Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 11:30:31


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 889 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 89  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon 09. Aug 2021 14:32:44 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 27. Sep 2017 8:27:34
Príspevky: 31
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
plaso nevidim v tom problem a nevidim dovod, ze preco teda akoze by sa mal nejako ochladit skor, predsa len je to fakt, ze si vezmi, ze stavby z dreva sa stavaju uz roky rokuce cize nieco na tom bude :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 10. Aug 2021 8:39:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 08. Jún 2019 9:58:15
Príspevky: 73
Bydlisko: Bratislava
vykurovanie si das ake uznas za vhodne, to je viac menej na tebe, co sa ti bude zdat ako lepsia volba, cize potom je to len o tom aby to teplo neunikalo prec, takze tam zase raz treba davat pozor na vyber materialov, aby boli kvalitne, aby izolovali, aby ti zbytocne neslo teplo cez steny a strechu prec ;)
ale teda co viem, co teda som uz viackrat aj pocul, tak pri montovanych drevodomoch je fajn to, ze aj relativne rychlo vykuris, pretoze vela ludi siaha po mensich domkoch v dnesnej dobe a nevychladne, neni sa coho bat ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 10. Aug 2021 11:38:50 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 02. Dec 2016 11:51:08
Príspevky: 47
Macomes keď malo by to aj tak byť, že majú tieto domy nízke tepelné straty, len veľa ľudí ani len nemá predstavu o tom, že aký materiál by bolo najlepšie použiť, tak preto je dobré ako už aj pred časom som tu čítal ako niekto písal že komunikovať s firmou.
Aby proste vysvetlili ti, že prečo budú dávať to alebo ono, aké to má benefity, aké sú iné možnosti a čo je prečo lepšie a proste nejaké to porovnanie.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 11. Aug 2021 13:12:42 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 23. Feb 2018 12:41:10
Príspevky: 33
Bydlisko: Hlohovec
všetko záleží od izolácie, ale nie je to tak dávno, čo kamarát staval takýto dom, teda dával si postaviť a teda v zime už bývali a problém s teplom nemal ani len náhodou, my sme veď aj boli u nich na kolaudácii a všetko v pohode, mali teplúčko a hovoril, že vlastne len zakúri, nech je teplo a potom vypne, že vlastne tá podlahovka tak rýchlo nevychladne a že steny dobre teplo držia


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 13. Aug 2021 8:44:33 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 29. Máj 2018 19:30:18
Príspevky: 73
...plaso mozem ti napisat z vlastnej skusenosti...mame elektricke podlahove kurenie...zakurime a potom kurenie vypneme...lebo je zbytocne aby to islo stale...ten dom to teplo drzi...dnes firmy dost dbaju na to aby pouzivali kvalitne materialy najma teda ked ide o tepelno izolacne vlastnosti...lebo v dnesnej dobe coraz viacej ludi na to prizera...nam napriklad Kontrakting davali zvonku drevovlaknitu tvrdenu izolaciu Steico, ktora zabranuje aj nejakemu takemu prenikaniu chladu v zime cez steny...a podobne to posobi zase aj v lete, ze dom sa zbytocne neprehrieva...cize ma to svoje vyhody...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 16. Aug 2021 13:34:38 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 01. Mar 2016 10:08:53
Príspevky: 69
HRNCICA

suhlasim, tiez nemame problem vobec a dobre je to fakt, ze nemame teplo doma jak to byva v niektorych domoch :)
ja len proste co nemam rada ked sa najdu taki ludia, co vobec o drevodomoch nic nevedia a idu mudrovat to akoze ma dokaze nenormalne nahnevat!


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 18. Aug 2021 17:32:00 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 25. Okt 2017 13:34:20
Príspevky: 59
Bydlisko: Čierny Balog
hrncica toto je akoze nejaka speci izolacia? vy ste mali nejako predstavu aky material by mal byt pouzity? ze prehlad v tom ktore su kvalitnejsie a ktore menej kvalitne, ake su rozdiely v cenach a tak podobne?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 18. Aug 2021 20:02:18 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 01. Mar 2018 17:01:38
Príspevky: 17
Bydlisko: Bratislava
Hrncica - Vy ste si dávali vo viacerých firmách robiť ponuky na stavbu domu?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 19. Aug 2021 6:55:27 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 18. Dec 2017 16:53:28
Príspevky: 54
Bydlisko: Galanta
:D

chcel by som vedieť, že prečo vôbec ste sa pre montovaný dom rozhodli...tlačil vás akože nejako čas alebo jak mám tomu rozumieť?...prečo proste ste šli do toho, že montovaný za pár mesiacov?...nie je lepšie keď si ten dom akože sadne?...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 23. Aug 2021 14:15:25 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 74
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Strykofester to by som povedal, že nie je to celkom o tom, či človeka nejako tlačí čas alebo niečo...
Ale teda dozaista tak ako aj moju segru potešilo to, že montovaný drevodom sa dá postaviť za pár mesiacov, predstav si, že bývaš proste roky niekde v prenájme a už chceš z tade odísť, chceš mať svoj kľud, svoj priestor aj všetko no...
Sú aj také, ktoré sa dajú, že doslova za pár dní, ale to osobne si myslím, že je tak trochu risk, aspoň ja by som nemal do toho ísť, pri drevodome je niekoľko mesiacov úplne také optimálne aby všetko bolo urobené dobre...
Len tiež keď chceš o kvalite vedieť, tak je dobre sa pýtať na to, že aké materiály sa používajú, čo ti budú na stavbu dávať, nech vieš, že teda to za to stojí...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 889 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 89  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt