Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 7:04:49


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 880 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 88  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pia 12. Mar 2021 10:46:10 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 28. Mar 2019 11:40:59
Príspevky: 43
Bydlisko: Bratislava
Woody tak ja som si cca sama nakreslila, ze co by som chcela ake rozlozenie izieb a taketo veci, ale tiez by som chcela keby si nad to so mnou sadol nejaky projektant, ktory mi povie, ze tak toto a toto ma zmysel, toto nie nech viem realne na com som, ci to co si predstavujem bude aj dobre.
Pri katalogovych domoch by som povedala, ze je velkym benefitom cena a preto sa k tomuto rieseniu vela ludi uchyluje. Ale mna zaujalo to, co som tu citala, ze su firmy, ktore aj stavaju a tiez aj projekty robia, ze navrhy, ze je to vsetko pod jednou strechou a to je to, co sa mi paci.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 12. Mar 2021 14:20:33 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 10:06:49
Príspevky: 98
Čo sa týka ceny, to je medzi nami, máme dohodu, že ak bude dobrý a prejde, tak dostane patričnú finančnú odmenu a môže použiť môj dom pri záverečnej práci v škole. Nevidím v tom žiaden risk, skôr len ten zisk. Čo sa týka katalógových domov ,tak áno cena je iná, ale mne ide teraz o jedinečnosť, ide o náš vysnívaný dom. No ja presne takú firmu o akej píšeš hľadám, no zatiaľ bez úspechu.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 12. Mar 2021 20:26:44 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 68
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Tak musíš rátať s tým, že projektant to bude musieť prekresliť ak to bude ok...
Takže budeš tým pádom platiť dvakrát, ale tak to je o inom, to si musíš sám zvážiť, ale tak potrebuješ mať najmä projekt originál s pečiatkou že je všetko okej ako má byť...
Sestra tá si dávali robiť Kontraktingu, oni majú aj svojich architektov, takže tento problém by bol u teba tým pádom vyriešený...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 15. Mar 2021 14:45:01 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 17. Okt 2016 9:21:47
Príspevky: 54
Zitiara je to fakt, ale ked si vezmes, ze vacsina ludi stavia dom len raz za zivot, tak myslim, ze ide hlavne o to aby bol podla predstav ked to ma byt byvanie podla nasich predstav.
Ja by som preto uz nepozeral na cenu pri projekte, lebo do stavby domu rovnako ako aj do architekta ma zmysel investovat.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 15. Mar 2021 15:17:23 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 10:06:49
Príspevky: 98
Tá firma čo spomínaš, stavia montované domy? Ako som už písal nechcem firmu čo stavia len typizované domy o taký dom nemám záujem. Čo sa týka projekti je mi jasné, že nemusí byť úplne ok a rátam s tým. No verím že bude vhodný na taký dom ako chcem. Ekologický a moderný


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 16. Mar 2021 14:22:09 
diskutér

Registrovaný: Uto 07. Feb 2017 9:44:45
Príspevky: 104
Ekologický z pohladu stavby je aký ? Nebojíš sa, že keď tam nebude chémia, že ti to zožere hmyz trebárs? Murovaná stavba je pred sa len murovaná a stále ľudia preferujú také stavby


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 16. Mar 2021 18:10:28 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 23. Feb 2018 12:41:10
Príspevky: 33
Bydlisko: Hlohovec
sony práveže dnes by som povedal, že veľa ľudí už začalo viacej preferovať drevodomy montované, lebo je to aj rýchlejšie postavené a životnosť je cca rovnaká ako pri murovanej stavbe, takže za mňa to má viacej výhod ;-)
neviem čo s chémiou píšeš, tie materiály sú istým spôsobom ošetrené aby sa takýto problém nestal, takže tvoje obavy sú úplne zbytočné ;-)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 17. Mar 2021 14:26:58 
diskutér

Registrovaný: Uto 07. Feb 2017 9:44:45
Príspevky: 104
Tie výhody si rád prečítam, pretože neviem o takých výhodách, ktoré by ma predsvedčili ,ísť do takej stavby.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 18. Mar 2021 13:04:30 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 10:06:49
Príspevky: 98
Sony24 píše:
Ekologický z pohladu stavby je aký ? Nebojíš sa, že keď tam nebude chémia, že ti to zožere hmyz trebárs? Murovaná stavba je pred sa len murovaná a stále ľudia preferujú také stavby


Nie nebojím, bol som v takých domoch a páči sa mi to, pokiaľ je to kvalitne spravneý dom s kvalitnými prvkami, tak vydrží roky rokúce, pokiaľ sa oň človek stará ako má


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 18. Mar 2021 13:22:54 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 29. Máj 2018 19:30:18
Príspevky: 73
...plaso takto my sme sa stretli u nich v Ziline kde sme si vsetko dohodli...ked islo o stavbu respektive o to ako pokracuju tak uz som to tu asi pisala, ze vlastne oni maju svojho stavbyveduceho takze my sme sa nejako starat nemuseli...nemuseli sme tam byt s nimi cele dni...praveze raz za cas sme sa tam zastavili aby sme videli ako pokracuju...akurat co sme si volali a sme sa informovali...ale vsetko im slo od ruky...nemali problem s nami komunikovat...dokonca aj ked sme okna vybrali tak stavbyveduci to odkomunikoval s dodavatelom, ze kedy by bolo najvhodnejsie prist a veci okolo toho...takze za mna dobre...woody neviem ako si predstavujes starat sa o ten dom, ale tam nie su nejake veci jak sa starat...v prvom rade ide o kvalitu pouzitych materialov a celkovo o kvalitu stavby...od toho sa odvija vsetko...ale zivotnost drevodomov je cca rovnaka ako beznych murovanych stavieb...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 880 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 88  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 21 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt