Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 6:28:25


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 880 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 88  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon 13. Feb 2023 9:00:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 23. Aug 2018 9:12:03
Príspevky: 44
Neviem ani pre mňa osobne to nemá nejaký význam, lebo teda do drevodomu som sa rozhodol, že chceme ísť za to, že je to zdravšie bývanie a teda príde mi prirodzené aby bolo všetko z rovnakého materiálu, nejako to zbytočne nekombinovať, tam by mi potom niektoré tie výhody unikali. Aspoň teda podľa mňa.
Čo sa týka zavesenia obrazov alebo niečoho tak to tiež nie je problém, všetko je to o tom, čo sa na steny používa. Pozri fermacellové dosky, tie sa používajú a pri tých nie je problém aj niečo zavesiť, niečo na tú stenu dať.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 13. Feb 2023 10:32:03 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 12. Dec 2017 10:19:56
Príspevky: 97
Bydlisko: Bratislava
ja sa nevadim, len vravim, ze aj tak sa to niekde robi? pokial je ale nosnost rovnaka a bez problemov sa da na stenu zavesit aj nieco take ako napriklad linka, ktora teda ma vyssiu vahu ako nejaky obraz tak ano, potom je kombinovanie zbytocne


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 15. Feb 2023 13:01:25 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 13. Okt 2017 8:41:24
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
ked sa to tak vezme, tie obvodove steny nesu vahu celej strech, okien, dveri a podobne, takze jedna linka, to uz by malo byt nic


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 16. Feb 2023 13:37:44 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob 22. Júl 2017 7:44:23
Príspevky: 75
Bydlisko: Malacky
luis píše:
ked sa to tak vezme, tie obvodove steny nesu vahu celej strech, okien, dveri a podobne, takze jedna linka, to uz by malo byt nic

no tak to isto hej, ked unesu to taj aj vsetko co je na vnutornych prieckach, ved co uz len ma clovek vo vnutri taketo zaveseneho

_________________
kvety sú môj život


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Ned 19. Feb 2023 20:06:45 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 29. Máj 2017 8:25:27
Príspevky: 73
a by si sa mozno cudovala. no na vsetko su normy a rozne certifikaty, ktore by mali pouzite materialy splnat

_________________
moj dom moj hrad


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 21. Feb 2023 10:35:57 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 11. Júl 2017 10:16:52
Príspevky: 33
Bydlisko: Trenčín
adelkana tak aj drevodom musi byt tak postaveny, aby si nemala problem policku dat na stenu, telku, obrazy, proste cokolvek, preto musi byt dobre urobeny dom, steny, aby boli kvalitne, aby vydrzali aj taketo veci.
vela ludi ma o tomto pochybnosti, ale podla mna je to uplne zbytocne a najma su to obavy ludi, ktori nemaju o takychto stavbach ani ponatia :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 21. Feb 2023 13:28:08 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Dec 2017 8:52:12
Príspevky: 103
Bydlisko: Zvolen
Cmiro, ale to je normálne v dnešnej dobe, to je tak ako aj s domom, že A0 už proste musí byť a všetko to má svoje opodstatnenie, to nie je len tak, že niekto si niečo vymyslel alebo tak. Ale ono to reálne vychádza z istých vecí.
Mne bolo až na zaplakanie, keď som teraz bola pozrieť u kamarátky, ktorá kúpila starý dom a idú ho prerábať a keď mi ukazovala koľko stavebného odpadu majú a hlavne, čo ich odvoz bude stáť. To je niečo neskutočné.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 21. Feb 2023 17:04:03 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 29. Máj 2017 8:25:27
Príspevky: 73
no a to su dalsie peniaze, lebo ten odpad zadarmo ani nevyvezies a niekedy ani neuskladnis, podla toho, kolko ho je. mne sa ako take montovane systemy pacia, je to rychle, efektivne a teda ma to aj minimalny odpad. niekedy mozno aj samotna rekonstrukcia murovaneho domu vide v konecnom dosledku viac, ako stavba montovaneho

_________________
moj dom moj hrad


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 22. Feb 2023 9:43:54 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Jún 2018 8:16:25
Príspevky: 32
Bydlisko: Trnava
Tak toto neviem, či montovaný vyjde lacnejšie...Zatiaľ čo si zisťujeme, tak cca podobne to vychádza...Ale možno záleží od firmy...Mňa hlavne od murovaného domu odháňa predstava, že to bude dlho trvať, že na to budeme potrebovať veľa majstrov, známych aby sa to nejako dalo dokopy a teda nemám ozaj chuť s naším domom otravovať celú rodinu...Aj preto som sa o montovaný dom začala zaujímať...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 23. Feb 2023 17:02:58 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 29. Máj 2017 8:25:27
Príspevky: 73
to netrvdim, narazal som skor na to, ze niekedy rekonstrukcie starych domov vidu tak, ako keby si clovek novy postavil, vies vselico sa moze rekonstrukciou este nasjt, co je treba spravit, vymenit a podobne. Tak idete stavat taky dom?

_________________
moj dom moj hrad


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 880 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 88  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt