Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 9:16:12


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1525 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 21. Nov 2019 18:01:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 10. Nov 2016 9:03:46
Príspevky: 57
Ano majomak, super je aj to, ze krbove vlozky maju aj regulovatelny vykon ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 25. Nov 2019 10:29:08 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 25. Okt 2017 13:34:20
Príspevky: 59
Bydlisko: Čierny Balog
to ano, ale aj tak treba prizerat na tu velkost lebo od tej zalezi vykon, cim vacsia vlozka, tym vacsi vykon, treba to brat na zaklade tepelnych strat ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 26. Nov 2019 9:57:22 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Apr 2017 11:28:18
Príspevky: 68
Caute, majomak ak je vsetko ako ma byt tak nie je vobec dovod na to aby to dlhsie trvalo. Ale preto je potrebne mat aj ujasnene, ze aky externy privod vzduchu, ze z kade aby to bolo dobre. Taktiez si treba pri stavbe domu rozmysliet dobre umiestnenie krbu, cize je dobre co najskor si nad to sadnut s krbarom, aby vedel poradit, aby sa s tym este dalo nieco robit ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 27. Nov 2019 8:23:18 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Mar 2018 10:57:05
Príspevky: 60
Bydlisko: Ilava
TO ANO, SICE V PODSTATE NIE JE NEJAKO ZAKONOM DANE, ZE JE POTREBNE MAT KU KRBU EXTERNY PRIVOD VZDUCHU, ALE NAPRIKLAD FIRMA DELTAKO, S KTOROU JA MAM SKUSENOST, TAK ONI TO ODPORUCAJU A TO HNED Z NIEKOLKYCH DOVODOV.
NAJLEPSIE JE AK TEN VZDUCH IDE PRIAMO Z VONKU, ALE KED SA KRB RIESI NEJAKO DODATOCNE, ZE SA NEDA Z VONKU, TAK POTOM JE AJ MOZNOST, ZE NAPRIKLAD SA UROBI PRIVOD Z PODKROVIA. ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 28. Nov 2019 18:59:06 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 29. Mar 2017 9:06:23
Príspevky: 72
áno áno bondro toto je podľa mňa dnes veľmi podstatné pri moderných krbových vložkách, nech sa neberie vzduch z vnútra, z obývačky alebo tak ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 29. Nov 2019 8:48:45 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Mar 2018 10:57:05
Príspevky: 60
Bydlisko: Ilava
TO BY ANI NEBOLO DOBRE, KEDYSI SA TO TAK ROBILO, ALE PODLA MNA TO NIE JE DOBRE, PRETOZE TEN VZDUCH TO JE POTOM CITIT, ZE JE BRANY Z MIESTNOSTI, JE TAZKY A TO NENI DOBRE, PRETO JE LEPSIE, KED JE VYRIESENY EXTERNY PRIVOD VZDUCHU ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 02. Dec 2019 12:41:25 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 11. Okt 2016 8:29:55
Príspevky: 46
Áno to, že to je citeľné to môžem potvrdiť, predsa len je to rozdiel a krbári vedia prečo to tak odporúčajú.
Nie je to len tak pre srandu králikov ako sa hovorí, ale má to význam.
Rovnako treba ale brať do úvahy aj to, že pri krbe je podstatné vedieť aj to, že ako v ňom kúriť, rozkurovať, či zvrchu či zo spodu a čo môže nesprávne kúrenie spôsobiť ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 02. Dec 2019 14:35:53 
diskutér

Registrovaný: Pia 30. Sep 2016 13:47:35
Príspevky: 114
Cau bondro - nie je to sice zakonom dane, ale mohlo by to byt. Napriklad ja by som to privital, lebo je to dobra vec, ale napriklad vidis, ze aj revizia komina je dana, ze to musi byt, musis mat od krbu papiere v poriadku, aby vsetko bolo v ramci zakonu, aby vsetko sedelo a stale sa najdu ludia, co su schopni si to urobit na tajnasa. Bez nejakych dokladov. Bez nejakych odbornych kontrol.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 03. Dec 2019 7:04:14 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Mar 2018 10:57:05
Príspevky: 60
Bydlisko: Ilava
ASI TAK, VSETKO MA NEJAKE OPODSTATNENIE, PRETO SOM NAZORU, ZE AJ V DNESNEJ DOBE JE VELMI PODSTATNE TO ABY CLOVEK SA STRETOL S NIEKYM KTO JE Z FACHU, KTO VIE AKO KURENIE FUNGUJE, CO VSETKO JE POTREBNE PRE BEZPROBLEMOVE KURENIE KRBOM A PODOBNE VECI.
STUPJAKRADO, POVIEM TI, ALE ZE NIE KAZDY KRBAR VIE ZABEZPECIT VYBAVIT REVIZIU KOMINA, SU PRIPADY KEDY SI TO CLOVEK MUSI ZARIADIT SAM CEZ NIEKOHO, CIZE ZBYTOCNE STAROSTI A BEHACKY NAVYSE


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 04. Dec 2019 9:03:47 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 28. Feb 2017 12:18:10
Príspevky: 80
Bondro ano, to mas tak ako napriklad mam kamarata co si krbovu vlozku sam kupil, na obostavbu si volal nejakeho murara, na zapojenie, ze ako rozvody pojdu, na to si volal niekoho dalsieho a plus potom este kominara, ci je komin tak jak ma byt. Cize kopa ludi zbytocne a kopa penazi len tak.
Ale to zase potom je uz aj o tom, ci si clovek da poradit, ja som mu chcelo pomoct, dat tip, ale nechcel mal vlastnu hlavu, tak budis no :roll:


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1525 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt