Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Str 24. Apr 2024 17:10:43


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1526 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 06. Apr 2017 8:02:02 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 16. Feb 2017 14:56:35
Príspevky: 67
Caute vdaka za rady. Bolo to Deltako, ta firma pri ktorej sa pristavili...tak som sa pytal na jej pocity, co na nich hovori, ci s nimi riesili aj nejake veci a hovorila, ze celkom fajn...ze z pristupu bola milo prekvapena, ze jej vysvetlili mnoho veci, ale aj tak ze to nie je jej parketa tak sme to uzavreli tak, ze ked sa bude chciet dalej s tymto posunut tak musime najskor vyriesit stretnutie na predajni a potom uvidime ako a s cim zacneme :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 10. Apr 2017 13:17:55 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Feb 2016 15:33:13
Príspevky: 81
hromos píše:
Caute vdaka za rady. Bolo to Deltako, ta firma pri ktorej sa pristavili...tak som sa pytal na jej pocity, co na nich hovori, ci s nimi riesili aj nejake veci a hovorila, ze celkom fajn...ze z pristupu bola milo prekvapena, ze jej vysvetlili mnoho veci, ale aj tak ze to nie je jej parketa tak sme to uzavreli tak, ze ked sa bude chciet dalej s tymto posunut tak musime najskor vyriesit stretnutie na predajni a potom uvidime ako a s cim zacneme :)


Tak to bude asi vhodné riešenie. Zájsť na predajňu, aj keď myslím, že veľmi dôležité bude aby sa z firmy prišli pozrieť na krb terajší v akom je stave. Pretože bez toho vám nebudú podľa mňa vedieť povedať, či bude najvhodnejšie to zbúrať a stavať na novo alebo či by sa to dalo ešte nejakým spôsobom zachrániť. Ale podľa mňa by bolo vhodné to riešiť čo najskôr pretože, bez tohto sa v ďalšej nejakej rekonštrukcii sestra nepohne ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 11. Apr 2017 10:29:55 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
Viete mi poradiť po akom výkone pri krbovej vložke sa mám pozerať, keď chcem aby krb bol schopný vykúriť mi celý dom? Neviem čo je podstatné riešiť. Treba vyberať podľa rozlohy alebo načo sa mám zamerať aby som správnu vložku vybral? Krb máme v projekte od začiatku avšak ešte ani zďaleka nevieme kto nám ho bude robiť, keďže ešte som nekúpil ani len krbovú vložku :/


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 12. Apr 2017 8:00:27 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 23. Feb 2016 10:00:27
Príspevky: 92
doros píše:
Viete mi poradiť po akom výkone pri krbovej vložke sa mám pozerať, keď chcem aby krb bol schopný vykúriť mi celý dom? Neviem čo je podstatné riešiť. Treba vyberať podľa rozlohy alebo načo sa mám zamerať aby som správnu vložku vybral? Krb máme v projekte od začiatku avšak ešte ani zďaleka nevieme kto nám ho bude robiť, keďže ešte som nekúpil ani len krbovú vložku :/


je dolezite aka je rozloha domu, aky sposobom teda chces vykurovat, aj ked podla toho co pises, ze vykurit cely dom tak si myslim, ze by bolo najvyhodnejsie to riesit prieduchmi na poschodie. No a dalej samozrejme ake ma dom tepelne straty. Lenze tie pokial nemas na novo postaveny dom, ale mas dajme tomu zrekonstruovany alebo tak, tak sa k nim len tazko sam dopatras a bude potrebne ich dat niekomu vypocitat. Aj ked na druhej strane ak najdes krbara ktory ma dlhe roky praxe tak tieto veci nebudes musiet riesit


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 13. Apr 2017 9:08:25 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
No tak v mojom prípade to bude zrejme komplikovanejšie, keď sa riešia rozvody, prieduchy na poschodie ako si napísal, tak je potrebné aby prieduchy pokrývali celé poschodie? Či výstupy by mali byť v každej jednej miestosti a aj na chodbe alebo ako sa to štandardne rieši? Neviem si predstaviť ako to celé vymyslieť aby to spĺňalo požiadavky ktoré mám už ako tak v hlave :/


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 18. Apr 2017 14:12:42 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 23. Feb 2016 10:00:27
Príspevky: 92
ako to myslis cele poschodie? Uplna staci ak budes mat prieduchy do dvoch miestnosti na poschodi a ked nechas dvere otvorene, tak to pekne cele poschodie prekuri a ak mas schodisko otvorene tak aj zo spodu ti pojde dost tepla hore, takze nie do kazdej izby myslim, ze to nie je potrebne roiesit :-)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 20. Apr 2017 10:21:25 
diskutér

Registrovaný: Str 24. Feb 2016 9:22:11
Príspevky: 101
Timčo mám taký pocit, že chcel urobiť prívod tepla do každej jednej izby. Čo ako aj ty píšeš je zbytočné, pretože ten dom sa dokáže vykúriť rýchlo a to stačí len nechať otvorené dvere nech ten vzduch prúdi. Je dobré sa ale o týchto veciach porozprávať v krbárom. Ten ti povie ako bude najvhodnejšie v tvojom prípade to riešiť. Ale ak ti môžem poradiť, tak sa zaujímaj aj o to aký materiál používajú pri stavbe krbu


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 24. Apr 2017 8:21:53 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Mar 2017 8:12:41
Príspevky: 44
gabo rad by som vedel co myslis tym ze aky material pouzivaju pri stavbe krbu z mojho pohladu kazdy krbar pouziva rovnaky material predsa len musia mat nejake stanovy ohladne aj takychto veci nie? podla mna je zbytocne tieto veci riesit a aj keby pouzivali iny tak co take moze material ovplyvnit?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 26. Apr 2017 11:00:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 20. Apr 2017 8:59:53
Príspevky: 69
salowel píše:
gabo rad by som vedel co myslis tym ze aky material pouzivaju pri stavbe krbu z mojho pohladu kazdy krbar pouziva rovnaky material predsa len musia mat nejake stanovy ohladne aj takychto veci nie? podla mna je zbytocne tieto veci riesit a aj keby pouzivali iny tak co take moze material ovplyvnit?


Nie su na to stanovy ani nic podobne. Aspon teda o tom neviem. Z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze ked budes hladat krbara, tak sa stretnes s roznymi cenovymi ponukami. Lacnejsie, drahsie. A co myslis, na com asi ti jedny setria? No bud na vlozke alebo na materiale, ktory by mal byt na obostavbu a to vsetko pouzity, logicke, nie?

_________________
Keď si sám naštiepeš drevo, zahreješ sa dvakrát.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 27. Apr 2017 11:07:35 
diskutér

Registrovaný: Str 24. Feb 2016 9:22:11
Príspevky: 101
Salowel už nado mnou je komentár, ktorý ti všetko vysvetlí. Ide o to, že materiálov je už niekoľko druhov. Avšak nie každý krbár začal využívať modernejšie, lepšie a najmä nie prašné materiály. Väčšinou tí čo sa prezentujú ako lacní krbári alebo prezentujú aké výhodné ponuky majú a tak, tak tí používajú lacnejšie materiály, prašné, ktoré z môjho pohľadu nie sú do nových domov vôbec vhodné :x


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1526 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt