Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 13:34:15


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 14. Dec 2018 7:34:25 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 26. Apr 2017 12:29:34
Príspevky: 56
to aké bude to sklo, či bude špinavé ovplyvňuje viacero faktorov. Áno je to aj spôsob kúrenia, ale taktiež na to treba myslieť už pri kúpe krbovej vložky a informovať sa, či má systém čistého skla, či ten vzduch v krbovej vložke prúdi tak aby akoby omýval sklo ;)
Lebo myslím, že kvalitné vložky by to mali mať. My máme krb od Deltaka a neviem si predstaviť, že by sme tento systém nemali, rovnako ako aj kvalitný Full Heat System, čo sa spaľovania týka ;)

_________________
Ak chcete niečo zmeniť, tvorte.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Ned 16. Dec 2018 10:39:21 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 20. Dec 2017 9:53:27
Príspevky: 38
Bydlisko: Poprad
ByvamSi! S prvom vetou, ktoru si napisal sa stotoznujem, to ano. Co sa tyka tej druhej tak tiez, lenze nemyslim si, ze by krb mal nejake nevyhody, krb mame uz dlhsiu dobu a ziadne som nespozoroval. Ale myslim, ze to je aj tym, ci clovek pri vybere a stavbe krbu stavia na kvalitu alebo radsej na nieco ine. Je mozne, ze my keby sme stavali na cene a nie na kvalite, tak by sa aj nejake nevyhody nasli, ale takto, kedze mame krb poriadne spraveny tak nemam problem s nicim.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Ned 16. Dec 2018 12:01:37 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 29. Mar 2017 9:06:23
Príspevky: 69
toto čo si napísal je podľa mňa dnes už úplne logické, no nie??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 17. Dec 2018 10:38:45 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 20. Dec 2017 9:53:27
Príspevky: 38
Bydlisko: Poprad
Marocco! Mozno pre mna a pre teba ano. Ale nie pre kazdeho. Viem ako to bolo na zaciatku u mna, tiez mi kedysi tieto veci neboli az take jasne a neuvedomoval som si ich a myslim, ze takych ludi je este stale vela, co nemaju v tomto jasno, ze im nedochadzaju.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 02. Jan 2019 9:19:16 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 15. Feb 2018 12:25:41
Príspevky: 60
Bydlisko: Senec
@sakko v takýchto prípadoch je potom dobré dať si poradiť, tak ako som si aj ja dal poradiť od známeho, že on ma oboznámil s vecami ako sa majú, ako krb vyberať, na koho sa obrátiť a najmä čo je dôležité aby som si vedel nejaké veci zvážiť aj sám ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 03. Jan 2019 9:54:51 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 8:02:13
Príspevky: 59
ale ste mi tu toho popisali kym som tu nebol, ale som rad, idem si to vsetko precitat, snad pochopim, co sa mi snazite povedat, lebo mnohe veci su pre mna fakt nove, ze totalne novinky a mam co robit, aby som si dal dokopy dva a dva :D :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 04. Jan 2019 10:21:18 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 26. Apr 2017 12:29:34
Príspevky: 56
prečítaj si, ja som ti tiež napísal veci čo viem, čo som sa dozvedel počas toho ako som krb riešil u nás doma. Veľa vecí som na začiatku netušil, ale všetko som sa dozvedel, len musíš chcieť vedieť, musíš sa o to zaujímať aby si vedel sa posunúť ďalej a rozhodnúť, čo a jak.
Verím, že máš pocit miestami, že to nebude jednoduché, ale neboj sa nejako to dobačuješ ;)

_________________
Ak chcete niečo zmeniť, tvorte.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 07. Jan 2019 17:41:39 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 8:02:13
Príspevky: 59
precital som si to, zapisal som si mnoho veci, aby som vedel urobit nejake tie kroky dalej, aby som vedel pokrocit a citam som aj to, co ty si mi pisal a uz sa v tom tak o nieco viac orientujem ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 08. Jan 2019 7:30:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 26. Apr 2017 12:29:34
Príspevky: 56
je dobré vedieť niektoré veci a je podľa mňa ešte lepšie obrátiť sa na skúseného krbára v tomto smere, lebo bezpečnosť pri stavaní krbu by proste mala byť na prvom mieste.
Ďalej som ti písal aj o systéme, ktorý majú krbové vložky, prirodzene nie každé. Ten systém je super vec, ktorá ešte viac kúrenie zefektívni :)

_________________
Ak chcete niečo zmeniť, tvorte.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 09. Jan 2019 6:53:42 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 04. Nov 2016 11:55:38
Príspevky: 49
Fajn je to, ze tento system nie je samozrejmost, ze tym padom si clovek vie porovnat efektivitu krbovej vlozky, jej prepracovanie a podobne veci.
Mnohe znacky vobec nemaju spalovanie nejako premyslene, nejako prepracovane a to moze byt chybou, to moze byt si myslim pre uzivatela casto sklamanim :x


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 25 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt