Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 14:29:24


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 820 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 82  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Str 28. Sep 2022 6:08:35 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 06. Júl 2017 10:40:18
Príspevky: 84
Bydlisko: Banská Bystrica
Hamiz viem, ako to myslíš, tiež by mi nenapadlo, že práve repkovým olejom sa dajú dosiahnuť alternatívne vlastnosti. Ale si povedzme tak, ono asi všetko lepšie ako využívať na všetko fosílne palivá. Tie len tak nevysadia na poli, keď sa minú, takže dobre, že hľadajú v takýchto oblastiach iné zdroje.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 28. Sep 2022 8:17:30 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 25. Okt 2017 13:34:20
Príspevky: 59
Bydlisko: Čierny Balog
nepopieram, ze by to nebola vyhoda a taky krok spravnym smerom. ale povedzme si, my ako zakaznici vyberame tu krytinu podla inych kriterii. aspon si teda nemyslim, ze toto by bolo to, co niekto ze vyslovene hlada pri vybere. skor ked uz ma clovek nejaky ten vyber a ze sa rozhoduje medzi nejaky krytinami, tak potom hej, potom moze zavazit aj taketo hladisko.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 28. Sep 2022 12:42:02 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 08. Feb 2017 9:23:24
Príspevky: 55
heh asi tak nejak. malo kto sa pozera napriklad pri krytine az do tekej hlbky vyroby a pouzitych veci pri ej samotnej vyrobe. no uz len pripohlade v okoli, clovek vidi, ake znacky sa tak nejak najcastejsie osadzaju


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 29. Sep 2022 6:05:21 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 09. Jan 2018 8:52:04
Príspevky: 32
Bydlisko: Modra
praga343 :)
to vies vazne rozoznat? ja mam niekedy problem na prvy pohlad rozlisit, ze ci je strecha skridlova alebo plechova, ked je taka ta vlnkovita. a nie este aby som vedela na pohlad, ze co je co zac. ale verim tomu, ze ked sa v tom niekto vyzna, tak to moze poznat. ja v tomto akoze fakt nie som prebornik :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 29. Sep 2022 14:34:20 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 08. Feb 2017 9:23:24
Príspevky: 55
xixi takto na pohlad nie, ale pri mnohych stavbach vidis rozne barely a reklamy, takze vies, aka firma na danej stavne spolupracovala, skor tak som to myslela


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 03. Okt 2022 7:30:18 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 103
Tiež dobrý a zaujímavý spôsob, že ako sa v podstate dajú nájsť nejaké také nepriame odporúčania na krytinu. To by mi asi nebolo napadlo, takto sledovať, ja som skôr také tie technické parametre sledoval a toto som si tak viacej študoval, keď sme vyberali krytinu. Lebo keď som sa chcel aj poradiť s kolegami v robote, tak to niektoré tie názory, to som len očami prevrátil. Lebo aby mi niekto hovoril, že plechovú krytinu podfúkne a začne sa to všetko hýbať a bude to robiť samý hluk... Môžem po pár rokoch bývania pod takouto strechou povedať, že toto je fakt mylný názor.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 03. Okt 2022 9:54:14 
diskutér

Registrovaný: Uto 20. Feb 2018 8:34:35
Príspevky: 110
To isto taký hovoril, čo ani nemá páru o plechových krytinách a len sa musel s niečím zapojiť do debaty. Ono kedysi sa to tak hovorilo, ale tak nemôžeme porovnávať strechy spred 50 rokov a teraz. Nielen krytina alebo aj všetka tá izolácia a krov a toto všetko má na to vplyv.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 04. Okt 2022 6:06:26 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 08. Dec 2017 15:37:51
Príspevky: 107
Bydlisko: Hlohovec
Livianito toto máš úplnú pravdu, ono je najjednoduchšie zvaliť nejaké prípadné problémy rovno na krytinu. Len netreba zabúdať na to, že to proste nie je jediná časť ten strechy. Nehovorím, že nie podstatná, ale tak aj tá predpríprava, keď to takto všeobecne nazvem, musí byť spravená dobre a poriadne.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 04. Okt 2022 18:46:19 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 24. Nov 2017 15:27:37
Príspevky: 81
Bydlisko: Hlohovec
To je pravda. Ale ak máš v poriadku krov a položíš naň kavlitnú a hlavne teda bezúdržbovú krytinu, tak máš vyhrané minimálne na niekoľko desiatok rokov


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 05. Okt 2022 8:46:45 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 24. Okt 2016 10:39:57
Príspevky: 59
To je pravda, ono keď bezúdržbovú krytinu, tak potom tú plechovú by som poradil. Pre mňa bola dlho záhada, že aký môže byť rozdiel v tých krytinách, lebo tak výrobcov je dosť, všakže a nemyslel som ani si to nemyslím, že každý proste má na chlp rovnaké plechy. Tak som si to dovtedy pozeral a snoril, až pokiaľ som na Ruukki nenašiel okrem popisov aj rez tej strešnej krytiny.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 820 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 82  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 33 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt