Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 11:21:51


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 21. Júl 2020 10:34:44 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 23. Feb 2016 10:00:27
Príspevky: 92
hlavak niekolko tisicok si priprav, ak chces aby to bol kvalitny krb, aj obostavba aj samotna vlozka.
Priznam sa, ze ja som pozeral aj v hobby marketoch krbove vlozky, lebo boli cenovo najdostupnejsie, ale to bola taka utopia, ze az nechapem ako som si mohol mysliet, ze za par stoviek krb mi moze bez problemov sluzit roky. Esteze som sa stretol so znamym a ten mi povedal, ze cca po piatich rokoch mu vlozka praskla tak vtedy som to cele prehodnotil, reku tak toto nie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 23. Júl 2020 14:00:40 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Dec 2016 11:07:39
Príspevky: 64
Timco a to nie si jediný, čo po tom pozeral, ono to poteší keď vidíš nejakú lukratívnu cenu, ale tam to všetko začína aj končí :mrgreen: :mrgreen:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 27. Júl 2020 8:48:06 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 07. Okt 2016 9:20:08
Príspevky: 41
Hlavak je dobre, ked mas predstavu uz teraz o tom, co chces v dome, projekt uz mate ked chcete stavat, ze jo?
Dobre je mat ku krbu externy privod vzduchu na to mysli uz pri stavbe, lebo to sa robi pocas toho uz. Nie potom dodatocne, lebo to by bolo zbytocne komplikovane. Ide pri tom o to aby ti krb nebral vzduch z izieb, z miestnosti, ale aby bral z vonku, pripadne sa robieva ze z povaly alebo z chodby, ked sa to uz inak vyriesit neda. Ale najidealnejsie je zvonku priamo.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 27. Júl 2020 21:26:36 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 30. Nov 2017 9:01:23
Príspevky: 76
Bydlisko: Dunajská Streda
Vidíš toto by ma ani napríklad nenapadlo, tiež riešime otázku krbu, no ja sa v tom moc nevyznám čo sa týka tých technických vecí. Skôr by som mala otázku, či napríklad tie presklenné z viacerých strán majú nejaké nevýhody oproti tým klasickým krbovým vložkám


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 28. Júl 2020 15:03:53 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 23. Okt 2017 18:47:30
Príspevky: 62
Bydlisko: Trenčín
hemela - riešite ešte len projekt alebo si chcete krb dorábať. Ako chápem že vizuálna stránka je dôležitá, no osobne by ma skôr zaujímali parametre a tak


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 29. Júl 2020 10:44:05 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Mar 2017 8:12:41
Príspevky: 44
hemela nevyhody? Nema to nevyhody, praveze vidim v tom ovela viacej vyhod. Mas moznost vidiet ohen z viacerych stran, co ozvlastni aj interier. Viac sala z takeho krbu cez to sklo teplo, je to podla mna lepsie ako ked je len zpredu, ale prirodzene to zalezi aj od umiestnenia krbu v miestnosti a celkovo podorysu domu, do ktoreho by mal byt krb umiestneny.
Koloman kazdy to ma inak, kazdemu na inych veciach zalezi, vseobecne je to tak, ze zeny prizeraju viacero na vzhlad :mrgreen:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 29. Júl 2020 15:50:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 30. Nov 2017 9:01:23
Príspevky: 76
Bydlisko: Dunajská Streda
Áno to dáva zmysel a ako podľa mňa to vyzerá nadčasovo. No taký je najlepšie asi plánovať hneď na začiatku ešte pri projekte. Aj keď ako nemám pocit, že by sme ho nejak extra potrebovali, no páči sa mi tá atmosféra, ktorú vie to teplo a svetlo z neho v zime vyčarovať


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 29. Júl 2020 16:15:51 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 24. Nov 2017 15:27:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Hlohovec
Vedeli by ste mi doporučiť nejakú firmu, ktorá by mi krb vedela aj tak povediac dorobiť do už hotového domu. Najskôr sme ho ani len nechceli, no časom sme došli na to, že by to bolo fajn a pokiaľ sú možnosti, tak by som ho chcel využiť


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 30. Júl 2020 12:58:08 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 08. Jún 2019 9:58:15
Príspevky: 73
Bydlisko: Bratislava
izy dobra firma ti to dokaze urobit, ale v akom si stadiu, ked si staval dom, tak si urobil na krb nejaku akoby predpripravu, ze aby si si ho dodatocne mohol dat?
lebo od toho vela zavisi, ale da sa dorobit vsetko, len to chce niekoho so skusenostami, odhodlanie a peniaze, lebo ak teda bude treba urobit vsetko od zaciatku, tak to bude stat nejaky ten penaz ale s tym musis ratat ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 31. Júl 2020 7:39:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 24. Nov 2017 15:27:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Hlohovec
Vieš čo my sme dom nestavali, proste sme ho kúpili postavený. Predpríprava tam je, čo sa hlavne komína týka. Ja by som asi potreboval, aby ma niekto poslal do konkrétnej firmy a všetko som mal nachystané :) Odhodlanie máme a zatiaľ aj peniaze, tak by som sa rád to toho vrhol čo najskôr. Ty máš krb? Alebo dobrý tip na firmu, ktorú by som mohol osloviť?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt