Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 26. Apr 2024 0:29:41


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 820 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 82  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Štv 10. Nov 2022 11:24:17 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 18. Okt 2016 11:21:23
Príspevky: 64
Vies co, ja som mal mierne obavy z toho, ze sa bude musiet takato krytina natierat. Lebo tak zvyknuty este od mala, ked sme mali tiez plechovu strechu na dome u starej mamy a to proste bolo treba s tym nieco robit, aby vydrzala, nebolo penazi vtedy, tak aspon takto sme tu strechu drzali pri zivote. Ale to sa neda porovnat s tymito novymi strechami, skutocne sa da povedat, ze oproti tym kedysi a asi aj oproti skridle, s tym skusenost priamo nemam, je takato strecha bezudrzbova.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 10. Nov 2022 18:21:21 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 23. Okt 2017 18:47:30
Príspevky: 64
Bydlisko: Trenčín
Tak ja som myslel skôr nejaký ten mach, prach a podobne, ktorý vie v niektorých prípadoch aj zmeniť farbu samotnej škridle, čo je potom aj škaredé a nie každý má tú možnosť si strechu očistiť sám. Toto ti pri plechovej nehrozí


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 11. Nov 2022 8:13:39 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 18. Okt 2018 9:34:22
Príspevky: 36
Bydlisko: Bratislava
presne z tohto dôvodu zvažujem, že by som aj na dom, akože na fasádu dal plechovú krytinu ako takú ochranu toho domu. od jednej strany máme pomerne dosť stromov, vedľa nás už dom ďalší nie je a to keď pelia všetky tie stromy, keď to kvitne, tak to normálne vidno na fasáde, že sa to tam zachytáva. na streche plechovú krytinu máme, ale to som chcel, že či s touto fasádnou náhodou niekto nemá skúsenosť.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 11. Nov 2022 12:11:42 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 25. Jan 2017 13:03:51
Príspevky: 79
Skusenost nemam, v nasom pripade moc nieco taketo do uvahy nepripada, ale co viem, tak ze normalne su na toto zvlast urcene krytiny, akoze tie fasadne. Ze to sa zrejme teda nepouzivaju tie ist, co sa davaju aj na strechu. Teda aspon ja by som vybral takuto, co je na urcena, ked je takato moznost.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Ned 13. Nov 2022 8:11:51 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 23. Okt 2017 18:47:30
Príspevky: 64
Bydlisko: Trenčín
Ako dá sa to teraz je to v celku aj dosť vídať, ale keď už tak isto sú aj také ktoré sú vhodné ako keby aj aj. Aj na fasádu, no aj na strechu. Predsa len by to podľa mňa malo spolu aj tak ladiť


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 14. Nov 2022 9:46:19 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 04. Jan 2018 18:58:12
Príspevky: 20
- noooo to by mohlo veru zaujimavo vyzerat. neviem ani ci som take nieco vlastne nazivo videla niekde. ako na obrazkoch a na fotkach na nete, to ano, ale takto som si nevsimla. a mozno aj hej, len som to neregistrovala. a teraz nebudem ine robit, len obkukavat domy po uliciach, ze ci to u niekoho neuvidim. ale je to veru sikovne, hlavne v takom spinavsom prostredi, ked niekto fakt ze na hlavnej rusnej ulici ma dom alebo aj teda niekde pod horou alebo pri poli.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 14. Nov 2022 18:21:59 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 12. Dec 2017 10:19:56
Príspevky: 99
Bydlisko: Bratislava
u nas v okoli je teraz viacero takych domov, ktore maju jednu alebo aj viacero stran fasady takto spravenych a poviem ti vyzera to velmi dobre. jeden to ma skombinovane aj s drevenym obkladom a to sa mne teda velmi paci


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 15. Nov 2022 9:21:46 
diskutér

Registrovaný: Uto 20. Feb 2018 8:34:35
Príspevky: 110
Fasádnu krytinu s dreveným obkladom? Nemáš nejakú foto? Neviem si to nejak predstaviť, moc mi tá kombinácia nejde nejak dokopy. Také už mi to pripadá. Keby si mám vybrať, tak by som sa uberal skôr do tej krytiny. To je isto trvácnejšie a odolnejšie ako to drevo. Však o to sa treba isto aj starať nejak.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 15. Nov 2022 11:58:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 13. Jún 2017 12:01:22
Príspevky: 72
Bydlisko: Bratislava
To drevo sa mi tam nejak nepozdáva, ale tak každý nech si robí, ako uzná za vhodné. Ale k tým fasádnym plechovým obkladom. Na toto ste už natrafili? https://www.ruukki.com/svk/building-env ... erta%7E%7E Šikovná vecička by som povedal. Toto je vlastne jedna z možností, ako spraviť tú fasádu. Ale sú normálne aj také krytiny ako na strechu, čo sa dávajú, tak aj také formáty sa dajú použiť na fasádu. Je viacero možností ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 15. Nov 2022 18:42:26 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 12. Dec 2017 10:19:56
Príspevky: 99
Bydlisko: Bratislava
nie nemam ale ak bude prilezitost tak ti spravim fotku. ako kazdy ma samozrejme iny styl, ale ja musim povedat, ze sa mi ta kombinacia v celku paci a dom je tak velmi zaujimavy


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 820 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 82  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 47 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt