Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 25. Apr 2024 14:59:39


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1526 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 15. Jan 2020 12:35:41 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 19. Máj 2017 10:25:16
Príspevky: 44
cmiro zhorieť nie, ale predsa o akej teplote sa pri krbe bavíme? to nie je 30 stupňov, to sú oveľa vyššie teploty a pri nekvalitnom materiáli by sa mohlo stať, že tá obostavba praskne, poškodí sa a v takom prípade je potrebné to len všetko na komplet spraviť na novo :|
hlavé aby na obostavbu boli použité materiály, ktoré sú v súlade s platnými normami o požiarnej bezpečnosti


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 15. Jan 2020 13:46:10 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 29. Máj 2017 8:25:27
Príspevky: 74
Nepredpokladam, ze by niekto robil konstrukciu s osb dosky... Preto si mozno aj myslim, ze by si taketo veci nemali robit ludia sami, ale mali by to prenechat odbornikom

_________________
moj dom moj hrad


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 15. Jan 2020 20:55:08 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Okt 2016 6:38:28
Príspevky: 67
Cmiro to som si aj ja myslela, ale niekto ked nevie, nema skusenost tak mu je to jedno, aj mne to bolo na zaciatku. Tiez som najskor chcela setrit kde sa da a tak, ale potom nastastie ma v tom muz nenechal samu a spolu sme si nad to sadli a dohodli sa, ze si to nebudeme robit samy.
To by sme si na triko nevzali :roll:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 16. Jan 2020 8:49:06 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 24. Feb 2017 11:52:22
Príspevky: 73
len pre niekoho to možno je zo začiatku prekvapenie, čo taký krb stojí, myslím na komplet celý. Najskôr som aj ja trochu bol taký nesvoj, že ako to vychádza, že je to dosť, ale keď už sme sa rozhodli, vybrali sme si akú krbovú vložku chceme, že ako presklenú, s akým výkonom a všetky podrobnosti okolo toho, tak vtedy som už si povedal, že teda nech je to celé ako má byť, lebo čo na tom gre krbu nebudem šetriť a na obostavbe hej? To by mi nedalo asi spávať.
Ešteže mám známeho, čo majú tiež takéto kúrenie, že mi vedel poradiť na čo sa zamerať, na čo klásť dôraz ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 16. Jan 2020 11:12:59 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 27. Júl 2017 9:34:13
Príspevky: 50
Bydlisko: Zlaté Moravce
- keď má skúsenosť tak aspoň ti netvrdil, že budeš mať bordel v obývačke ako mne jeden kamarát, či? - :?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 16. Jan 2020 14:34:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 07. Apr 2017 11:05:13
Príspevky: 79
To ti akoze kto tvrdil a na zaklade coho???


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Sob 18. Jan 2020 14:16:55 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 27. Júl 2017 9:34:13
Príspevky: 50
Bydlisko: Zlaté Moravce
- neviem, vraj na základe skúsenosti jeho známych, akože ja si dám povedať, poradiť, ale v tomto prípade som rád, že som išiel po svojom, že som neriešil, nezamýšľal sa nad tým, predsa len keby to bolo tak ako mi tvrdil tak myslím, že len málokto by mal doma takéto kúrenie a teda domov s krbom je kvantum aspoň podľa toho čo viem, čo poznám už aj vo svojom okolí ;) je možné, že niekto má bordel, kotolňu aj v obývačke, keď nevie kúriť alebo neviem čo, ale teda my nemáme ;) -


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Sob 18. Jan 2020 18:23:33 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 18. Dec 2017 16:53:28
Príspevky: 54
Bydlisko: Galanta
:D

cmiro..ked mas obmedzeny rozpocet a nemas dostatok informacii tak ozaj ti barsco zide na um..rozne spekulacie..ale je lepsie sa tomu vyhnut..je lepsie to robit z materialov, ktore vydrzia..ktore zvladnu roky rokuce vysoke teploty bez toho aby zacali praskat alebo sa rozpadavat..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 20. Jan 2020 8:52:01 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 13. Júl 2017 8:34:11
Príspevky: 32
Bydlisko: Trnava
caute tak ja toho vela neviem o technologiach o tom co je vhodne a nevhodne pri stavbe takychto veci, ale viem jedno, ze do osb dosiek ani do nicoho takeho by som nesiel, ani teraz, to uz mi staci ze sa nad tym zamyslim a myslim, ze to neni dobry napad :?
ale kvoli niecomu inemu som sem prisiel, chcel som sa informovat ako je to s reviziou komina, kto to zabezpecuje? na to si mam najst kominara?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 20. Jan 2020 12:59:08 
diskutér

Registrovaný: Pia 14. Okt 2016 12:20:17
Príspevky: 109
Mozes si aj ty najst niekoho na to, kto ti to spravi tu reviziu, aby to bolo v poriadku, co sa tyka aj papierov, ale su firmy, co sa stavbe krbov venuju a zabezpecia ti to, ze maju svoje kontakty, ze ty nemusi nikde nikoho zhanat ;)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1526 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 25 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt