Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 25. Apr 2024 8:16:13


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1526 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 08. Jan 2020 18:23:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 04. Nov 2016 11:55:38
Príspevky: 49
A myslim, ze to nestoji zato. Tie usetrene peniaze, neni to zase tolko co by to vytrhlo cloveka z biedy. Radsej dat do toho, nech je citit to teplo aj potom, po vyhasnuti.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 09. Jan 2020 9:58:50 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 15. Nov 2016 10:50:19
Príspevky: 66
Je nutné mať urobené výduchy do izieb na poschodí? Teda či je to lepšie to mať tak urobené alebo ako je najlepšie mať krb urobený??
Tiež by som chcel vedieť, že ako sa výduchy riešia napríklad pri nejakom bungalove alebo tak, predsa len tam je to asi komplikovanejšie nie??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 09. Jan 2020 11:36:37 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 01. Jún 2017 19:45:49
Príspevky: 44
Bydlisko: Ružomberok
Podľa mňa to netreba mať, niekto to vôbec nemá a vykúri sa aj tak, veď sa dá urobiť aj tak aby teplo išlo do radiátorov nie? Prípadne aj tak alebo otvorené dvere keď sa na izbách nechajú otvorené tak to teplo sa dostane všade :|


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 10. Jan 2020 9:11:55 
diskutér

Registrovaný: Uto 29. Nov 2016 11:03:57
Príspevky: 145
V nasom rodicovskom dome to bolo tak spravene lebo to bol strasne velky dom, takze tam boli tie vyduchy hore do jednej izby. Ale zalezi asi od toho aky velky je dom. Ale ta moznost viest to teplo do radiatorov je celkom zaujimava, ak sa to teda da


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 10. Jan 2020 11:41:20 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 20. Dec 2017 9:53:27
Príspevky: 38
Bydlisko: Poprad
Croccus! Zaujimava ako pre koho. To je dobre sa poradit s niekym od fachu, kto vie co je vhodne, ako bude najlepsie sa dat cely dom vykurit. Sak v podstate teplo ide hore, cize vykurit poschodie to nie je nejaky problem povedal by som v podstate aj bez vyduchov. Ale dost zalezi ako je rieseny ten samotny dom. To treba vidiet, podorys, kde chce byt krb a pod.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 10. Jan 2020 12:57:27 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 07. Dec 2017 9:05:34
Príspevky: 32
Bydlisko: Partizánske
Ked potom aj na material obostavby treba dat pozor, lebo uz som pocul take rozne sposoby ako na obostavbe usetrit, co tam podavat, ze som sa az za hlavu chytal.
Niekomu je uplne jedno, ze ta teplota, ktorej musi material odolat je fest vysoka a nezvladne to akykolvek material


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 10. Jan 2020 13:55:25 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Okt 2016 6:38:28
Príspevky: 67
To je ako ked niekto si postavi krb z ytongu napriklad a z najbeznejsie dostupneho lepidla a mysli si, ze je to OK. Pritom ani to nema sancu vydrzat tie vysoke teploty a duplom nie dlhodobo, ked sa napriklad v zime kuri kazdy jeden den.
Tych materialov je velmi vela, ktore si myslime ako laici, ze sa mozu pouzivat a pritom opak je pravdou. Uz som pocula napriklad aj take, ze zo sadrokartonu, lebo ze sak ten je ohnovzdorny :roll:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 14. Jan 2020 11:00:57 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Nov 2016 8:43:14
Príspevky: 87
co je? Ohnovzdorny? To akoze je co za nezmysel?? :D :lol:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 14. Jan 2020 12:38:29 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 01. Mar 2016 10:08:53
Príspevky: 69
JUANESO

neviem akoze poviem ti, ze ja som zena do tychto veci sa malo rozumiem, skor moj muz by sa vedel na tuto temu zapojit, ale uz aj mne pride ako blaznovstvo robit obostavbu len tak zo sadracu alebo z niecoho takeho, ved pri kureni musi odolat ten material takej vysokej teplote, ze to hocktory nezvladne


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 14. Jan 2020 14:25:21 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 29. Máj 2017 8:25:27
Príspevky: 74
Obostavba , heh tak to som este nepocul. Vies naj je taketo veci nechat na niekoho, kto sa tomu rozumie :) Vsak ale to nejde priamo na krb, ze by to malo zhoriet

_________________
moj dom moj hrad


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1526 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt