Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 8:44:20


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 820 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 82  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Str 05. Okt 2022 16:59:04 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 21. Aug 2018 10:30:34
Príspevky: 24
Tiež sme na novostavbu davali plechovu strechu, ale priznavam, ze taketo nieco mi nenapadlo veru pozerat.. A myslim, ze ani mojej polovicke nie, budem sa ho musiet na to opytat, ze ci aj taketo veci sledoval, ked vyberal krytinu... My sme ju kupovali hlavne preto, ze sa da s nou rychlo urobit strecha, ze ked je sikovna partia, tak je to vlastne zalezitost par dni, co sa polozi krytina a presne to sme potrebovali...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 05. Okt 2022 19:11:22 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 24. Nov 2017 15:27:37
Príspevky: 84
Bydlisko: Hlohovec
A akú ste presne teda dávali, neviem, či si to niekde spomínal. Jasné aj pre montážnika je to napríklad fajn s jedným dielom pokryje väčšiu plochu a tak isto je aj ľahšia ako klasická krytina


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 06. Okt 2022 16:27:25 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 16. Apr 2018 14:06:49
Príspevky: 95
Bydlisko: Svätý Jur
Ak tou klasickou krytinou myslíš škridlu, tak to rozhodne hej. Však si zober pre porovnanie jednu škridlu a jeden formát tej plechovej krytiny. Jeden kus plechovej krytiny ma rozmer cca 0.5 x 1 meter, kdežto škridla je tak 0,4 x 0,3 orientačne. A čo sa týka váhy, tak v prepočte 1 meter štvorcový plechovej krytiny vychádza stále menšia váha ako napríklad 2 škridle. To len pre porovnanie také zhrnutie, ak by niekto nevedel, aké sú v tom rozdiely.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 06. Okt 2022 17:31:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 10:06:49
Príspevky: 98
ccc tak to si poriadne zhrnul , no mas pravdu. ako ale plechova krytina sa tak nejak vratila, teda aspon co tak pozeram aj po novych domoch, tak je ju vidno coraz viacej


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 07. Okt 2022 9:20:44 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 15. Okt 2018 14:17:22
Príspevky: 28
Woody30: náhodou je to super zhrnutie, lebo tak nie každý prichádza s takýmito vecami do styku. veľa sa hovorí, že je plechová ľahšia, ale tuto je to aspoň rozpísané tak, že sa to dá fakt jednoducho pochopiť. to súdim podľa seba, keďže nie som zrovna odborník na technické veci haha.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 10. Okt 2022 9:28:05 
diskutér

Registrovaný: Pia 14. Okt 2016 12:20:17
Príspevky: 109
Ono sa niet co cudovat, ze ich vidat tak casto, vsak ked niekto ide davat novu krytinu, ci uz pri novostavbe alebo ze ide vymenit staru krytinu za novu a fakt si zvazi vsetky podstatne pre a proti, tak vychadza lepsie ta plechova, nech si hovori kto chce, co chce. Uz len z toho pohladu, ze je bezudrzbova, co ine krytiny nie su proste.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 10. Okt 2022 10:36:55 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 26. Okt 2017 8:42:50
Príspevky: 21
Bydlisko: Bratislava
pozeral som to a z tej plechovej krytiny sa dá vybrať ale aj z viacerých modelov? v tom sú nejaké odlišnosti, čo sa týka tých vlastností, záruky, kvality, údržby a podobne? lebo mi tak napadlo, že by sa dali skombinovať aj dva druhy tej krytiny možno. že čo máme šikmú časť strechy, tak tam by sa hodila taká tá škridlová krytina a na tej časti, čo je v podstate do roviny, že má sklon len pár stupňov, tak tam by sa dal nejaký z tých hladkých plechov.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 11. Okt 2022 9:23:37 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 10:06:49
Príspevky: 98
tak niektore firmy maju naprikad zaruku podelenu podla povrchovej upravy a podobne, tam sa ti mze cena lisit. modelov je samozrejme v tejto dobe uz kopec, takze je si z coho vybrat a vies si teda aj vybrat - priplatit, za nejake tie vylepsenia


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 11. Okt 2022 9:50:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 07. Nov 2018 16:29:59
Príspevky: 41
Bydlisko: Hlohovec
akurát som si hovoril, že som tu raz spomínal presne toto s tou zárukou. tak teda ako aj pred časom, tak aj teraz to spomeniem, pre také upresnenie, pre niekoho to bude isto nová informácia si myslím, že sa takéto niečo ponúka firma. Ruukki má tri možnosti záruk, označuje sa to aj ako triedy kvality a to: 50+, 40, 30. Pričom podľa tohto sa odvíjajú roky, na ktoré sa poskytuje záruka, to myslím, že nie je potrebné vysvetľovať, pri ktorej triede je to koľko rokov.

_________________
Postav dom, zasaď strom.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 11. Okt 2022 10:57:30 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 28. Jún 2017 13:47:32
Príspevky: 30
Bydlisko: trencin
no dobre a to si akoze ja mozem vybrat, ze ktoru z nich by som si chcela dat, alebo ako to funguje?.. lebo este som sa s tym nestretla, ze by bolo takto viacero moznosti na vyber pri zaruke...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 820 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 82  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt