 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 20. Dec 2017 9:53:27
Príspevky: 38
Bydlisko: Poprad
Marrrek! Predtym jak som sa rozhodol pre krb, tak som si zvazoval toto rozhodnutie z kazdej strany. Zaujimala ma efektivita kurenia. Zaujimalo ma, ci je to vyhodne aj po financnej stranke, co stoji taka realizacia. Zaujimalo ma to ako spravit to kurenie aby to aj dobre vyzeralo aj aby to malo v dome zmysel a dospel som k tomu, ze kurenie krbom je skvela varianta, ci uz na kurenie len v prechodnom obdobi alebo aj pocas celej zimy. Ze aj ako doplnkove kurenie ale kludne aj ako normalna varianta kurenia. Za mna nevyhody to nema :-)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 14. Nov 2018 7:52:07 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 07. Apr 2017 11:05:13
Príspevky: 79
Ak tomu teda dobre rozumiem, tak nevyhody neregistrujes?
Ze by bolo nieco preco by si dnes urobil ine rozhodnutie? Ty mas kurenie krbom riesene ako doplnkove kurenie? Alebo ako primarne?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 15. Nov 2018 11:54:59 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 20. Dec 2017 9:53:27
Príspevky: 38
Bydlisko: Poprad
Marrrek! Keby som nieco spozoroval, tak by som ti o tom napisal, ale nemam pocit, ze by toto malo nejake nevyhody a to teda uz nejaky cas s krbom fungujeme :)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1525 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt