Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 15:19:42


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 25. Mar 2020 16:45:24 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 19. Okt 2017 11:45:43
Príspevky: 65
Bydlisko: Bratislava
Je dobre na toto mysliet. Aj ked osobne teda radsej myslim na pozitivne veci, nie na negativne, ale keby nieco tak treba mat istotu.
My kurime v krbe uz dlhsie, odkedy ho mame tak v zime dostava poriadne zabrat, nevidim dovod preco by sme mali kurit inym sposobom, ked mame moznost kurit drevom, co je aj ekologicke, aj ucinne a najma to teplo je dobre, prijemne co sa tyka pocitu. Teraz ako som doma, ze mam klud, ze robim nieco z domu, tak mam tak vo zvyku vecer si ku krbu sadnut a precitat si aspon par stran z knihy.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 27. Mar 2020 9:47:26 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 02. Dec 2016 11:51:08
Príspevky: 47
Akcak mne sa toto, čo píšeš ešte neušlo, lebo pri krbe väčšinou sedí moja manželka večer a cez deň na to nejako času nemám, keďže je pekne na dvore je roboty a roboty, ktorá nepočká.
Ale včera akurát doobeda som sa dal, že vyčistím celý krb aj sklo, síce nebolo nejako špinavé, že začmudené, keďže máme krb so systémom čistého skla, ktorý tomu zabraňuje, ale mal som takú potrebu :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 30. Mar 2020 8:51:12 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 02. Aug 2017 14:10:08
Príspevky: 51
Bydlisko: Skalica
Ako myslíš ten systém,že sa ti nejak nešpiní? Či ako? Ach aj s týmto počasím, keď je človek takto doma a má dvor, tak je to pekné počasie fajn, no zas keď je takto zima aspoň sa ľudia po vonku moc zbytočne nepremávajú


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 30. Mar 2020 17:21:50 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 02. Dec 2016 11:51:08
Príspevky: 47
Systém čistého skla zabezpečuje aby sa čo najväčšie nečistoty nechytali na sklo, aby nebolo hneď špinavé, hneď čierne už po chvíľke kúrenia.
Tento systém veľmi dobre funguje keď sa dá krbová vložka napojiť na externý prívod vzduchu. Aj na toto treba myslieť pri výbere krbovej vložky, či siahneme po oceľovej alebo liatinovej lebo to má tiež súvis s týmto systémom.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 31. Mar 2020 13:13:17 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 16. Feb 2017 14:56:35
Príspevky: 67
Hlavak...ten system cisteho skla vlastne to je o tom ako prudi vzduch v krbovej vlozke, ze pred sklom si to urobi akoby taku ochrannu barieru, aby sa nechytalo vsetko na sklo...pri lacnych krboch vidis, ze uz po prvom, druhom kureni je sklo uplne cierne a nevidis vobec ohen...co je velka skoda, to potom z toho ani nemas taky dobre pocit akoby z takehoto kurenia podla mna mal byt...s tym premavanim sa momentalne po vonku som uz vela cital...nastastie my sme len doma...ideme niekam len v najnutnejsom pripade aj to len do obchodu...teraz ocenujem to, ze sme sa s niektorymi vecami poponahlali...ze som kadeco neodkladal...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Sob 04. Apr 2020 16:32:55 
diskutér

Registrovaný: Str 24. Feb 2016 9:22:11
Príspevky: 101
Hromos, ale tak toto sa nedalo predpokladať, že niečo takéto sa udeje. Tiež by som daktoré veci neodkladal a na plno by som sa do nich vrhol, ale kto vedel.
Akým spôsobom ty sklo čistíš?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 06. Apr 2020 18:24:17 
diskutér

Registrovaný: Str 26. Okt 2016 13:32:25
Príspevky: 108
Gabo dá sa to popolom a vlhkou handrou, to je také najúčinnejšie a zároveň aj najjednoduchšie riešenie :P


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 08. Apr 2020 13:45:51 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 16. Feb 2017 14:56:35
Príspevky: 67
Gabo926...zo zaciatku som myslel, ze budem kupovat rozne tie cistiace prostriedky na to, ale nie...staci popol a ide to...navod som si nasiel tu https://www.krby-deltako.sk/2019/07/13/ ... si-sposob/ je tam popisane ako sa to sklo cisti jednoducho pomocou popolu a ani to netrva dlho...ale to ako velmi sa zanesie to sklo zalezi aj od toho akym sposobom sa kuri ako sa drevo uklada do krbovej vlozky, ako sa rozkuruje...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 20. Apr 2020 15:04:34 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 01. Jún 2017 19:45:49
Príspevky: 40
Bydlisko: Ružomberok
Hromos tieto informácie si sa ty dozvedel akože len z tohto akoby blogu? Alebo ešte nejako inak?
Koľko trvala stavba krbu, kým sa dal normálne používať? Ste ho skúšali aj skôr ako ste sa nasťahovali, či nie?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 21. Apr 2020 11:04:11 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 26. Okt 2017 8:42:50
Príspevky: 21
Bydlisko: Bratislava
nazdar - zabezpečujete si aj pravidelnú kontrolu komína? keď ste krb robili tak ste si volali na to aj kominára, aby to bolo všetko ako má byť?
hromos - aj ja som teraz len doma, akurát na stavbu, čo chodíme, čo doľadujeme nejaké veci, lebo je toho stále kvantum čo nás čaká


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 25 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt